SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najlepsze białko w smaku?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 66804

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 137 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 19679
Jakie firmy według was ma najlepszy smak białeczko? Teraz zapodaje vitalmaxa ale do konca mi nie pasuje. Kiedys piłem (tylko nie pamietam firmy) białeczko ktory smaczek był za***isty, chyba ktores z amerykanskich.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Odżywka białkowa to jeden z najpopularniejszych suplementów wśród sportowców na każdym poziomie zaawansowania. Na rynku dostępne jest mnóstwo rodzajów białka, które różnią się między sobą właściwościami, składem, szybkością wchłaniania itp. Najczęściej spotykane białka to:
WPC (Whey Protein Concentrate) – ta frakcja białka występuje w odżywkach najczęściej. Jest dość ekonomiczny pod względem cenowym i ma w miarę dobrą wchłanialność i zawartość aminokwasów. Bardzo często jednak preparaty WPC wzbogacone są dodatkowymi składnikami takimi jak l-glutamina, witaminy i minerały, kreatyna itp. Czas wchłaniania białka waha się od 2 do 4 godzin. Ten rodzaj białka sprawdzi się jak uzupełnienie diety w ciągu dnia lub przed treningiem.

WHI (Whey Protein Isolate) – jest to białko bardziej wartościowe niż koncentrat, zawiera więcej aminokwasów i mniej dodatkowych składników. Ma znacznie lepszą wchłanialnością (30-60 min.) zatem poleca się stosowanie go z samego rana oraz/lub okołotreningowo. Z racji lepszej jakości jego cena jest też trochę wyższa.

WPH (Whey Protein Hydrolizate) – jest to białko o doskonałej jakości i dużej zawartości aminokwasów w porównaniu do WPC i WPI. Jest lekkostrawne dlatego też poleca się je osobom z problemami trawiennymi. Jakość tego białka wpływa również na wzrost ceny. Czas wchłaniania to ledwo 20-30 minut i sprawdzi się tak jak izolat – rano oraz okołotreningowo.

Poczytaj kiedy najlepiej suplementować białko:
https://www.sfd.pl/Kiedy_najlepiej_brać_białko__-t393283.html

Smaki odżywek białkowych
Jeszcze parę lat temu do wyboru było raptem kilka smaków m.in. czekolada, wanilia, truskawka. Dzisiaj możemy przebierać w smakach a producenci coraz bardziej nas zaskakują. Dostępne są smaki takie jak banan, orzech laskowy, karmel, kokos, ale też owoce leśne, jogurt a nawet masło orzechowe czy słony karmel. Wybór jest ogromny. Wiadomo jednak, że sam smak to nie wszystko, liczy się także jakość białka i dodatki, które się w nim znajdują. Często niestety białko ma chemiczny posmak, ale producenci robią co mogą by ulepszać receptury, więc i na tym polu jest znacząca poprawa. Ciekawą opcją jest białko, które po rozrobieniu z wodą przyjmuje budyniowatą, gęstą konsystencję.

Przykładem takiej odżywki jest Ultra Whey Pudding z ALL NUTRITION:
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Ultra_Whey_Pudding-opis34802.html
Jeżeli nie jesteśmy pewni czy dany producent spełni nasze oczekiwania co do smaku, zwykle istnieje opcja zamówienia próbek dzięki czemu przetestujemy odżywkę bez ponoszenia kosztów za całe, duże opakowanie.

Więcej na temat odżywek białkowych:
https://www.sfd.pl/Jakie_białko_-t1099621.html#post1
https://www.sfd.pl/Białko,_a_ewentualne_skutki_uboczne-t272100.html#post1 


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3338 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15112
To zależy od gustu tych tematów było kiedyś cała masa.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
dotychczas IZOLAT kaizena czekoladowy. niedługo sprawdze wiele innych to sie podziele zdaniem.

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 69 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3985
No ja nie mam porównania bo to moje pierwsze białko ale mam SP 80 Olimpa bananowego i bardzo mi smakuje Gdybym miał więcej kaski to piłbym go kilka razy dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sprubój czekoladowy lub waniliowy Prolacy firmy Phytochem a innej mie wezmiesz do ust.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bimsalabim ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2399 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8832


to sprobooooooj protein body attack !!!!!
smaki
straciatella
kirch-jogurt
lemon - qark
85% bialka - 90% w suchej masie !!!
bialko serwatki , kazeinian wapnia , bialko jajka , hydrolizat serwatki
produkt ma pelne dopuszczenie do sprzedazy w niemieckich aptekach !!!
poza tym firma ma kilka innych certyfikatow ktorych pytochemowi brak ...
cena za 4,5 kg ponad 50 !!!!! zl nizsza !!!!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bimsalabim ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2399 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8832
dodam ze to w pelni firma niemiecka
czyli mozecie pomyslec jakie dobre i jakie drogie bialko kupuja
a mimo to cena produktu srednio wysoka
no i te smaki ............
straciatella .........
mowie szczerze to masakra na skale swiatową
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2191 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20949
ja pijam czekoladowy kiedys mialem wanili nie wchodzila za bardzo a banan ujdzie da sie pic

===>...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===
_____________________________

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jaka cena tego protein body attack?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2147 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 55520
290zl ale chyba za 4kg a nie 4,5 tak mi sie wydaje?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2147 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 55520
A wracajac do tematu to z tych bialek co na razie jadlem to najbardziej posmakowal mi WPC sci-teca wanilia....nawet na wodzie bardzo dobra w smaku ale ja pisal falcone to kwestia gustu
4
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy!!!

Następny temat

Suplementy za pół ceny !

WHEY premium