SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Nadmiar żelaza we krwi i inne wyniki, a odżywki

Wysłana -
Cześć. Słuchajcie, zrobiłam profilaktyczne badania laboratoryjne krwi i niestety okazuje się, że mam nadmiar żelaza w organizmie (164,3). Glukoza prawie przekracza granicę normy (98,90). Dodatkowo podwyższone limfocyty (59,0). Czy przy takich wynikach mogę nadal stosować gainer? Używam Mass Acceleration z Allnutrition. Jakie odżywki będą bezpieczne w stosowaniu przy treningach? Co polecacie, jak działać dalej?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Cukier dość wysoko, jeśli była zachowana higiena badań i nic pośrednio na wynik nie wpłynęło to warto zgłębić temat. Gainer gospodarki cukrowej w ryzach upilnować nie pomoże, ale pytanie czy faktycznie masz z nią problem.
Masz jakieś problemy w postaci zamulenia po posiłku, nadmiernej senności, cokolwiek innego? Żelazo, limfocyty to może być jakaś infekcja, stan zapalny. Nie dostarczasz za dużo żelaza z pożywienia?
Wysłana -
jezeli zelazo i jego poziom, nie wynika np z tego, ze stosujesz suplement, czy konsumujesz jego nadmiar w diecie, to konieczna by byla dalsza konsultacja lekarza
Wysłana -
Faktycznie czasami czuję się zmęczona i zmulona, ale mam też wymagające studia więc nie skojarzyłam tego. 2 tygodnie temu miałam epizod 2dniowy wstrętu do jedzenia. Najadałam się bardzi małą porcją, drażniły mnie ulubione potrawy. Później apetyt wrócił do normy. Dodam, że mam słabość do słodyczy.Jeśli chodzi o dietę, czerwonego mięsa nie spożywam w nadmierze, z mięsa więcej kurczaków jak już. Poza tym sporo jajek, nabiału. Dodam, że cholesterol hdl i ldl w porządku. Dlatego zastanawiam się, czy może lepiej odstawić gainer, czy nie ma on wpływu na wyniki. Na pewno udam się do lekarza.
Wysłana -
jaki stosunek ldl:hdl? Ogólnie możesz wrzucić wyniki, zawsze to inaczej patrzy się całościowo. Wspomniany lekarz jak najbardziej wskazane, to co opisujesz zresztą może wskazywać, że z gospodarką cukrową coś nie hula
Wysłana -
zbyt dużo żelaza niestety daje tego typu objawy, że człowiek jest zamulony, nie ma ochoty na nic, są już to objawy typowe dla zatrucia tym pierwiastkiem
Wysłana -
Warto przeanalizować Twoją dietę. Zapraszam w tym celu do odpowiedniego działu:

http://m.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html

Zmieniony przez - domer w dniu 2018-02-04 18:11:40
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź