SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naleśniki śniadaniowo- przekąskowe

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32687

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 718 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13356


Przepis:
60g płatków owsianych górskich
1 całe jajko
4 białka
100 g sera białego chudego
50g jabłka
aromat do ciasta ( ja wykorzystalem o zapachu szarlotki)
cynamon

Wykonanie:
-płatki owsiane mielimy w młynku do kawy lub blenderze na mąke wsypujemy do naczynia.
-wbijamy całe jajko i 4 uprzednio oddzielone od żółtek białka jaj
- dodajemy cynamon , aromat do ciasta, słodzik jeśli ktoś używa( ja używam
- mieszamy wszystko mikserem dodając wody, dodajemy jej wedle uznania aby masa była dość płynna
- wylewamy odpowiednią ilośc na teflon i smażymy naleśniki( dla mnie z tej ilości jak widać wyszło 3 naleśniki ale są one dosyć grubowate, moglem dodać troszke wiecej wody)


Nadzienie:
ser lub jak kto woli twaróg rozgniatamy widelcem, na tarce ścieramy jabłuszko i dodajemy do twarogu , do smaku dodajemy cynamon lub inną przyprawę np. do piernika, szarlotki. dodajemy odrobinę wody, nie za dużo ,żeby nadzienie było dosyć gęste i ciapkowate;)

nadzienie wykładamy na naleśniki zawijamy i szamiemy:D

efekt mojego eksperymentu widać na załączonym obrazku .

SMACZNEGO!!


ok 470 kcal B: 49g T: 10g W: 47g

PS. proszę o opinie;D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zrobilem dzisiaj niebo w gembie zaj**isty przepis zrobilem z twarogiem i malinami cos pieknego :) na silce power jak sk***ysyn :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 289 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7805
szic -.- akurat jaj nie mam

(Dwa to za mało, choć takie duże )

Zmieniony przez - Norwid KKK w dniu 2010-03-29 12:27:34

"Na chvj mi kaloryfer, skoro mam kocioł grzewczy? "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12722
Ładnie sog:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 234 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8513
Świetny przepis! Napewno spróbuje

Zmieniony przez - LdN w dniu 2010-03-29 14:34:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1947
Sogacz jak nic :P Gratulacje inwencji twórczej xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
Powiedzcie mi jedno, czy idzie, takiego nalesnika, usmazyc na patelni teflonowej, bez tluszczu? Wlasnie zastanawiam sie nad zakupem ale nie chce wrzucic hajsu w bloto jakby to nie bylo to wydadek okolo 150zl.
Sorry ze sie tak wcinam w posta, ale jestem na redukcji i maza mi sie nalesniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
ja mam patelnię teflonową Tefala za jakieś 60, czy 70zł i od 3 lat nie narzekam, wszystko smażę bez tłuszczu, jedynie jak się rozgrzewa to daję kroplę oleju, rozprowadzam ją i przecieram papierowym ręcznikiem (robię to wyłącznie dlatego, że smaki przechodzą do patelni i mimo porządnego mycia w inny sposób nie da się ich pozbyć, przez co np naleśniki mogłyby smakować przyprawami z kurczaka :) ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
ja jak robie naleśniki, to dodaję łyżkę oliwy do ciasta, później wylewam na rozgrzaną patelnie już bez tłuszczu

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 318
Gdybyście nie zauważyli, to autor nic nie wspomniał o dodawaniu oliwy - mając patelnię teflonową jest ona całkowicie zbędna :)
Ale oczywiście jak ktoś lubi może se dać oliwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 633
r3XX4r - sprawdziłem - bardzo smaczne Sog ode mnie za ten przepis!

"Nie liczy się prędkość, ważny jest kierunek".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 200 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7246
SOG za naleśniki, do nadzienia użyje jakiś innych owoców :P

Vide Cui Fide

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kotleciki z kurczaka na parze

Następny temat

Galaretki z kurczakiem

WHEY premium