SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najlepsza odżywka na masę mięśniową

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 206775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1963
Chciałbym abyście pisali poniżej nazwy najlepszych według was odżywek na przyrost masy mięśniowej.
11

"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Budowa masy mięśniowej wbrew pozorom jest trudniejsza niż redukacja tkanki tłuszczowej. Jest to proces długotrwały i wymaga od nas dużego nakładu pracy oraz cierpliwości.
Nie sztuką jest przybrać na wadze jedząc ogromne ilości jedzenia. Efekt owszem będzie, ale gdy zbadamy skład naszego ciała okaże się, że nastąpiło zwiększenie masy tłuszczowej.

Jak zatem zbudować dobrą jakościowo masę mięśniową?

Po pierwsze trzeba postawić na dobrze zbilansowaną dietę. Bilans kaloryczny powinien być dodatni natomiast nie bez znaczenia jest tutaj rozkład makroskładników. Mięśnie aby rosnąć potrzebują energii do wykonywania pracy, czyli węglowodanów. Potrzebują również budulca, którym jest białko a także tłuszczy.


Po drugie – trening. Aby mięśnie rosły muszą być poddawane różnym bodźcom. Jest wiele przepisów jaki wykonywać trening na przyrost masy mięśniowej natomiast w przypadku osób początkujących każda forma ruchu, każdy zakres powtórzeń będzie dość silnym bodźcem. Wynika to z procesu adaptacji do treningu. Ciało dostaje sygnał, że organizm jest poddawanym nowym wyzwaniom i w następstwie dostosowuje układ mięśniowy by jak najbardziej zoptymalizować wydatek energetyczny. Dlatego też tak ważny jest temat progresji treningowej, by mięśnie dostawały nowe bodźce a nie przyzwyczajały się do poziomu aktywności.



Jakie odżywki stosować na masie?

Tak jak wcześniej zostało wspomniane, najbardziej kluczowe są dieta i trening. Trzecim bardzo istotnym elementem jest regeneracja, bez której nie mamy co liczyć na efekty. Co z suplementami? Jak sama nazwa wskazuje, jest to dodatek, uzupełnienie. Nie istnieją cudowne odżywki, których spożywanie sprawi, że w noc staniemy się kulturystami. Odżywki mają za zadanie wspomóc nas w temacie siły, regeneracji oraz diety, jeśli przykładowo nasze zapotrzebowanie na białko jest bardzo duże a nie jesteśmy w stanie zjeść tyle mięsa czy jajek. Pomimo tego, że na rynku można dostać wiele odżywek dość dobrej jakości to warto w pierwszej kolejności postawić na odpowiednią dietę, trening i regenerację. Zastosowanie tych trzech narzędzi z pewnością będzie przynosiło efekty przez bardzo długi czas.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Dokładna_ilośc_kcal_w_1g_białka,węgli,tłuszczów-t349495.html
https://www.sfd.pl/kiedy_miesnie_rosna_-t86607.html
https://www.sfd.pl/TRENING_HIPERTROFICZNY-t962793.html





Zmieniony przez - lubiekaszke w dniu 2016-11-08 17:52:11
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
odzywki na przyrost masy??

nie ma czegos takiego


aby osiagnac przyrosty masy musza byc zachowane pewne zasady

przede wszystkim dieta-bez tego nie ma mowy o przyrostach

regeneracja-okolo 8 godzin snu na dobe

no i odpowiedni trening masowy

odzywki sluza uzupelnieniu diety w brakujace mikro i makro skladniki
jesli zalezy Ci na przyrostach masy to kup gainera i kreatyne jesli TWoj staz na to pozwala
14

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 17 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38
Jak mówili mi znajomi dobry na rozbudowę masy mięśniowej jest produkt OLIMPA - GAINER MCT lub WHEY GAINER (jak juz kupować to 5kg puchy. Jeszcze co moge poradzić to produkt TRECKA - MASS XXL. Także moim zdaniem warto zasięgnąć po te produkty.


Pozdro:)
4

Niech masa będzie z wami :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 48 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 205
ja pie...le toc nie kazdy ma kase zeby diete stosowac ja np. nie mam i co jade ebz diety dobry trening i bialko czasem kupie i staram sie jak najwiecej mleka i starczy i przez 3 miesiace przytylem 7kg i nadal rosne jestem zadowolony a kazdy mi wypisywal jakes diety
22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 539 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9642
kulturystyka to drogi sport wiec ja uwarzam ze bez zabezpieczenia finasowego nie ma sensu czwiczenie no chyba ze ktos chce rekracyjnie i nie ma jakiegos celu do osiagniecia. Bez diet i supli tez mozna cos osiagnac ale zblirza sie moment ze nagle jest stop i nie mozna przelamac bariery i daltego sa suple gdzie w jakis sposob pomagaj w sumie najwieksza role odgrywa psycha jak ktos ma slaba to tez po*****u jest. pozdr
9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
mi tez przez pierwsze 6 miechow szlo ladnie bez diety

potem zaczalem lapac mase ale nie taka jaka trzeba

pozyjesz to sam sie przekonasz
4

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...ja też przez pierwsze miesiące byłem zaszokowany tym jak masa szła ale potem coraz gorzej, a teraz to bez odżywek to mogę sobie pomarzyć o nabieraniu masy, powiem nawet więcej bez odżywek uzupełniających dietę teraz nawet na masię tracę, więc przychodzi czas że trzeba coś kupić jeśli liczy się na dalsze postępy, poza tym zauważyłem, że jeśli przesadza się z jedzeniem i liczy się tylko na dietę to może być tak że ta masa będzie jednak troszkę gorsza niż przy wspomaganiu się jakąś odżywką która jest akurat potrzebna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1963
Słyszałem że aby tyć to trzeba dawać organizmowi dużo tłuszczy, białka i węglowodanów. Czy jest możliwoś abyście zapisali poniżej zestaw odżywek lub odżywke która będzie świetnym uzupełnieniem tych trzech potrzebnych składników. Z góry dziex
5

"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wszystko zależy od zapotrzebowań a za tym idą proporcje, b. kaloryczną odżywką jest super whey gainer bo ma chyba ponad albo prawie 400kcal na 100g, i jest to chyba górna granica bo gdyby było wiecej to byłoby zbyt wiele tłuszczu, jak chcesz jeszcze podbić kalorie to możesz się wspomagać dobrymi tłuszczami czyli np. olejkiem mct lub oliwką z oliwek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 7 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 68
ja bym chciał kupić odżywkę na masse.Stosuje diete i mam dobry plan treningowy ale jednak bym chciał lepiej uzupełnić moja diete odżwyką która by mi pomogła przybrać na masie.
moje dane
powlna przemiana materi
waże 76 kg wzrost mam 170
wysine ponad 80 na płaskiej ławce
37 cm w bicepsie
proszę o pomoc
7

jaka odżywka by mi przyniosła najlepszy efekt

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
powolna czy szybka przemana materii?

odzywke dodajesz do tego co brakuje w diecie- trzeba mieć wiecej danych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OCEŃCIE - PROSZE.

Następny temat

PARE PYTAN DO EXPERTOW

WHEY premium