SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Naprawde dobre bulki - tylko 16g wegli na bule!

Wysłana -
NAPRAWDE DOBRE BULKI

SKLADNIKI (na dwie bulki):

- 30g maki kokosowej
- 40g maki gryczanej
- 1 jajo
- 50g mleka (ja uzylem 2%)
- lyzeczka proszku do pieczenia
- odrobina soli
- opcjonalnie okolo 10g babki plesznik (ja dodalem, ale nie jest to w ogole konieczne)

WYKONANIE: make kokosowa oraz proszek do pieczenia przesiewamy przed sitko, a nastepnie mieszamy z maka gryczna. dodajemy jajo oraz mleko i calosc mieszamy do uzyskania jednolitej masy. ciasto pozostawiamy na kilka minut, zeby delikatnie zgestnialo. nastepnie formujemy bulki i kladziemy na blaszce na papierze do pieczenia i pieczemy w 170 stopniach przez 40 minut.

Makro dla jednej bulki: bialko: 8g ; tluszcze: 5g ; weglowodany: 16g ; kcal: 141Zmieniony przez - czellista w dniu 3/10/2018 3:08:57 PM
Wysłana -
WitamSwojskie bułki to bardzo dobra alternatywa dla tych kupnych, gdyż mamy pewnośc co w nich siedzi bo sami dobieramy produkty -najczęściej o wiele lepsze jakościowo.A dlaczego tak w ogóle popularne jasne pieczywo nie jest najlepszym wyborem ? Największą wadą jest to, iż wyrabiane jest ono z oczyszczonej mąki. W efekcie produkt finalny jest zasobny w energię natomiast ubogi w inne składniki pokarmowe, takie jak błonnik. Może to powodować wiele niekorzystnych następstw. Takie białe bułki będą o wiele mniej sycące, przez co łatwo z nimi przedobrzyć. Ponadto szybko po zjedzeniu posiłku możemy odczuwać głód.


Oprócz tego białe pieczywo trawi się o wiele szybciej niż te pełnoziarniste. Zawarta w nich skrobia rozkładana jest do glukozy, która pojawia się w krwiobiegu i inicjuje wyrzut dużych ilości insuliny. Ta z kolei może hamować proces spalania tkanki tłuszczowej i potęgować jej magazynowanie. Stąd można powiedzieć, że jasne pieczywo jest o wiele bardziej tuczące.


PozdrawiamWitaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Wygladaja bardzo apetycznie
Wysłana -
bardzo dobre makro
Wysłana -
Tylko makro sie nie zgadza kalorycznosc :)
Wysłana -
zgadza sie
Wysłana -
dobry przepis na bułki zawsze w cenie ;-P
Wysłana -
naprawde wyszly bardzo dobre. super sie sprawdzaja w roli bulki na burgera
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź