SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najpierw siłownia potem SW

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2
Siema!
Mam już mętlik w głowie i proszę o poradę.
Otóż mój plan na chwilę obecną jest to zrobienie fajnej wagi ok 100kg. (Naturalnie mam ok 86-88kg wzrost 183cm) poprzez trenowanie na siłowni która sprawia mi mnóstwo frajdy :D
Lecz w przyszłości chcę trenować jakieś sw, coś pod stójkę jak i parter.
W internecie jest mnóstwo ludzi którzy uważają, że siłownia jest zła i przeszkadza w sw.
I moje pytanie czy jest jakaś osoba na tym forum, która robiła najpierw masę a potem wchodziła w świat sportów walki, i czy jest to wykonalne?
Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
No ale gdzie masz problem? Na matę możesz pójść już teraz, po prostu robienie masy przyjdzie Ci wolniej i dłużej poczekasz

Na bombie możesz spokojnie i siłownię, i sw robić - wszystko przetrwasz;)

Mówisz o tym jak o jakimś wyzwaniu: O BOŻE, A JAK TO BĘDZIE, ZROBIĘ MASĘ, PÓJDĘ NA SEKCJĘ I CO, ZJEDZĄ MNIE?

Nic nie będzie. Zleci z Ciebie trochę wagi - zależy jaka sekcja, jaki sport (bo zapasy a boks to niebo a ziemia) i tyle. Pytanie jeszcze jak teraz wyglądasz a jak będziesz wyglądać jak się zmasujesz do tych 100 kg. Bo jak teraz jesteś misiek i masujesz jak misiek to olej taką siłownię i taką kulturystykę i idź na zapasy. Nie będziesz misiek - będziesz goryl

Poza tym, kto pisze że SIŁOWNIA PRZESZKADZA DLA FAJTERA?
Zdradzę Ci coś, po czym mózg się zagotuje: wielu mistrzów karate z ery przedwojennej pakowało ostro siłowo korzystając z ćwiczeń i przyrządów charakterystycznych dla danej sztuki walki

Zapaśnicy stylu grecko-rzymskiego przed 120 laty robili dużo i ciężko siłę, każdy. Kulolaski, maczugi, hantle, kamienne obręcze na szyję do przysiadów - zapaśnicy z Indii - tona siłówki, całe godziny wypracowane na pompki, przysiady i ciężary

Każdy sportowiec robi siłownię - pod swoją dyscyplinę. Nawet Justyna Kowalczyk i Adam Małysz

O futbolistach i rugbystach nie wspominając


- on nie zrobił 140 kg wagi robiąc pedalskie pompeczki i brzuszki na czas tylko pizgał żelastwem

Wnioski wyciągnij sam





Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-03-12 00:21:10
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Gats chyba wyjaśnił wszystko. Ja sam osobiście przeszedłem z siłowni na mate poza utratą nie potrzebnych kg. siła w miarę możliwości została. W tym czasie przychodziły okresy cięcia wagi do zawodów itp więc z miśka ważącego 98 kg zrobił się zawodnik walczący w kat. 77/79,5 :) aktualnie próbuje masować i ważąc po za startami ok. 90 kg. żeby zbijać do 84/85,5 kg. Oczywiście siłownie robię nadal. Od 1 do 2 razy w tyg. Jeżeli tylko czas na to pozwoli.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Mam trzech dzików na sekcji +100kg przy wzroście <180 cm. Nie są oni co prawda regularnymi gośćmi, którzy trenują profesjonalnie, ale niczego więcej niż rekreacji i przyjemności nie można oczekiwać nie chcąc tracić masy mięśniowej. Jeden z nich to były trójboista, dwóch trenuje kulturystykę (jeden z nich wygląda jakby dawał w żyłę).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Siłownia - podstawa. Trzeba robić dużo siły.
Oczywiście siłownia pod sport walki, a nie badziewna kulturystyka i pompowanko.
Sam robię dużo siły + sambo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bjj a jiu jitsu

Wiecej