SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Nadwaga + Bardzo wysoki tłuszcz + Niskie otłuszczenie narządów

Wysłana -
dudee

Nadal nie rozumiem czemu przejmujesz się mało miarodajnymi wynikami z jakiejś tam wagi.

Podczas mojej wcześniejszej walki oraz przy wielu innych okazjach mówiono mi, że ten tłuszcz w organizmie jest ważny. Więc jedna czy dwie uwagi w tym temacie jeszcze nie wypłynęły tak znacząco na całkowitą zmianę mojego podejścia do tego pomiaru - choć zdecydowanie idę już w dobrym kierunku i przynajmniej się tak nie przejmuję tym :)

Mam jednak wrażenie, że coś robię bardzo nie tak skoro ogólnie tyje i źle się czuję (spuchnięta, wzdęta) a staram się jeść w miarę jak trzeba (odstępstwa są okazjonalnie). Często też po węglu mam ochotę iść spać a moja energia znika. Również często cały dzień trzymam się idealnie a wieczorem mam ssanie nawet po zjedzeniu. Stąd też pomysł na tą redukcję węgli. Dodam, że trenuję rano.
Wysłana -
Kiedy ostatnio robiłaś badania?
Wysłana -
Pomiar tłuszczu trzewnego z wagi tanita to taki bajer nic nie wnoszący. Chcesz sprawdzić aktualny stan zdrowia to zrób podstawe badania krwi / usg jamy brzusznej
Wysłana -
dudee
Kiedy ostatnio robiłaś badania?

Lipiec 2017 (tarczyca, krew, cholesterol, wątroba i coś tam jeszcze z podstawowych)

Problem zaczął się gdzieś marzec 2017.

Większe wahania wagi, słabsze samopoczucie, trochę więcej niż zwykle reakcji pokarmowych (zaparcia, bóle brzucha czasem)
Zrobiłam nawet testy na nietolerancję, wyszła pszenica, jabłko, papryka i coś tam ale podobno niski odczyn więc nie zrobiłam nic. Alergie pokarmowe również nie wykazały nic. Gastrolog odesłał z kwitkiem, że nic mi nie jest.
Wysłana -
flex1976
Pomiar tłuszczu trzewnego z wagi tanita to taki bajer nic nie wnoszący. Chcesz sprawdzić aktualny stan zdrowia to zrób podstawe badania krwi / usg jamy brzusznej

Oba były - USG też, niby wszystko OK.
Wysłana -
Nie jestem endokrynologiem, ale nie widzieliśmy tych badań więc ciężko cokolwiek stwierdzić. Jeśli twierdzisz, że wyniki były ok to jedyne co możesz obecnie zrobić to zmienić podejście do żywienia i aktywności fizycznej. Chociaż mamy już Luty 2018 zatem można byłoby ponowić badania. Zrobić glukoze, lipidogram pełny, panel tarczycowy - nie tylko TSH, mocz, krew, elektrolity (bo twierdzisz, że jesteś ,,spuchnięta'')

Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-03-14 14:32:25
Wysłana -
Trzeba się zastanowić jaki wpływ ma na to wszystko antykoncepcja hormonalna. Bo jest to bardzo poważna ingerencja w funkcjonowanie organizmu.

A że było od zawsze - to może akurat teraz organizm się zbuntował. Bo niestety z wiekiem, zdrowotnie, coraz mniej rzeczy uchodzi płazem.

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-03-14 14:40:19
Wysłana -
deja vu
Trzeba się zastanowić jaki wpływ ma na to wszystko antykoncepcja hormonalna. Bo jest to bardzo poważna ingerencja w funkcjonowanie organizmu.

Tu tez mam podejrzenia, trzeba będzie dokonać jakiś zmian.

No i ponowić badania - na wszelki wypadek.
Sugerowano sprawdzić kortyzol, warto?

Zmieniony przez - CharlotteZet w dniu 2018-03-14 14:43:14
Wysłana -
Może pierw zobaczmy Twoją dietę i aktywność. Wtedy będzie można stwierdzić czy tutaj były błędy.
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź