SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Po 35 roku życia

Dodaj odpowiedź

Nadszedł czas na przemianę! (34l.) - Życie z miażdżycą i chorobą wieńcową

Wysłana -
Witam wszystkich!!!

Mam 34 lata - więc już prawie nadaje się do tego działu a z racji moich świeżo odkrytych dolegliwości to chyba już powinienem do działu seniorów.
Pisałem już kilka postów w różnych działach (za wszystkie odpowiedzi dziękuję), tutaj chciałbym jednak prowadzić coś w formie dziennika postępów i bazy wiedzy co do wymienionych dolegliwości. Ale nic to, pokrótce napiszę o co chodzi.

2 miesiące temu rozpocząłem redukcje. Start przy 100,4 kg - solidne zapasienie. Obecnie jest 97kg - co bardzo mnie cieszy, szczególnie że początki były trochę ciężkie, ale z czasem udało się zoptymalizować makro oraz jakość diety i już jest ok. Trenowałem FBW 3x w tygodniu. Jednak około 1 miesiąc temu pojawiły się bóle w klatce piersiowej w czasie wysiłku (przy przekraczaniu pulsu 100-110) no i udałem się do kardiologa.
Zdiagnozowano u mnie chorobę wieńcową najprawdopodobniej spowodowaną miażdżycą - badania w toku.

Na razie mam odpuścić sobie ćwiczenia siłowe a z ruchu to tylko spacery (poniżej poziomu bólu) - więc robię szybki spacer z pulsometrem, codziennie po 30min. Muszę bezwzględnie zrzucić wagę - więc jest dodatkowa motywacja!

To by było chyba tyle na początek. Proszę o odzew wszystkich, którzy mierzyli się z tą chorobą. Pewnie zawsze można zrobić więcej np. dodatkowa suplementacja, ziołą itp. Będę wdzięczy za każdą uwagę. Potrzebuje również info o naturalnych metodach zbijania nadciśnienia i cholesterolu.

Moja ankieta:
Waga : 97 (start 100,4)
Wzrost : 177
Staż treningowy: kilka miesięcy z przerwami
Obwód pasa
Obwód klaty:
Obwód uda:
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): 7 x 30min szybki spacer
Dostęp do siłowni / sprzętu domowej siłowni : sprzętk domowy tak
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : miażdzyca, choroba wieńcowa
Stan zdrowia: ogólnie czuję się jak młody Bóg ;)
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : odżywka białkowa
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t:: obecnie zbilansowana 220kcal, b/w/t 144/200/91
Wrażliwość na stymulanty:
Możliwości finansowe:
Twoje pytanie -cel/problem/opis: proszę o pomoc w walce z moimi chorobami i otyłością

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Szybki spacer potrafi bardziej zmęczyć niż trening siłowy. Wiem bo chodzę tak szybko jak potrafię:)
Wydaje mi się, że nie trzymasz się założeń tej diety - w 2 miesiące powinno więcej spaść .
Co masz w domowej siłowni?
Wysłana -
jak to co KULKI
przeciez nie sprzęt do TRI

Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2016-12-02 15:46:24
Wysłana -
Dzisiaj wskoczyło 96 na wadze

Teraz redukcja weszła na dobre tory (0,5-1kg tygodniowo) jednak początki były ciężkie. Pierwszy miesiąć jechałem na LC, ale wogóle mi nie służyłą i prawie nic nie zrzuciłem, teraz na zbilansowanej jest super. Dodatkowo chodziło o ruszenie metabolizmu bo organizm strasznie zamulony.

Co do domowego sprzętu, to oczywiście kulki :) no i hantle, drążek obiecał mi mikołaj ;)
Wysłana -
kij tam z patykiem od mikolaja
sa KULKI jest zabawa !
ps uważaj KULKI potrafia wywindowac cisnienie masakrycznie

Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2016-12-04 18:01:56
Wysłana -
Witam wszystkich po małej przerwie.

Redukcja w toku - w ostatnią niedzielę na liczniku 87,8kg :D

Co do zdrowotności, to jednak potwierdziła się miażdżyca i 2 tygodnie temu wstawili mi jeden stent. Na razie mam tylko treningi cardio, zobaczymy czy później lekarz pozwoli na ćwiczenia oporowe.

A właśnie, czy ktoś zna jakiegoś dobrego lekarza / kardiologa sportowego. Najlepiej w Krakowie, ale może też byc inna lokalizacja.
Wysłana -
Zgłoś się do Zbyszka.
On to ma najlepsze rozeznanie w tym okręgu.
Wysłana -
a jakie masz w ogóle ciśnienie spoczynkowe i jak bardzo wywala skoro masz zakaz ćwiczeń?
jakie wyniki cholesterolu? cały lipidogram
napisz dokładniej dietę, co, ile, w jakich godzinach
i kiedy zmieniłeś LC, bo wysoki cholesterol na tłuszczach to chyba nic nowego, lekarzowi mówiłeś o diecie?
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź