SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Narośl, wystająca kość przy kości ogonowej.

Wysłana -
Witam...

Od kilku lat (minimum 5-6) mam na kości ogonowej po jednej stronie twardy guzek. (Tak jakby na wyrostku kości guzicznej patrząc po zdjęciach) Jest to twarda narośl na kości lub wypchnięta kość w tył.

Podejrzewam, że nabyłem to w wyniku jakiegoś urazu około 19-20 roku życia.
Nie boli mnie ta zmiana, nie powiększa się, zawsze jest taka sama odkąd pamiętam.

Jednak od pewnego czasu pobolewa mnie prawy krzyż i biodro w stawie i poniżej. (Mam staw trzaskający od niefortunnego upadku w wieku 19 lat). Byłem z tym nawet kiedyś na rehabilitacji bo miałem przykurcz mięśni przy kaletce i wewnątrz pachwiny.


Zacząłem się zastanawiać czy mój ból nie jest związany z tą zmianą.
Pytałem kiedyś o to ortopedy który zbagatelizował ten problem mówiąc że mam lekką skoliozę z rotacją kręgosłupa i to spowodowało wypchnięcie tej kości do tyłu po jednej stronie. Jednak nie wykonał żadnych badań tylko *pooglądał* mnie. Możliwe to?

Pytałem o to również lekarza pierwszego kontaktu to również bez żadnych badań stwierdził że to nic groźnego że tam są trzy kostki i jedna czasem się tak wywija bo że one zrastają się około 20 roku życia.

Jako że coraz bardziej dokucza mi to trzaskanie w stawie biodrowym planuje wybrać się ponownie do innego ortopedy i wyprosić na nim jakieś prześwietlenia.

Narośl ta nie boli mnie, wiadomo że jak długo krzywo siedzę to czuję że ją tam mam, ale przy dotyku nie odczuwam bólu niej i okolic.
Jest wielkości może 1cm wystając z pół centymetra.

Spotkał się ktoś z Was z takim problemem?
Wie ktoś może czy można mieć w ogóle jakieś zgrubienie kości po urazie?

Ogólnie to naczytałem się w sieci szukając info o tym o różnych guzach i trochę mnie to przeraziło.


Zmieniony przez - kryst16 w dniu 2018-03-15 14:36:34

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zauważyłem, że jak dobrze porozciągam biodra i mięśnie ud to ból ustępuje... Jednak bardziej zastanawia mnie ta kość z tyłu. Spotkał się ktoś z takim czymś przy jakieś wadzie postawy lub po urazie?


Zmieniony przez - kryst16 w dniu 2018-03-15 21:06:31
Wysłana -
kryst16

Podejrzewam, że nabyłem to w wyniku jakiegoś urazu około 19-20 roku życia.jaki był to uraz ?


TomaszAZ
Z dietą spoko,ale nie bardzo wiem co mu nie zaszkodzi gdyż ma on rozrzedzoną na obwodzie siatkówke okajak najbardziej powinieneś wybrać się do specjalisty


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2018-03-15 21:47:56
Wysłana -
Dziękuje za odpowiedź. Z tego co pamiętam było to "zjechanie" na plecach po stromym zboczu i wtedy całym ciężarem ciała zatrzymałem się na jednej nodze.
Po jakimś czasie zaczęły się problemy bólowe i zauważyłem że to mam. (Taki upadek na jedną nogę z wysokości trzech metrów tylko że plecami zjechałem po zboczu).
Wtedy też pracowałem bardzo ciężko, przenoszenie ciężkich rzeczy itp.

Dodatkowo mam wadę kręgosłupa w postaci skoliozy jeśli to ma jakieś znaczenie ale z tego co mówił ortopeda jest to wada nieznaczna, słabo widoczna.
Jak np. idę po schodach lub pod górę i przyłożę sobie rękę do biodra to czuje jak coś tam czasem przeskakuje.
Zmieniony przez - kryst16 w dniu 2018-03-16 07:50:07
Wysłana -
kryst16
Dziękuje za odpowiedź. Z tego co pamiętam było to "zjechanie" na plecach po stromym zboczu i wtedy całym ciężarem ciała zatrzymałem się na jednej nodze.
Po jakimś czasie zaczęły się problemy bólowe i zauważyłem że to mam. (Taki upadek na jedną nogę z wysokości trzech metrów tylko że plecami zjechałem po zboczu).była wówczas wizyta u lekarza, wykonane jakieś badania obrazowe ?
Wysłana -
Była wizyta u ortopedy. Ale nie wykonał żadnych prześwietleń tylko stwierdził, że naderwałem przyczepy mięśniowe, dał maść i tabletki (już nie pamiętam nazw), odpocząłem i było ok. Oczywiście noga i dolny odcinek pleców bolał wtedy, później się spostrzegłem że wystaje mi ta kość. (Nie jest to duże więc zauważyłem to całkiem przypadkiem).

Później jak poczułem trzaskanie w stawie to poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu, stwierdziła, że mam wadę postawy (skolioza) co może źle wpływać na miednice. Pokazałem tą kość/narośl to powiedziała że te kości tak się zawijają czasem, znów udałem się do ortopedy, gdzie dostałem rehabilitacje (pole magnetyczne, lampa solux jeśli dobrze pamiętam oraz ultradźwięki na okolice stawu i kaletkę biodrową), pomogło, również pokazałem mu tą kość to mi powiedział, że to od skrzywienia kręgosłupa bo coś "zrotowało", ale, że to się nie będzie pogłębiać bo skolioza powstała jak dorastałem.

Staw oczywiście dalej jest trzaskający, czasem jak go dobrze porozciągam to nie trzaska ale po kilku godzinach znów zaczyna. (Czuje to jak przyłożę rękę idąc po schodach). No i często czuje przykurcz mięśni w pachwinie jak np. długo posiedzę na twardym krześle.
Co tam w ogóle z tyłu jest? Mam tą kość gdzieś 4 cm w górę od końca małej kostki ogonowej lekko w prawą stronę. Po lewej też jest taka kostka ale dużo mniejsza.


Udam się z tym ponownie do jakiegoś specjalisty, mam nadzieje tylko że to nie coś mega poważnego.

Zmieniony przez - kryst16 w dniu 2018-03-17 08:32:13
Wysłana -
kryst16

Udam się z tym ponownie do jakiegoś specjalisty, mam nadzieje tylko że to nie coś mega poważnego.zdecydowanie jest taka potrzeba i ten stary uraz jak najbardziej przyczynił się do takiego stanu i trzeba zdiagnozować w czym jest obecnie problem, także specjalista i diagnostyka
Wysłana -
Dziękuje za rady.
Czy tam z tyłu przy kości ogonowej jest jakieś połączenie kości które mogło wtedy pęknąć i dlatego teraz zrobiła się taka narośl?
Lub czy jest tam jakaś kość która mogła zostać "wypchnięta" w tył?


Zmieniony przez - kryst16 w dniu 2018-03-18 21:33:57
Wysłana -
Jest taka możliwość w zależności od położenia z racji tego że kość znajduję się powierzchownie pod skórą mogą być wyczuwalne jej elementy kostne jak np. grzebień krzyżowy pośrodkowy czy różki kości krzyżowej szczególnie u osób chudych z mało ilością tkanki tłuszczowej.
Wysłana -
To właśnie wygląda na wystający jeden rożek kości krzyżowej lub na narosl na nim. Po jednej stronie znacznie większy niż po drugiej. Jestem osobą szczupłą. Dziękuję za rady, udam się z tym do lekarza.


Zmieniony przez - kryst16 w dniu 2018-03-19 20:20:31
Wysłana -
Spoko , daj znać po wizycie , badaniu jak sprawy wyglądają. Samo wystawanie co odczuwasz nie musi być problem , natomiast masz inne objawy i dolegliwości bólowe a tu będzie potrzebna już terapia. Powodzenia.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź