SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naderwany miesien brzucha

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 56630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24
Witam.
Mam naderwany miesien prosty brzucha-chociaz obawialem sie przepukliny. Macie jakies rady na zagojenie tego? Jakies odpowiednie cwiczenia? Naderwanie jest lekkie, miejsce lekko opuchniete.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Naderwanie mięśnia brzucha jest dość nieprzyjemną kontuzją. Często również bardzo bolesną. Z reguły wynika z nadmiernego przeciążenia mięśni brzucha w wyniku uprawiania danej dyscypliny sportu, przenoszenia ciężkiej rzeczy, czy różnego rodzaju dynamicznych czynnościach.

Zarówno naderwanie, jak i naciągnięcie daje takie same objawy, dlatego ciężko je od siebie odróżnić. Różnica widoczna jest jedynie w długości rekonwalescencji i powrotu do sprawności fizycznej. Teoretycznie naciągniecie, określa się w sytuacji, gdy zerwaniu uległo do 5% włókien mięśniowych. Powyżej tej wartości określa się naderwanie.

Obie sytuacji wymagają konsultacji z lekarzem, który fizykalnie określi, z czym mamy do czynienia. W obu przypadkach postępowanie jest podobne. Należy ograniczyć aktywność fizyczną i obciążenie organizmu. Warto również zakładać przez czas leczenia opaski uciskowe na brzuch. W celu dokładnego zdiagnozowania kontuzji lekarz może zlecić wykonanie badania USG Doppplera. Czyli przepływu krwi przez naczynia krwionośne.

W celu uniknięcia tego typu kontuzji niezbędne są podstawowe czynności:

- solidna rozgrzewka: http://potreningu.pl/articles/5037/rozgrzewka---najwazniejszy-element-treningu
- poprawna technika ćwiczeń: http://potreningu.pl/articles/2541/technika-cwiczen--wskazowki-dla-bardzo-poczatkujacych
- rozciąganie mięśni: http://potreningu.pl/articles/622/kompleksowe-rozciaganie-przed-i-po-treningu--
- rolowanie mięśni: http://potreningu.pl/articles/4609/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
skad wiesz ze to naderwanie miesnia? miales robione badania diagnostyczne? to stwierdzial lekarz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24
Zapomnialem dodac, ale ze mnie sierota.
Bylem w szpitalu bo bardzo mnie to napuchniecie niecierpliwilo. Lekarz wysmial mnie ze stwierdzilem sobie przepukline... Napuchniecie jest oddalone od pachwiny na pare centymetrow i pare centymetrow nad "owloseniem intymnym, tuz pod linia gumki od bielizny. Lekarz chirurg pomacal, kazal pokaszlec, napiac miesnie i stwierdzil przerwanie/naderwanie(raz powiedzial tak, raz tak) miesnia plaskiego brzucha, kazal w razie bolu nosic opaski uciskowe, a jak bedzie nadal przeszkadzac to zszyc miesien. Osobiscie to nie boli, ani przeszkadza, tylko nie wiem co dalej, mam juz to okolo tygodnia, nie zmienia sie postac, a napuchniecie jest bardzo lekkie.
Przerwanie zapewne podczas wnoszenia roweru na 4 czy 5 pietro.
Jakies rady nt. dalszego zachowania wobec tego? Czy moze spokoj i tydzien-2 tygodnie bez nadwyrezania sie?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
absolutnie nie wolno ci sie nadwerezac - zadnych cwiczen, noszenia ciezkich przedmiotow, bo miesien musi sie wygoic. jesli objawy, pomimo pilnowania sie, dalej beda sie utrzymywac obawiam sie ze miesien trzeba bedzie zszyc.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po pierwsze kto to zdiagnozował
po 2 rozgrzewaj , nie ćwicz
3

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24
Chirurg na ambulatorium chirurgicznym. Ale w najblizszym czasie udam sie do znajomego chirurga zeby obadal i zrobil jakies przeswietlenie, nie zaszkodzi. Dzieki za rady!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 156 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4231
Mi przy takiej kontuzji lekarz polecil tez pas uciskowy oraz przepisal proszki rozkurczowe.
1

szopi49

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 15 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 133
Właśnie wracam od chirurga.

Myślałem że mam przepuklinę, bo przy napinaniu mięśni brzucha gromadzi mi się taki pionowy "wałek" po prawej stronie. Lekarz kazał pokaszleć, posiadać i powstawać, podotykał mnie troche po brzuchu i powiedział że to nie przepuklina a naderwanie mięśnia skośnego. Najpierw powiedział że trzeba będzie przestać cwiczyć, ale kiedy zobaczył moją minę, to zadał kilka pytań i powiedział że narazie (dopóki nie boli )mogę jednak ćwiczyć, ale żeby obserwować i nie nadwyrężać specjalnie.

Może wy macie jakieś rady? Szykuje mi się obóz sztuk walki pod koniec sierpnia - może zrobić przerwę do tego czasu i może coś sie wygoi ? Smarować to czymś? Jakaś specjalna dieta?

Wszelkie info i porady mile widziane. Pozdrawiam
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 916
Witam, miałeś jakiekolwiek objawy poza spuchnięciem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z łokciami....

Następny temat

plany na mase/problem z przemiana materii

WHEY premium