SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadszedł czas na przemianę! (34l.) - Życie z miażdżycą i chorobą wieńcową

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 2871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 862
Witam wszystkich!!!

Mam 34 lata - więc już prawie nadaje się do tego działu a z racji moich świeżo odkrytych dolegliwości to chyba już powinienem do działu seniorów.
Pisałem już kilka postów w różnych działach (za wszystkie odpowiedzi dziękuję), tutaj chciałbym jednak prowadzić coś w formie dziennika postępów i bazy wiedzy co do wymienionych dolegliwości. Ale nic to, pokrótce napiszę o co chodzi.

2 miesiące temu rozpocząłem redukcje. Start przy 100,4 kg - solidne zapasienie. Obecnie jest 97kg - co bardzo mnie cieszy, szczególnie że początki były trochę ciężkie, ale z czasem udało się zoptymalizować makro oraz jakość diety i już jest ok. Trenowałem FBW 3x w tygodniu. Jednak około 1 miesiąc temu pojawiły się bóle w klatce piersiowej w czasie wysiłku (przy przekraczaniu pulsu 100-110) no i udałem się do kardiologa.
Zdiagnozowano u mnie chorobę wieńcową najprawdopodobniej spowodowaną miażdżycą - badania w toku.

Na razie mam odpuścić sobie ćwiczenia siłowe a z ruchu to tylko spacery (poniżej poziomu bólu) - więc robię szybki spacer z pulsometrem, codziennie po 30min. Muszę bezwzględnie zrzucić wagę - więc jest dodatkowa motywacja!

To by było chyba tyle na początek. Proszę o odzew wszystkich, którzy mierzyli się z tą chorobą. Pewnie zawsze można zrobić więcej np. dodatkowa suplementacja, ziołą itp. Będę wdzięczy za każdą uwagę. Potrzebuje również info o naturalnych metodach zbijania nadciśnienia i cholesterolu.


Moja ankieta:
Wiek : 34
Waga : 97 (start 100,4)
Wzrost : 177
Staż treningowy: kilka miesięcy z przerwami
Obwód pasa
Obwód klaty:
Obwód uda:
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): 7 x 30min szybki spacer
Dostęp do siłowni / sprzętu domowej siłowni : sprzętk domowy tak
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : miażdzyca, choroba wieńcowa
Stan zdrowia: ogólnie czuję się jak młody Bóg ;)
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : odżywka białkowa
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t:: obecnie zbilansowana 220kcal, b/w/t 144/200/91
Wrażliwość na stymulanty:
Możliwości finansowe:
Twoje pytanie -cel/problem/opis: proszę o pomoc w walce z moimi chorobami i otyłością
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130559
Szybki spacer potrafi bardziej zmęczyć niż trening siłowy. Wiem bo chodzę tak szybko jak potrafię:)
Wydaje mi się, że nie trzymasz się założeń tej diety - w 2 miesiące powinno więcej spaść .
Co masz w domowej siłowni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
jak to co KULKI
przeciez nie sprzęt do TRI


Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2016-12-02 15:46:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 862
Dzisiaj wskoczyło 96 na wadze

Teraz redukcja weszła na dobre tory (0,5-1kg tygodniowo) jednak początki były ciężkie. Pierwszy miesiąć jechałem na LC, ale wogóle mi nie służyłą i prawie nic nie zrzuciłem, teraz na zbilansowanej jest super. Dodatkowo chodziło o ruszenie metabolizmu bo organizm strasznie zamulony.

Co do domowego sprzętu, to oczywiście kulki :) no i hantle, drążek obiecał mi mikołaj ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
kij tam z patykiem od mikolaja
sa KULKI jest zabawa !
ps uważaj KULKI potrafia wywindowac cisnienie masakrycznie


Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2016-12-04 18:01:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 862
Witam wszystkich po małej przerwie.

Redukcja w toku - w ostatnią niedzielę na liczniku 87,8kg :D

Co do zdrowotności, to jednak potwierdziła się miażdżyca i 2 tygodnie temu wstawili mi jeden stent. Na razie mam tylko treningi cardio, zobaczymy czy później lekarz pozwoli na ćwiczenia oporowe.

A właśnie, czy ktoś zna jakiegoś dobrego lekarza / kardiologa sportowego. Najlepiej w Krakowie, ale może też byc inna lokalizacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130559
Zgłoś się do Zbyszka.
On to ma najlepsze rozeznanie w tym okręgu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1180542
a jakie masz w ogóle ciśnienie spoczynkowe i jak bardzo wywala skoro masz zakaz ćwiczeń?
jakie wyniki cholesterolu? cały lipidogram
napisz dokładniej dietę, co, ile, w jakich godzinach
i kiedy zmieniłeś LC, bo wysoki cholesterol na tłuszczach to chyba nic nowego, lekarzowi mówiłeś o diecie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs Listopad - Trójbój siłowy - tibes

Następny temat

Zagubiony w Tajlandii: standardowe pytanie - jak zacząć

Wiecej