SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie jem owoców ani warzyw

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 67723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 21
Hej, uh wiec tak jak widać w temacie nie jem ani owoców ani warzyw, oczywiście nie z wyboru. Mam tak niestety od urodzenia i nic nie potrafiłam(i dalej nie potrafię) na to poradzić, tak po prostu jest. Utrudnia mi to niestety zycie niesamowicie. Rozpocząć ćwiczenia bez diety marnie mnie to motywuje. Wiem, ze sa tu ludzie którzy zajmują sie dietami i ćwiczeniami dłużej pewnie niż ja chodzę po tej ziemi. Pisze ten post dlatego, ze chciałabym wiedziec co powinnam chociaz odstawić a co jeść przy braku owoców i warzyw. Wiem ze dalej nie bedzie to dieta itp ale moze to cos da :)
Jesli ktoś byłby jeszcze chętny to z miła chęcią usłyszę o tym w co powinnam sie zaopatrzyć (białko itp)
Z gory dzieki za każda rade :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Kwesta przyzwyczajenia. Skoro coś robisz źle lub nie robisz tego co należy robić, to warto to zmieniać i wprowadzać pod różną postacią. Np. Leczo, smoothe, itp. Kwesta przyzwyczajenia się do pewnych smaków, doprawienia tego w odpowiedni sposób.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Niestety bez owoców i warzyw nie da się ułożyć zdrowej diety (pewnie zaraz ktoś wpadnie i napisze, że można, ale moim zdaniem nie). Dlaczego nie ich nie jesz? żadnych? Psychiczna bariera? Czy jakiś problem natury somatycznej? Ewentualnie pokaż jak jesz teraz w firmie zrzutu z dziennika potreningu. Białko w proszku to jak kurczak w proszku, dawkuje się toto wg niedoborów w diecie, a żeby wiedzieć, czy są niedobory, trzeba wiedzieć, jak dieta wygląda. Przydalaby się też ankiera działu, bo nie wiadomo dla kogo ta dieta ma być.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Co do warzyw i owoców to jak wyżej. PODSTAWA i zadne tabsy nei zastąpią witamin z ww. produktów.

Jeśli barier jest psychika i jakieś urojenia to najpierw zaczynaj poprawe zycia od wizyty u psychologa lub psychiatry bo to nie jest normalne i nalezy zwalczyć przyczyne problemu a nie wprowadzać oszukiwane metody. Wzrokowe i smakowe walory można omijać tymczasowo w postaci form podawania i przyrządzania ( surowe , gotowane, duszone, musy itp ) , ale trzeba mieć na uwadzę że to dodatkowe obróbki które pozbawiają cennych wartości.( choć osobiscie nie pojęte jest dla mnie jak można nie lubić owoców?) jakiś kosmos .

Możesz starć się wciskać warzywa i owoce w jakieś gotowe dania ( w omlety , w naleśniki , placki itp itd ( ukrywać je )

.


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2017-06-18 09:29:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie jem owoców ani warzyw - wielki błąd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
mięsa czy ryze kasze, nasiona, orzechy, pestki też zawierają witaminy i minerały możesz też zielonek spróbować
https://sklep.sfd.pl/Fitness_Authority_Greens_&_Juice-opis33523.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 21
Mam tak od urodzenia próbowałam na wszelkie możliwe sposoby :) po prostu mnie odrzuca soki bez problemu wypije ale zeby zjeść tak normalnie to nie. Coz zdaje sobie sprawe z tego ze bez owoców i warzyw to nie dieta ale zawsze jest jakies wyjście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
to jak warzywa i owoce nie wchodzą a soki już tak to kup sobie wyciskarkę.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
przemycić pod postacią wspomnianych naleśników, dodawać na przykład przemielone porcje do placków + wspomniane soki warzywno-owocowe i będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Bez uwzględnienia warzyw i owoców szanse na pokrycie zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki odżywcze będą marne. Stanowią one bowiem podstawę zarówno dla naszego zdrowia, sylwetki oraz samopoczucia (bogactwo antyoksydantów, witamin, minerałów, błonnika, wspierają naszą florę jelitową i.t.d..) wykluczając je z diety z pewnością osłabisz układ immunologiczny i nie tylko. Dieta niedoborowa może doprowadzić do wielu nieprawidłowości w organizmie.

Kilka ciekawych propozycji wyżej już padło. Warto powolutku przekonywać się do owoców jak i warzyw (nic na siłę), warto również spróbować wkomponować je w różnorodne potrawy (które mogą zdominować posmak owoców i warzyw), kolejna opcja to zupa krem, soki warzywno-owocowe.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 575 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70025
Hmmm. Jakoś na myśl mi przyszła ketoza... Jest w niej tak mało ww, że o owocach nawet nie myślałem, a jeśli już to naprawde tyle co wcale :)

Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat. Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ketoza to nie jest całoroczna strategia żywieniowa ( jak wiadomo ) stosuje się ją jedynie przez pewien okres.
Generalnie nie jestem jej zwolennikiem, ale mniejsza o to.

Co więcej przy głębokim deficycie kalorycznym przeważnie występują niedobory żywieniowe.
Redukcja pod jednocyfrową liczbę %BF-u nigdy nie będzie wiązała się z czymś korzystnym dla organizmu.

Mówimy tutaj o dziewczynie która najpewniej nie jest zawodniczką pro-fitness. :)
Warto zatem przekonać autorkę do próby :)


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-18 16:12:33
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 80kg

Następny temat

Makroskładniki w diecie

WHEY premium