SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Nie mogę spać

Wysłana -
Ostatnio mam jakiś problem, że zasypiam około 1:00 i budze się 4:00-5:00...możecie polecić jakiś specyfik który by to trochę unormował?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jeżeli codziennie spisz po 3-4h i Twoj organizm nie potrzebuje wiecej to zaczałbym sie tym martwić a nie szukac specyfiku. Moze za duzo stresu masz albo cos duzo czynnikow na to moze wplywac.
Wysłana -
No coś na pewno jest przyczyną ale może właśnie jakiś specyfik by to unormował.
Wysłana -
Jest Gaba, melatonina i wiele podobnych tego typu rzeczy, ale one powiedziałbym wprowadzaja w gleboki sen i ten sen sie też skraca w Twoim przypadku to bym nic nie brał. Mi po takich specyfikach wystarczy 5-6h snu gdzie normalnie bez stosowanie musze spac przynajmniej 8h zeby funkcjonować normalnie a Ty chcesz czasowo zwiekszyć sen a nie jakościowo wiec nie sa Ci one potrzebne.
Wysłana -
Jakościowo też bym go polepszył bo po tych 4/5h wyglądam jak sowa...Do tego czasem budze się w nocy...
Wysłana -
Poczytaj o higienie snu na forum, możesz też badania zrobić i sprawdzić czy wszystko jest ok.
Wysłana -
Poczytałem, morfologię mam ok a jednak coś blokuje mi ten sen. Pomyślałem o melatoninie ale nie wiem czy warto wchodzi w suplementacje.
Wysłana -
Kortyzol masz w normie ? Miałem coś podobnego przez kortyzol, kładłem się spać o 22:00-23:00 a zasypiałem dopiero 1:00 przy czym sen był bardzo płytki i budziłem się po 3-4 godzinach a o 7:00 rano znów mi się chciało spać.
Wysłana -
Hormonów nie badałem
Wysłana -
miałem podobnie - słabe noce i od jakiegoś czasu biore melatonine i jest poprawa
Wysłana -
diabeelek
Jakościowo też bym go polepszył bo po tych 4/5h wyglądam jak sowa...Do tego czasem budze się w nocy...

nie ma co się dziwić przy 4, 5 h dziennie
jak z ilością stresu ? zbyt duża aktywność współczulnego układu np. w jego wyniku może dawać takie objawy
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź