SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadwaga + Bardzo wysoki tłuszcz + Niskie otłuszczenie narządów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 4604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1827
dudee

Nadal nie rozumiem czemu przejmujesz się mało miarodajnymi wynikami z jakiejś tam wagi.



Podczas mojej wcześniejszej walki oraz przy wielu innych okazjach mówiono mi, że ten tłuszcz w organizmie jest ważny. Więc jedna czy dwie uwagi w tym temacie jeszcze nie wypłynęły tak znacząco na całkowitą zmianę mojego podejścia do tego pomiaru - choć zdecydowanie idę już w dobrym kierunku i przynajmniej się tak nie przejmuję tym :)

Mam jednak wrażenie, że coś robię bardzo nie tak skoro ogólnie tyje i źle się czuję (spuchnięta, wzdęta) a staram się jeść w miarę jak trzeba (odstępstwa są okazjonalnie). Często też po węglu mam ochotę iść spać a moja energia znika. Również często cały dzień trzymam się idealnie a wieczorem mam ssanie nawet po zjedzeniu. Stąd też pomysł na tą redukcję węgli. Dodam, że trenuję rano.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Kiedy ostatnio robiłaś badania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699315
Pomiar tłuszczu trzewnego z wagi tanita to taki bajer nic nie wnoszący. Chcesz sprawdzić aktualny stan zdrowia to zrób podstawe badania krwi / usg jamy brzusznej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1827
dudee
Kiedy ostatnio robiłaś badania?



Lipiec 2017 (tarczyca, krew, cholesterol, wątroba i coś tam jeszcze z podstawowych)

Problem zaczął się gdzieś marzec 2017.

Większe wahania wagi, słabsze samopoczucie, trochę więcej niż zwykle reakcji pokarmowych (zaparcia, bóle brzucha czasem)
Zrobiłam nawet testy na nietolerancję, wyszła pszenica, jabłko, papryka i coś tam ale podobno niski odczyn więc nie zrobiłam nic. Alergie pokarmowe również nie wykazały nic. Gastrolog odesłał z kwitkiem, że nic mi nie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1827
flex1976
Pomiar tłuszczu trzewnego z wagi tanita to taki bajer nic nie wnoszący. Chcesz sprawdzić aktualny stan zdrowia to zrób podstawe badania krwi / usg jamy brzusznej


Oba były - USG też, niby wszystko OK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie jestem endokrynologiem, ale nie widzieliśmy tych badań więc ciężko cokolwiek stwierdzić. Jeśli twierdzisz, że wyniki były ok to jedyne co możesz obecnie zrobić to zmienić podejście do żywienia i aktywności fizycznej. Chociaż mamy już Luty 2018 zatem można byłoby ponowić badania. Zrobić glukoze, lipidogram pełny, panel tarczycowy - nie tylko TSH, mocz, krew, elektrolity (bo twierdzisz, że jesteś ,,spuchnięta'')


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-03-14 14:32:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Trzeba się zastanowić jaki wpływ ma na to wszystko antykoncepcja hormonalna. Bo jest to bardzo poważna ingerencja w funkcjonowanie organizmu.

A że było od zawsze - to może akurat teraz organizm się zbuntował. Bo niestety z wiekiem, zdrowotnie, coraz mniej rzeczy uchodzi płazem.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-03-14 14:40:19

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1827
deja vu
Trzeba się zastanowić jaki wpływ ma na to wszystko antykoncepcja hormonalna. Bo jest to bardzo poważna ingerencja w funkcjonowanie organizmu.


Tu tez mam podejrzenia, trzeba będzie dokonać jakiś zmian.

No i ponowić badania - na wszelki wypadek.
Sugerowano sprawdzić kortyzol, warto?


Zmieniony przez - CharlotteZet w dniu 2018-03-14 14:43:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75801 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753518
Może pierw zobaczmy Twoją dietę i aktywność. Wtedy będzie można stwierdzić czy tutaj były błędy.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta low-carb (ketoza) dla kobiety

Wiecej