SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie "czuje" klaty :/

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
Witka, na siłowni ćwicze od około marca. Niedawno zacząłem trening masowy i w jednym dniu ćwicze klatkę i triceps. Kłopot w tym, że na drugi dzień na klacie mam malutkie zakwasy ("czuje" ją dopiero jak sie rozciągne mocno, i to najczęściej czuje tylko boki klatki). Oto mój zestaw ćwiczeń:

1. wyciskanie sztangi na płaskiej: 12 10 10 8 (Zwiększam obciążenie)
2. wyciskanie sztangielek (nie wiem czy może wprowadzić supinację nadgarstka??) 12 12 12 12 (stały ciężar)
3. rozpiętki na płaskiej 10 10 10 10 (przyznam, że lepiej czuje pracę klatki robiąc rozpiętki na maszynie;])

Czy wprowadzili byście tu jakieś zmiany? Jezeli chodzi o technikę to ćwiczenia wykonuje dobrze technicznie (pracuje klatka+tric). Po prostu chciałbym miec zakwasy na klacie na drugi dzień bo wtedy jakoś fajniej się czuje:D A i jeszcze jedno pytanie: czy lepiej wykonywac najpierw wyciskanie sztangi na plaskiej a pozniej sztangielki na skosie czy odwrotnie?

HA HA HA

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
Wyciskanie sztangielek robie oczywiscie na skosie! :P

HA HA HA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 195 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2472
2. wyciskanie sztangielek (nie wiem czy może wprowadzić supinację nadgarstka??) 12 12 12 12 (stały ciężar)
supinacja chyba jest na bica??? chyba żę się myle... ja osobiście najpierw robie na płaskiej, a potem na skośnej bo jak najpierw robie na skosnej to mi potem na płaskiej rece ściąga do tyłu

nie każdy ma zakwasy po treningu to zalezy od wielu czynników... ja osobiscie nie mam, a klatka rosnie jako tako:)...

Pozdro.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6214
zakwasy nie musza byc wynikiem dobrego treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
wprowadź supinację, kończ młotkowym i dopinaj klatkę

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
Dzieki za pomoc! "Dopinaj" klatkę czyli robić np. sztangielkami maxymalny zakres ruchu (załóżmy przy wyciskaniu:P)? A czy mogę robić rozpiętki na maszynie? Będzie to lepsze wyjscie czy nie za bardzo? I czy w niczym nie przeszkadzaloby wprowadzenie czwartego cwiczenia w postaci przenoszenia sztangielki za glowe (np 3 serie)?

HA HA HA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
""Dopinaj" klatkę czyli robić np. sztangielkami maxymalny zakres ruchu (załóżmy przy wyciskaniu:P)"

Maksymalny zakres ruchu (chodzi o pracę mięśnia a nie stawu) rób zawsze - a dopinaj oznacza dodatkowe napięcie ćwiczonego mięśnia.

"A czy mogę robić rozpiętki na maszynie? Będzie to lepsze wyjscie czy nie za bardzo?"

na maszynie to raczej nie są rozpiętki tylko ćwiczenie analogiczne do ściągania linek. Wygląda podobnie jak rozpiętki ale działa zupełnie odwrotnie. Na razie nie polecam.

"I czy w niczym nie przeszkadzaloby wprowadzenie czwartego cwiczenia w postaci przenoszenia sztangielki za glowe (np 3 serie)?"

Nie przeszkadzałoby bo to ćwiczenie na plecy a nie na klatkę

3 ćwiczenia w zupełności ci wystarczą.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Nie no przenoszenie sztangielki leżąć w poprzeg ławki poziomej za głowe jest na kaltke. Doskonale rozwija jednocześnie układ kostny klatki. jest w atlasie On-Line...

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Wiem, że jest w atlasie on-line, ale nie jest to ćwiczenie "na klatkę". Owszem wpływa na układ kostny i poszerza objętość klatki - ale nie stymuluje mięśni piersiowych na tyle by zaliczyć je do ćwiczeń "na klatkę"

Jak zawsze kontrowersyjny

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Ciekawe co na to Michail

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1046 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5528
Możliwe że te 3 wystarczą:P
A jest taka możliwość że po prostu nie bede czuł nigdy tych zakwasów albo bardzo słabe na klacie?

HA HA HA

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na siłe do poprawy... SOGI

Następny temat

Nie mam skosu, co na góre cyca

WHEY premium