SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o białku!

Najlepsze źródła białka

Wysłana -
Witam. Piszę do Was z prośbą jakie produkty mają "najlepsze" białko"? Wiem, że wołowina jest bardzo dobrym źródłem, kurczak, indyk. Ale może coś z owoców morza? Dodam tylko, że nie mogę nigdy trafić dobrej wołowiny. Często jest ona nieświeża, czyli bardzo bordowa, co jest oznaką nieświeżej wołowiny. Ogólnie w Polsce ciężko dostać dobrej jakości mięso wołowe. Bardzo będę wdzięczny za jakieś propozycje. Cena produktów nie gra roli, byle ich dostępność w Polsce była możliwa. Jeżeli jest ktoś z Warszawy, zna jakieś dobre masarnie ze świeżym mięsem, mógłby też napisać gdzie takową znaleźć. Z góry dzięki i czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - Lovac w dniu 2018-02-07 19:20:39
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zapraszam do artykułu:

http://m.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html 
Wysłana -
Bordowa wołowina (ciemne łaty) wcale nie świadczy ze jest nieświeża tu masz to objaśnione http://potreningu.pl/articles/2821/jak-wybrac-dobra-wolowine

z owoców morza mogę polecić krewetki ale tygrysie, a nie jakieś koktajlowe.
Wysłana -
A o co w ogóle autorowi chodzi z hasłem "najlepsze białko"? Takie samo pełnowartościowe białko ma i indyk, i cielęcina, i kurczak, i ośmiornica.... A nawet małże.
Wysłana -
Osobom początkującym często wydaje się, że dane źródło białka jest znacznie lepsze niż inne.
Wysłana -
Jednak mimo wszystko jest BV, PER, NPR i jakieś różnice są. Dla początkujących wiadomo i tak postawiłbym na różnorodność
+ też uświadomienie że ryż też ma białko :)

Co do jakości mięsa :) to już kwestia szukania
Wysłana -
Popuri naprawdę myślisz ze chodziło o PER, BV, NPU, APD, TPD, NPR i jeszcze retencję azotu? I co tabelka produktów do każdego wskaźnika?:) Ja stawiam na to ze autor miał coś innego na mysli.


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-02-08 10:22:01
Wysłana -
Również nie wydaje mi się aby autorowi chodziło o tego typu parametry jak retencja białka netto czy wydajność wzrostowa białka. Nie ulega jednak wątpliwości, iż białka pochodzenia zwierzęcego, szczególnie serwatkowe i jajeczne mają przewagą nad białkiem roślinnym. Jeśli chodzi o profil aminokwasowy w produktach białkowych zwierzęcego pochodzenia to różnice są drobne. Nie świrowałbym aż tak na Twoim miejscu, gdyż należy rotować składnikami odżywczymi. Nawet gdybyś wyłonił zwycięzce to jadłbyś dany produkt codziennie do każdego posiłku? rozwiązanie niezbyt korzystne.
Wysłana -
Może trochę źle ująłem w słowach. Chodziło bardziej o jakość produktu. Załóżmy mięso wieprzowe, a mięso wołowe.
Wysłana -
Hej, a co myślicie o białku roślinnym?
Wysłana -
Nie ulega wątpliwości, że białka pochodzenia roślinnego charakteryzują się gorszą strawnością. Związane jest to przede wszystkim z obecnością substancji antyodżywczych, w tym inhibitorów enzymów trawiennych, specyficzną budową, a także obecnością błonnika. Różnią się również aminogramem. Oczywiście nie neguje białek roślinnych bowiem jeśli nie jesteś wege to warto na zwierzęce stawiać ( ale nie tylko ).


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-02-12 17:07:02
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź