SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nieścisłości

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 26836

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

mężczyzna

Waga

Wzrost

85
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Witam,

Mam pewne nieścisłości odnośnie budowania diet i chciałbym, aby doświadczone osoby pomogły mi rozwiać wszelkie wątpliwości.

1. Jeżeli chodzi o owoce to przy układaniu diety (masa lub redukcja) wprowadzić je rano i po treningu czy jeszcze w jakiejś porze dnia?
2. Posiłki muszą być w odstępach 3h? Co się stanie jak zjem nieco później, załóżmy 4h od ostatniego posiłku ?
3. Przeczytałem podwieszone linki odnośnie budowania diety i czy to prawda, że przed jak i po treningu należy nie spożywać warzyw ?
4. W ostatnim posiłku nie spożywamy węglowodanów ? Nie liczy się dzienne zapotrzebowanie ?
5. Jeżeli chodzi o dietę na masę i redukcję jak przedstawia się rozłożenie b, ww i tłuszczy ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Jakościowo najlepsze będzie pieczywo pełnoziarniste i pumpernikiel. Żytnie, razowe, graham, orkiszowe, są trochę gorszę, ale ok.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 292 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7121
1.Z owocami nie ma co przesadzać, bo zawierają fruktozę.
2.Nie, nie muszą być w odstępach 3h. Możesz nawet jeść 2 posiłki dziennie
3.Warzywa długo się trawią, i zajmują dużo miejsca. Przed i po treningu najlepiej zjeść coś, co szybko się wchłonie.
4.Mit. Mozna jeść wegle na noc.
5.Są różne diety i każdy różnie reaguje na dane makroskładniki. Ale powinno być mniej więcej 2g białka na 1kg masy ciała, 1g tłuszczu i resztę węgli.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Ok. Załóżmy, że mam obliczone dzienne zapotrzebowanie. Jak wygląda dodawanie kalorii w przypadku budowania masy a jak odejmowanie jeżeli redukujemy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 zależy od ilosci, spore ilosci ładuj okołotreningowo
2 nic się nie stanie nie musisz jeść co 3 godziny, ja np jem 6 11 15.30 i po 20
3 Jakieś niewielkie ilosci mogą być
4 Spokojnie można zjeść
5 Zależy od obranej diety, czy jest zbilansowana, jakieś Lc czy CKD itp.oraz od danej osoby.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Dzięki wielkie anubis za wypowiedź. A jak się odniesiesz do tego co napisałem nieco wyżej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Bryxon
Witam,

Mam pewne nieścisłości odnośnie budowania diet i chciałbym, aby doświadczone osoby pomogły mi rozwiać wszelkie wątpliwości.

1. Jeżeli chodzi o owoce to przy układaniu diety (masa lub redukcja) wprowadzić je rano i po treningu czy jeszcze w jakiejś porze dnia?
2. Posiłki muszą być w odstępach 3h? Co się stanie jak zjem nieco później, załóżmy 4h od ostatniego posiłku ?
3. Przeczytałem podwieszone linki odnośnie budowania diety i czy to prawda, że przed jak i po treningu należy nie spożywać warzyw ?
4. W ostatnim posiłku nie spożywamy węglowodanów ? Nie liczy się dzienne zapotrzebowanie ?
5. Jeżeli chodzi o dietę na masę i redukcję jak przedstawia się rozłożenie b, ww i tłuszczy ?




AD.1
Zależy wszystko jak wliczysz do bilansu spokojnie dawałbym na śniadanie , po treningu a nawet na noc.
Ad.2
Nie muszą być a także nie musi być ich określona liczba.
Ad.3
Nie prawda
Ad.4
Spożywamy na przykład:

http://potreningu.pl/articles/972/weglowodany-w-ostatnim-posilku-moga-ulatwiac-redukcje-tluszczu-

Ad.5
Tutaj liczysz bilans kaloryczny albo ucinasz kalorie redukcja (-300kalorii taki początek ) masa + 300 kalorii i tak dalej itp.
Co do rozkładu wartości no to już zależy indywidualnie .

Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Dzięki wielkie. Na co trzeba zwracać szczególną uwagę przy budowaniu masy jeżeli chcę dołożyć kolejne kcal? Waga czy raczej obwody ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Jak po redukcji przygotować dietę na masę ? Pierwsze tygodnie wyglądają na 0 bilansie kalorycznym a po załóżmy dwóch tygodniach zwiększam podaż kalorii ? Jak to wygląda w praktyce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Tak, wejdź na bilans zerowy i stopniowo dodawaj kcal by znaleźć optymalną ilość.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Super dzięki, czyli większość nieścisłości mam rozwianych :)
Jeżeli chodzi o redukcję to dodaje więcej białek, a ucinam ww i tłuszcze? Z kolei przy masie białko zostaje na miejscu a zwiększam ww, ewentualnie tłuszcze ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Bardziej uwagę zwracaja na to byś się nie zalał zbytnio, to będzie główny wyznacznik jak manipulować kaloriami czy intensywnością treningową

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co dodać ?

Następny temat

dieta dla kobiety

WHEY premium