SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Następne pół roku - dla biednych

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17274
jak ktoś ma dużo kasy na zbyciu to może sobie kupować suplementy i wykupić pół sklepu; suplementy są drogie i nie każdy może przeznaczyć na nie 200-300-600 a nawet więcej złotych miesięcznie; większość ma tylko kilkadziesiąt do 100-150 miesiecznie; zawsze jeszcze trzeba opłacić siłownię, czasami pójść na piwo-soczek i tak dalej...skąd tu nabrać kasy <ja właśnie czekam na stypendium i może troche kasy wpadnie :), na szczęście mam lekki zapas suplementów więc się narazie nie muszę o to martwić>.
Wg mmie nie ma co przesadzać z ilością suplementów i z wydawaniem na nie kasy; jeżeli ktoś odżywia się racjonalnie to wystarczy tylko kilka suplementów/odżywek i to tych najbardziej podstawowych.

Zbędne suplementy <>:
- Animale
- Aminokwasy <całodniowe,bcaa, arginina, glutamina>
- izolat białka serwatkowego <za drogi; dla osoby początkującej i średniozaawansowanej niepotrzebny dodatek tym bardziej że zakładamy że ktoś nie ma kasy>
- batony <dużo taniej można zrobić sobie batony, sam zaczynam je robić żeby poprawić swoje odżywianie, ale od października dopiero>
- produkty eneregtyczne np. life_energy; power_foce; energy_pak <wypij kawe dodaj do tego taurynę i jest gotowa najprostsza mieszanka pobudzająca z kofeiną>; jedynie guarane bym polecał brać wtedy kiedy człowiek jest mocno przymulony; jakby ktoś miał kasę to podczas treningów i to dluższych mógłby brać jakiś żel energetyczny ale to wydatek 3-5 zł.
- preparaty na ochorone stawów i ścięgien; na początku bym tego nie polecał brać jak nie masz kasy; nalezy pamiętać o solidnej rozgrzewce przed ćwiczeniami a taką robi mało osób, u mnie na siłowni to tylko kilka na kilkadziesiat taką robi; cyklicznie jak ktoś dysponuje troche większa kasą to może brać glukozaminę; hydrolizat kolagenu
- zma/tribulusy -> dużo zalezy od wieku; zma apteczne mogę każdemu polecić; zma orginal jest drogie; miesięcznie to wydatek kilkudziesięciu złotych, a efekt podobny lub/i taki sam jak przy zma aptecznym; tribulusy na początku bym sobie to darował szczególnie jak ktoś ma 15 - 25 lat to nie ma sensu brać
- napoje <izotoniczne/hipotoniczne> -> jedynym godnym polecenia ze względu na stosunek ceny i jakości to Ionto 1l; rewelacyjna wydajność; zawsze można troche glukozy/soku owocowego/carbo z większa ilością wody zmieszać
- reduktory tłuszczu: jak jesteś chudym nastolatkiem, ektomorfikiem to ich nie będziesz stosował i to każdy rozumie

Zalecana baza odżywek/suplementów
- O.węglowodanowe <carbo> i O.węglowodanowo-białkowe<gainer,bulk>: po treningu
- O.białkowe: po treningu; do ubogich posiłków
- kreatyna: cyklicznie 2x5 pi razy oko lub 1 x 5g dziennie w zależności czy treningowe czy nie

z czym brać kreatynę...użyj wyszukiwarki.

Istnieją trzy rodzaje kłamstwa: przepowiadanie pogody, statystyka i komunikat dyplomatyczny.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
co ma Ci ewoluować:>?
heh

a tak poważnie
rodzaj węgli nie spowoduje sensacji żołądkowych
o to nie musisz się martwić

kolega Wiad mo trochę racji
ale tak się składa, że jak należymy do grupy większych zawodników to zdrowiej jest część zapotrzebowania z diety zastąpić odżywką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2015 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18472
sog

http://www.sfd.pl/temat272567/ wejdz dowiesz sie wiecej
http://www.sfd.pl/temat273747/ przeczytaj zanim zlozysz nowy post
http://www.sfd.pl/Siatkówka_-_zasady_gry-t299929.html siatkowka zasady
http://www.sfd.pl/koszykowka_zasady-t299570.html zasady gry w kosza
http://www.sfd.pl/temat284454/ przedramiona wg mnie
http://www.sfd.pl/siatkowka_zasady-t299929.html siatkowka zasady
Tylko Legia/Narew/Hutnik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17274
schemat suplementacji jest prosty jak barszcz i (2+2)*2 czyli:

budzisz się rano i bierzesz kreatynę + gainer/carbo/glukoza, można dodać taurynę
śniadanie i po śniadaniu witaminki
przed treningiem: guarana jak jesteś zmęczony można dodać jeszcze taurynę do tego
po treningu gainer/carbo/glukoza + kreatyna
jak jesteś chudy to można dodać gainera do żarcia; wypić gainera po posiłku lub go zastąpić; kreatyne brać cyklicznie; o białku napisałem;
i to tyle jak nie masz kasy; cyklicznie możesz kupić sobie kozieradkę i jeść 1-2 łyżki dziennie; więcej trundno wymyślić jak masz kilkadziesiąt zł; jak masz więcej kasy to można kreatyne, mam na myśli jednowodzian kreatyny zastąpić np. stakami; pokusić się o bardziej wypasione odżywki; dodać do swojego odżywiania firmowe batony; czym więcej kasy tym więcej możliwości, co nie oznacza że nagle z cieniasa zrobisz się mega paker lub z grubasa o poziomie bf 50 procent zejdziesz na 8 procent; na wszystko trzeba czasu i zdrowego podejścia, zbyt dużo amibicji napewno nie pomoze.

Istnieją trzy rodzaje kłamstwa: przepowiadanie pogody, statystyka i komunikat dyplomatyczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kontrowersyjnie
w garanicach 75-90% prawdy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17274
oczywiście jak coś nie zgadza z prawdą to pisać co i jak; oczywiscie udoskonalić swoje odżywianie jak się da...

Istnieją trzy rodzaje kłamstwa: przepowiadanie pogody, statystyka i komunikat dyplomatyczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3208 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17274
omega-3 jak jesz codziennie rybkę; olej tłoczony na zimno to nie trzeba; omega-3 jak najbardziej<patrz wyżej>, ja biore małe dawki tylko 4 kapsy po 500mg; większość osób radzi dużo większe

minerały: po treningu 1 tabletka asparginu
wit.C nie brałbym dodatkowo; wystarczy te 60-100mg zawarte w preparacie witamonowo-mineralnym

Istnieją trzy rodzaje kłamstwa: przepowiadanie pogody, statystyka i komunikat dyplomatyczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1545
Zgadzam sie z Bulmastifem . Nie podzielam opinii osoby która założyła post choć uważam temat sam w sobie za ciekawy. Sam wiem jak to jest bo akurat tak sie skalda że zawsze borykam sie z problemami natury finansowej podczas przygotowań do startów. Oczywiśćie rozumiem że nie mówimy tutaj akurat o profesjonalnym cykluprzygotowac a o amatorskim podejściu do sprawy . Mimo to pst uwazam za skrajność.jeżeli juz miałnym cos kupić to mwlasnie odżywke białkowa wysokiej jakości zamiast carbo . Akurat węglowodany sa najtańszym skladnikiem odżywczym który można śmiało pozyskac z pożywienia . Moja rada dla ludzi którzy mająmniej kasy brzmi : Dokładnie planujcie zakupy , jezeli nie stac Was na droższe suplementy to lepiej kupić coś tańszego ale stosowac to dłuższy czas.

AKTUALNY MISTRZ POLSKI W KULTURYSTCE

ZAPRASZAM NA ZAKUPY:www.sklepsfd.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Qazar
ja tak bo mniejsmakuje i trudniej sie rozpuszcza

glupie?

ale ja sie tym kieruje
wybierając z elitarnych sypli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
bo ja wiem ,blender mam wiec nic nie wiem o tym problemie w praktyce co do samku wiele wpc jest super smakowych ew. mixy jak np.matrix 5.0

Zmieniony przez - qazar w dniu 2006-08-19 23:49:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nastepne pol roku...kilogramy na +

Następny temat

cell pump, xpand, storm, knockout, nitrobolon?

WHEY premium