SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nauka

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 17400

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Witam! Chcialbym nauczyc sie bic... umiec sie obronic przed napastnikiem jak i tez potrafic zastosowac atak na kogos zanim on to zrobi, istniala by mozliwosc chodzenia na jakies kursy ale wazna dla mnie jest tu takze cena.. w domu mam worek bokserski do treningu, co polecacie na poczatek jak zaczac ta przygode?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 110 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1033
Znanie właściwej.biomechaniki to plus. Dwa po co atakujesz Michała i grupę w Brodnicy? Trzy idź leczyc kompleks ze wstydzisz się swojej sekcji bo trener ci głupoty wmawiał że wszędzie tak samo uderzają bo ch**a wie. Zresztą sam rację mi przyznałes. Nie chce mi.się vwojować na słowa bo tylko gadać umiesz a jak chodzi o konkrety to znikasz albo odpowiadasz wyzwiskami. Bo sztuk walk sie z youtube a uczysz od shana z, fight tips. a na forum kozaka udajesz. Kłamstwo ms krótkie nogi
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 67 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6419
Polecam zapisać się do sekcji bokserskiej samemu nauczysz się złych nawyków i możesz zrobić sobie krzywdę
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Moglbys polecic jakas w okolicach lodzi? Najlepiej konstantynow lodzki/pabianice
Ewentualnie lodz :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 67 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6419
Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc bo nie jestem z okolic łodzi i nie wiem jakie kluby się tam znajdują ale poszukaj np. w google, Fb może już ktoś kiedyś na forum szukał klubu z łodzi pogrzeb trochę. Życzę powodzenia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
W łodzi masz Octopus, Shark i Gracie Barra. Masz tam mma, bjj, boks, muay thai i zapasy.


Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-04-06 21:40:31

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Jesli chodzi o poczatki i sztuki walki ktore najlepiej naucza sie bic (bo nie chodzi mi o to zeby jakas kariere robic) to myslicie ze co najlepiej wybrac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
I jak z cenami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Nie ma najlepszej sztuki walki. Każda jest inna. Musisz sam wybrać co lubisz robić. W sekcjach, które podałem możesz przejść się na treningi stójki (uderzenia, kopnięcia), rzutów i obaleń oraz parteru. Poza tym na ulicy najważniejsza jest psychika. Do tego warunki fizyczne (wzrost i waga). Więc pamiętaj na ulicy unikasz zagrożenia, a jeśli się nie da to walczysz wszystkim co masz pod ręką. Pięści, łokcie, uderzenia z bani kopy w jaja itp. Problem w tym, że róźnych technik samoobrony nie przećwiczysz w pełnokontaktowym sparingu, który jest podstawą. Uczy jak wykonać techniki w walce, obijasz się zdobywasz doświadczenie i wiesz ,co tak naprawdę umiesz, a czego nie i nie próbujesz robić rzeczy które ci nie wychodzą. Dlatego olej krav magi i inne samoobrony i wybiesz sztuki walki, w których występują sparingi oraz walka sportowa. Jakie to sztuki walki? Mma, boks, muay thai, bjj, zapasy, judo, sambo, kickobxing. Tak samo olej wszystkie tradycyjne sztuki walki. Ja na twoim miejscu spróbowałbym przejść do ww. sekcji na różne zajęcia i zobaczyć gdzie jest najlepsza atmosfera, oraz jaki rodzaj walki bardziej tobie leży. Nie bój się też łączyć różnych sztuk walki. W końcu trening ma sprawiać ci przyjemność. Pozdro!! I pamiętaj, sporty walki nie uczą tylko bić, ale również szacunku i cierpliwości.
1

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Bardzo fajnie to wytlumaczyles :) teraz pozostaje tylko sprobowac, sprobuje jakiegos klubu, mam nadzieje ze na sam poczatek jak wejde ktos doswiadczony wezmnie mnie pod skrzydla i pokaze co robic, bedzie obserwowal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od zachodniej strony Łodzi masz Boks Tur z dobrym trenerem Turskim (Retkinia, Nizinna 16) i Vera Sport na Siewnej. Polecam Boks Tur, ale poważnie trzeba podejść to tematu, bo zrzeszony w OZB. Po ostatnich mistrzostwach w Sulejowie Boks Tur zajmuje trzecie miejsce w województwie. Po Włókienniku i RSB Nokaut Radomsko. Boks dobry na początek, bo ustawia pracę nóg, wydolność, szybkość itd. Potem możesz sobie wybierać inne style.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-04-07 07:54:28
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Skoro polecacie Vera sport to moge tam sprobowac :) kolega sobie chwalil... i z tego co sie orientuje jak kupi sie tam karnet mozna korzystac z silowni i mnostwa zajec w tym roznych stylow walki, boks, mma, samoobrona itp :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Fbw pod bjj

Następny temat

worek bokserski

WHEY premium