SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Nauka liczenia (fitatu)

Wysłana -
Witam
Chce sobie rozpisywać i liczyć co jem i nie wiem czy dobrze to robię. Cel mam zrzucić wagę z 110kg do 95kg aktywność oceniam na 4/5 ( praca fizyczna i 5 treningów na tydzień ) zastanawiam się czy nie wyszło mi za dużo białka a wegli za mało ?
W 3miesiace zjechałem już z 130kg na 110 bez liczenia

Zmieniony przez - Danieloss91 w dniu 2018-04-16 23:11:49
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zapotrzebowanie kaloryczne liczysz wg wzoru :
http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html
Przyjmujesz 2 g białka , 1g tłuszczy i reszta węglowodany
Wysłana -
Dlaczego chcesz zrzucać kg? Musisz mieć wagę pod jakieś zawody? Jeżeli nie, to cel jest mało sensowny. Miarą efektów nie są kg a obwody ciała, jego wygląd i poziom tkanki tłuszczowej.
Wysłana -
Tak jakoś myślałem żeby zgubić jeszcze trochę tych kg ale nie pod żadne zawody czy coś w tym stylu tylko dla siebie a później próbować coś już budować. W tym poście głównie chodziło mi czy mogę mieć taki niedobór węgli i tłuszczy na dzien czy na chama muszę czymś to zapchać ?
Wysłana -
A może skoro ładnie zleciałeś bez cudowania, to kontynuuj, a jak sie zatrzyma to wejdziesz na liczenie?
Wysłana -
Wrzuć jadłospis w takiej formie http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
Wysłana -
Właśnie już mi się zatrzymała waga przy tych 110kg . Wrzucę jadłospis albo dziś jak wrócę z pracy ok 24 albo jutro
Wysłana -
Tak jak pisałem. Miarą efektów nie jest masa ciała, a obwody. Mierz je co 1-2 tygodnie rano na czczo i w ten sposób kontroluj efekty.
Wysłana -
wczoraj jadlem tak jak na rozpisce , gdzies ucieklo 150kcal niz na apce . co do centymetrow zaczne w ten weekend sie mierzyc ale po widze ze uciekaja po pasku z spodni ( moja miarka ) :D w styczniu zapinalem sie na ostatnia dziurke a teraz na 4 juz xD

Wysłana -
Wafle ryżowe, ryż biały, piczywo chrupkie to produkty przetworzone. Orzechy ziemne warto unikać. Produkty wrzucaj przed obróbką a nie po. Mają być jaja a nie jajecznica.
Wysłana -
To zamiast pieczywa chrupkiego lepiej zjeść chleb wieloziarnisty? Zabrakło mi orzechów włoskich dlatego użyłem masła orzechowego niby źródło tłuszczy ? Jejecznica była z przepisów na fitatu (4 całe jaja) i jeszcze co do tych wafli ryżowych na przekąskę w pracy nie mogą być ?
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź