SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie mogę utrzymać stóp w jednej linii po ACL??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 954

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1325
Siemka,

Może ktoś z was coś słyszał o tej przypadłości, może ktoś sam doświadczył, może ktoś podeśle jakiś link.

Miałem ACL kilka lat temu i dosyć niedawno zauwazyłem, że gdy robię np przysiady , martwy ciąg i inne ćwiczenia w których stopy trzeba ustawić równolegle w jednej linii, tzn żadna ma nie być wysunięta przed drugą to ja tak nie mogę. Zawsze któraś noga w każdym cwiczeniu, nawet na suwnicy nie operowana noga musi być deczko wysunięta do przodu. Jak zmuszam się i staram się trzymać w jednej linii to aż mnie skręca wszędzie, w biodrach, kolanach, wszędzie, nie wygodnie strasznie i rwie mnie wszędzie. Czy to normalne? Jestem pewny że gdy trenowałem przed operacją było wszystko ok. A może to nie wina operacji?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Prawdopodobnie nieprawidłowe napięcia w sekwencjach mięśniowo-powięziowych , sama przeszczep więzadła na to nie wpływa natomiast stan po zabiegu jak najbardziej może z szczególnie przy braku bądź nieprawidłowo prowadzonej terapii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1325
Czy trzeba coś z tym robić skoro zauważyłem to po takim czasie i to ćwicząc na siłowni?
Czy mogę to sam jakoś skorygować?
Jakie są warianty?


Zmieniony przez - Avari1 w dniu 2017-10-06 11:10:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jak najbardziej trzeba ponieważ przy braku odpowiedniego balansu pojawią się w przyszłości inne problemy z racji nieprawidłowej transmisji sił w całej sekwencji i w tym celu należałoby wybrać się do fizjoterapeuty (jak chcesz to daj znać skąd jesteś może będę mógł polecić kogoś sprawdzonego) oraz dodatkowo we własnym zakresie rozciąganie oraz rollowanie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1325
Trochę się wystraszyłem, że operacja mnie czeka.
Wydaję mi się, że dobrze byłem prowadzony operacje miałem w Wysokim Mazowiecku, jestem z Ostrowi Mazowieckiej.
Jeżeli taki fizjoterapeuta stwierdzi, że coś jest nie tak to co wtedy? Te rozciągania o których mowa?


Zmieniony przez - Avari1 w dniu 2017-10-06 16:59:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Operacja nie będzie potrzebna przy tym co piszesz spokojnie, wówczas terapia którą może różnie wyglądać w zależności od przyczyny problemu , rozciąganie czy rollowanie może być jako dodatek co sam będziesz robił ale to już do decyzji dla terapeuty.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak naprawiłem swój bark

Następny temat

Tatuaż,przerwa

WHEY premium