SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najlepsza metoda-5 pytań

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3819

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12836
Jak najlepiej wykorzystać kreatynę,stosując fazę nasycenia,czy też nie stosować?
W jaki sposób przyjmować ten suplement,w połączeniu z wodą,sokiem,glukozą,a może napojem węglowodanowym ? Jakie suplementy(glutamina?) stosować w celu podtrzymania wyników osiągniętych na kuracji kreatynowej(w jakich dawkach)?
Ile czasu optymalnie powinien trwać cykl kreatyną( ile nasycenie,ile podtrzymanie)?
Jakie dawki stosować przy wadze 103kg?
Wiem,że temat ten wałkowany jest na forum do znudzenia,ale liczę na kompetentne odpowiedzi raz jeszcze.
Z gory dziękuję i pozdrawiam.

MBlaster

MBlaster

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10472 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80831
a ja i tak powiem archiwum

jagnik

Brasillian Jiu-Jitsu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
1)na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi,jedni nasycają,inni nie(np.ja),efekty są widoczne i odczuwalne w obu grupach.
2)Jakieś cukry proste są potrzebne do transportu(opieram się na tym,że znane firmy produkują kreatynę z systemami transportowymi opartymi na cukrach prostych),ale chyba nie jest takie ważne,jaki to cukier(musi tylko mieć wysok współczynnik glikemiczny)
3)jeśli chodzi o podtrzymanie,to gdy znika czynnik zatrzymujący wodę w mięśniu(kreatyna),to pewna ilość wody i tak zejdzie.Kreatyna nie buduje mięśni w dosłownym tego słowa znaczeniu,ale stwarza warunki do ich rozbudowy w trakcie cyklu(przez zatrzymanie wody).Tak więc dla trwałości przyrostów ważniejsze są trening,dieta i regeneracja w trakcie cyklu niż po nim.Oczywiście antykataboliki zawsze zapobiegają stratom i przyspieszają regenerację i są jak najbardziej wskazane,szczególnie wtedy,gdy osiągnęliśmy nowe przyrosty.Glutamina-5g po treningu,ogólnie do 15g dziennie(można więcej,ale to kosztuje)
4)mimo że efekty widać tylko w pierwszych tygodniach,jestem zdania,że cykl kreatynowy powinien trwać dłużej(6 tygodni),ponieważ mamy więcej czasu,aby zbudować trwałe struktury aminokwasowe w naszych czasowo nawodnionych mięśniach.
5)co do dawek,to 2 razy dziennie po 5g jest dawką optymalną,przynoszącą widoczne efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12836
Dzięki,crash,o to mi chodziło.
A twoim zdaniem,która kreatyna ( jakiej firmy) iest najskuteczniejsza?

MBlaster

MBlaster

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10472 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80831
Multipower, Prolab, AST no i chociaz wiele osób jest innego zdania Olimp(dla mnie zaje****)

jagnik

Brasillian Jiu-Jitsu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
HDT, Sports One.

Pozdrawiam
Trening i wiara zrobia ze mnie cara
Old statistics LPA^3498**LWA^545
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
Przy wyborze kreatyny kierowałbym się w mniejszym stopniu firmą,a w większym technologią,w jakiej została wykonana.Wybrałbym kreatynę mikronizowaną(ang.micronized),gdyż podobno lepiej się wchłania.Robią taką na pewno AST i HDT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12836
Dzięki za wskazówki.

MBlaster

MBlaster

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2305
Widzę tu konkretne odpowiedzi na konkretne pytania, dlatego ja również pozwolę sobie zadać dwa:
1. Rano popijam HMB (Ultimate) wodą, przed treningiem różnie (głównie sokiem lub czerwoną herbatką)natomiast przed snem popijam je białkiem serwatkowym mieszanym z wodą - CZY DOBRZE ROBIĘ, SZCZEGÓLNIE WIECZOREM ?
2. Po treningu łykam glutaminę popijając Pure Muscle Carbs - CZY WARTO DO TEGO DORZUCIĆ WITAMINĘ C (1000mg.rozpuszczalną) i jak szybko po treningu powinienem dostarczyś glutaminę ?
z góry dzięki
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
Z tego co wiem,żadne badania nie dowiodły,żeby jakikolwiek składnik pokarmowy upośledzał wchłanianie HMB,a białko serwatkowe,jako szybko przyswajalne,na pewno też nie zwalnia jego wchłaniania.
Witamina C w dużej dawce jest wskazana po treningu jako silny antyutleniacz,przyspiesza też usuwanie kwasu mlekowego,tak więc warto.Glutaminę bierz tak jak teraz,bezpośrednio po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2305
Crash, jak zawsze stokrotne dzięki !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak brać kreatynę?

Następny temat

Kreatyna + nabial = zero efektow ?

Wiecej