SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najważniejsze zasady ...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
Otóż doszedłem do wniosku że było by dobrze zrobić taką rozpiske dotyczącą "Najważniejszych zasad dotyczących diety w kulturystyce" ale potrzebna jest mi wasza pomoc, przede wszystkim ludzi siedzących w temacie i mających pojęcie o diecie i odpowiednim odżywianiu ale również osób początkujących próbujących dopiero dowiedzieć się co , jak i gdzie )). Narazie to są wstępne plany więc jeszcze dużo może się zmienić,ale ma to wyglądać w ten sposób że będą wypisane punktu czyli najważniejsze zasady diety typu "należy pić dużo wody 3-5 lub więcej litrów dziennie" "nie należy pić wody gazowanej" "na wieczór nie nalezy jeść węglowodanów" itd itp , a do każdego punktu będzie rozszeżenie. Zapewne dużo osób wie że nie należy jeść przed snem węgla ale samo białko (myśle że są to osoby już troszke znające temat) ale sporo z tych osób nie wie dlaczego tak jest. Być może nigdy się nad tym nie zastanawiała i je to nie interesuje , ale myśle że większość osób chciałaby znać właśnie odpowiedzi na takie pytania dlaczego jest właśnie tak a nie inaczej. Czyli powiedzmy do takiego punktu "nie należy jeść węglowodanów przed snem" było by wyjaśnienie typu że "organizm nie zdąży przetworzyć tego węgla na energie przez co zostanie on odłożony w postaci tkanki tłuszczowej". Identycznie byłoby z każdym kolejnym punktem, punkt a do tego rozszeżenie czemu tak właśnie jest. Niestety nie jestem w stanie przypomnieć sobie wszystkich pytań które mnie kiedyś męczyły gdy byłem początkującym "pakerem" )) dotyczącym diety i nie jestem też w stanie przypomnieć sobie najważniejszych zasad, napewno znam troche ale nie wszystkie więc dlatego było by dobrze gdyby niekótrzy dopisywali takie punktu czyli najważniejsze zasady diety. Potem to wszystko zostanie przeanalizowane, rozpisane i powstanie jedna wielka rozpiska, która mam nadzieje nie jedenemu się sprzyda. Bo to troche głupio żeby gadać w koło że robi sie to czy to, a potem jak przychodzi co do czego to okazuje się że nie wiemy czemu właściwie jemu po treningu cukry proste, czemu dopiero 30 - 60 minut po treningu jemy węglowodany z białkiem, i czemu właściwie węgiel i białko a nie sam węgiel czy same białko )). To pokrótce tyle na temat mojego nowego pomysłu he he. Mam nadzieje że większość przyłączy się i dopisze pare mądrych punktów które sprzydadzą się do rozszeżenia zasad. Tak na marginesie to podobną rzecz chce zrobić odnośnie treningu.
Pozdrawiam DeeJaaVuu

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Moderator działu Szatnia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
1. Należy pić dużo wody 3- 5 litrów dziennie lub więcej
2. Nie należy pić wody gazowanej
3. Posiłki należy dzielić na równe części
4. Ostatni posiłek powinien zawierać tylko białko
5. Zaraz po treningu należy dostarczyć cukrów prostych
6. 30 - 60 minut po treningu należy zjeść odpowiednią ilość węgla i białka

Właśnie w ten sposób ma to wyglądać a do tego oczywiście będzie rozszeżenie. Teraz czekam na kolejne podpunkty które zostaną umieszczone w rozpisce.

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Moderator działu Szatnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Pierwsze uwagi DJV-punkt 3-"równe części"-ale należy dodać,że równe ilościowo,ale nie pod wzgledem zawartości poszczególnych składników pokarmowych.Wiadomo,że po treningu będzie inny ukklad proporcji poszczególnych składników(np.białek i w.w)i przed snem(ostatni posiłek)również inny.Szerzej??Jeśli trzeba mogę pogrzebać w moich zapiskach i wrzucić tu małe rozszerzenie tego punktu.Pozdro,

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Bardzo dobry pomysł.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
Ok Michael. To był tyko punkt, ale chodziło mi w nim o to że jeśli zjadasz dziennie 6 posiłków to nie powinno być tak że w jednym zjadasz przykładowo 10g białka i 20g węgla a potem za 2,5 - 3h zjesz 50g białka i 200g węgla. Posiłki powinny być rozłożone w miare równomiernie. Nic się nie martw, narazie chodzi o same najważniejsze zasady , punkty które będą odpowiednie rozpisane tak żeby każdy początkujący mógł zrozumieć. Wszystko będzie opisane, ale na to trzeba troche czasu i chęci niektórych użytkowników. Fajnie że zwróciłeś na to uwage, przynajmniej widze że sie tym zainteresowałeś .

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Moderator działu Szatnia

Zmieniony przez - DeeJaaVuu w dniu 2002-03-22 13:19:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
DJV-myślimy o tym samym.Na dniach coś tu wrzucę-jak czas pozwoli.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 10990 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 88360
Witam !!!
Moim zdaniem to bardzo dobry pomysl,tylko czeba zaznaczyc ze zasady te nie sa takim lancuchem w ktorym jesli jedno "male" ogniwo zabraknie to inne nie podzialaja...po prostu chodzi o to zeby poczatkujacy nie brali wszystkiego jako rutyne bo czasem tez sie przydaje odstepstwo od reguly...takie jest moje zdanie...

Co do tego iz nie wolno jesc ww przed snem to zalezy od ogranizmu, ja jem co wieczor 100g ww na noc, kratke mam widoczna na brzuchu caly czas...i 80 w talii...trzeba podawac do jakiego typu przemiany materii takie zasady naja zastosowanie

Dobra teraz kolej na mnie:
-ostatni posilek spozywac przynajmniej 1,5 h przed snem, w przeciwnym wypadku organizm nie zregeneruje sie bo poswici energie na trawienie a nie na regeneracje.
-wartosc energetyczna i odzywcza posilkow podstawowych(tj. bez pos. od razu po treningu) powinna byc rozlozona rownomiernie.
-rezygnacja z napojow zawierajacych fosforany (ktore uposledzja wchlanianie bardzo waznych dla ogr. skaldnikow mineralnych).
-unikanie tluszczy zwierzecych, oprocz tlustych ryb, ktore sa jednym z lepszych zrodel kwasow tlusczowych omega-3.
-unikanie bialego pieczywa, ze wzgledu na tuczace wlasciwosci.
-wegle proste dopuszczalne tylko w posilku potreningowym-wtedy organizm potrzebuje odbudowac swoje zapasy glikogenu w miesniach i takie ww sa wskazane.
-czeste spozywanie swierzych warzyw o owocow miedzy posilkami...mimo iz wielu twierdzi ze zawieraja one ww proste, to sa one najlepszym zrodlem witamin i nie powinny byc pomijane.
-spozywac produkty bialkowe z tzw. chudym bialkiem.
-przy obliczaniu ilosci bialka uwzgedniac tylko bialko zwierzece, poniewaz to ono zawierz pelna pule aminokwasow przez co moze byc wykorzystane do budowy miesni.


narazie tyle...jak se cos przypomne to dopisze...
pozdrawiam

[:)]***Michu***[:)]

Pozdrawiam
misoo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i trening

Następny temat

Ile posiłków dziennie

WHEY premium