SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Niebakteryjne przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego

Wysłana -
Pierwszy objaw, na samym początku choroby, to silne szczypanie w cewce moczowej, całkowity brak erekcji. Niestety lekarz nie zrobił wtedy bardziej szczegółowych badań, dostałem od razu antybiotyk, który pomógł na jakiś czas. Od tego momentu przez kolejne 15 lat nawracające, głównie po delikatnym przeziębieniu, bóle w okolicach pęcherza moczowego oraz szczypanie w cewce moczowej. Piszę w okolicach pęcherza moczowego bo ten ból był na tyle rozległy, że sam nie wiedziałem gdzie dokładnie jest źródło. Nigdy natomiast nie miałem problemów z jądrami. Oczywiście przy ostrym zapaleniu problemy z erekcją, która po antybiotyku przechodziła. W moim przypadku antybiotyki na ogół pomagały na 3-5 miesięcy. Jedynie Klacid Duo pomógł mi na rok. Cipronex w ogóle na mnie nie działał, Levoxa na 3-4 miesiące.
I jeszcze jedno, na początku, gdy miałem pierwsze silne zapalenie, gruczoł krokowy był powiększony. Później, po przeleczeniu, z badania USG, nawet TRUS, wynikało, że stan mojej prostaty jest na prawdę dobry, bez oznak zapalenia i nawet nie było zwapnień. I tak było przez kilkanaście lat.
Wysłana -
a poziom PSA był w tym czasie podwyższony ???
Wysłana -
borrk
Niestety lekarz nie zrobił wtedy bardziej szczegółowych badań, dostałem od razu antybiotyk, który pomógł na jakiś czas

może więc trzeba rozważyć zmianę lekarza prowadzącego
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź