SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niealergiczny nieżyt nosa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4413

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 21
Moja historia zaczęła się inaczej niż opisane na forum. Cierpię na szereg schorzeń, m.in. na Hashimoto, trzy lata temu przedłużała mi się infekcja na przełomie zimy i wiosny, powinnam brać już kolejny antybiotyk, ale w pracy mówili, bym starała się leczyć naturalnie i wylądowałam w szpitalu z zapaleniem płuc, rozstrzeniem oskrzeli i sporym niedotlenieniem. Cały czas mówiłam, że mam nie kończący się katar, ale laryngolodzy nie widzieli nic specjalnego. W kolejnym roku obyło się tylko na jednym antybiotyku wziętym odpowiednio wcześnie. Rok temu wylądowałam na alergologii z zapaleniem oskrzeli, zrobili mi tysiąc badań, sto procent, że nie alergia, ale tomografia zatok też nic nie wykazała, a ja miałam nieustanny katar, który spływał i przeradzał się w kaszel i zapalenie. Pomógł mi drugi raz w szpitalu ten sam antybiotyk (może ktoś ma podobnie, to podaję) - Losec. W tym roku, gdy nastała pora katarów w styczniu i lutym, poszłam do laryngologa, mało już wierząc, ze kolejny powie coś innego niż poprzednich kilku. Ten uznał, że to od tarczycy, nie wytłumaczył nic, ale dał steryd Dymista na 1,5 miesiąca i ja go przyjmowałam, żeby nie mieć sobie do zarzucenia, ze ignoruje zalecenia, a potem narzekam. Katar znikał i powracał przez ten czas niezależnie od sterydu, aż przewiało mi policzek i zapalenie zatoki szczękowej się wywiązało. Ten sam lekarz zrobił mi kilka punkcji w szpitalu, bo było ostro, sporo ropy i ból straszny, a przy tym neuralgia nerwu podoczodołowego... I wreszcie postawił diagnozę, że to nieżyt niealergiczny. Jakby pewności nie mam, że tarczyca nie jest w to zamieszana, choć przyjmuje Letrox i wyniki TSH dobre od lat. I teraz co ja robię, żeby sobie pomóc na niedrożność nosa i ciągły katar po zetknięciu z zimnym powietrzem: biorę rano Fluimucil musujący lub 2 tabletki Sinuxin Duo (dobra sprawa, bo na noc jest osobna tabletka w innym kolorze i noc drożny w miarę), jeśli nos mam odetkany, ale zawalony gęstsza wydzieliną, płuczę Irigasinem letnią wodą i z saszetką soli lub kilkoma kroplami wody utlenionej. Ograniczyłam spożywanie nabiału, jem tylko jajka, bo nie jadam mięsa od lat więc przynajmniej te jajka, pozwalam sobie na trochę sera lub coś z dodatkiem jogurtu raz na kilka dni. Glutenu unikam, ale nie na zasadzie, żeby nie jeść majonezu, bo nie jest bezglutenowy czy nie jeść ryżu, po prostu nie jem glutenu w takiej ilości i formie jak dawniej. Poprawa słaba, a wysiłek spory. Zakrywam twarz szalikiem, choć połowa kwietnia :( Lekarz uważa, ze powinnam kontynuować ten steryd (ale we mnie mało już wiary w jego działanie) i stosować Sulfarinol (miałam stosować długo, ale wyczytałam, ze można 5 dni, więc znowu bezradność). Lepiej się czuje po spacerze po świeżym powietrzu w słoneczny dzień, gdy nie ma wiatru, ale mieszkam w zimnym regionie, tu ciągle wieje i zimno. Leki antyalergiczne nie pomagają wcale. Planuję iść do homeopaty, choć nigdy wcześniej nie byłam i chyba nie ufam temu, ale nic nie pomaga, a jakoś żyć trzeba.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jaki sens tematu ? Bo nie widzę żeby o coś pytać oraz leczysz się i jesteś pod kontrolą lekarza prowadzącego czy chodzi żeby się podzielić swoją historią z tematem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Losec nie jest w sumie antybiotykiem i w tym przypadku nawet nie mam pomysłu jak mógł pomóc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szumy w uszach, głowie

Następny temat

Uderzenie w głowę

WHEY premium