SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naderwany mięsień uda

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 159 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 825
Jakieś 2 tygodnie temu grając w piłkę naderwałem lekko mięsień. Po 2 dniach przeszło, tak mi się wydawało. Dzisiaj biegnąc sprint ( wf ) zabolało mocniej. Nadal mi boli, ale to nie jest jakis ból nie do zniesienia. Gdy zginam kolano to troche boli, ale daje rade. Boje sie ze bede miał juz tak przez jakis czas, ze bede ciągle to tak nadrywał i bedzie mnie boleć.

Jak mocny jest ból przy kompletnym zerwaniu ? BO ja dam rady wytrzymać, ale jak to przyciskam to kuje ... :/ Nie chce pewnego razu kompletnie sie dobic.

PRzepraszam jest to mięsień czterogłowy z przodu lewej nogi !

Zmieniony przez - pk1 w dniu 2007-09-18 16:29:14
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1359 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36022
zerwany to raczej na pewno nie jest bo bys raczej chodzic nie mogl :)moze nadciagniety albo nadwyrezony


Zmieniony przez - Dofik w dniu 2007-09-18 17:13:52

Some people dream... of breaking free.. of pushing limits... beyond the physical... beyond the mental... and some people... live the dream

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 159 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 825
no mozna to tak nazwac. Co zrobić zeby to sie nie rozwinęło ? Zrobic se przerwe w cwiczeniach czy jak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1359 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36022
no wiadomo nie obciazaj chorej nogi...
kup mascie jakies np. naproxen i smaruj
a jak nic nie da to idz do lekarza

Some people dream... of breaking free.. of pushing limits... beyond the physical... beyond the mental... and some people... live the dream

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2578 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8925
Zwykła kontuzja napewno nie zerwałeś, bo byś chodzić nie mógł a już napewno nie ma mowy o bieganiu na wf'ie.

Takie urazy przechodzą zazwyczaj po ok. 2 tygodniach więc jest to drobna kontuzja.

Cóż można Ci poradzić jeśli chcesz jak najszybciej powrócić do gry bez obawy, że znów coś się stanie z twoim mięśniem to udaj się do lekarza on napewno dobrze Ci doradzi to co Ja tutaj :

Tzn ; Nie nadwyrężaj nogi, staraj się jak najmniej chodzić, smaruj ją maściami specjalnie do takich urazów przeznaczonymi wielu piłkarzy doceniło w takich urazach maść dla koni , kąpiele.
Tak naprawdę maści tak świetnie nie działają na urazy, bo najlepszym lekarstwem na to jest poprostu czas, ale więcej jeśli chcesz wiedzieć na ten temat to poszukaj w tym dziale, bo właśnie stąd się o tych maściach dowiedziałem.

Tylko w te sposoby raczej możesz sobie pomódz, ew idz do lekarza i dodaj mu że nie masz czasu i może cię skierować na bajry typu lasery, ale tego NFZ nie będzie Ci sponsorował napewno z własnej kieszeni pokryjesz koszty, wybieraj.

Daj na stop przez te 2 tygodnie, jeśli mimo wszystko będzie nadal coś się dziać z twoją nogą bo udaj się do lekarza tylko już na 100 %.

www.trenuj.com - TRENING PIŁKARSKI !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 73 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1908
Czy takie zabiegi jak laser albo krioterapia maja jakis sens jezeli mialem naderwany miesien (z tylu na zebrach) ale 4 msc temu i nadal mnie boli przy skrecaniu? a jezeli tak to jaki zabieg bo widzialem ze bylo tego bradzo duzo, ale nie pamietam nawet tych skrotow;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
uwazam ze mają sens jeśli nadal boli, gdyby nie bolało to co innego, wtedy można by powiedzieć "po co", ale w przypadku bólu to takie zabiegi mogą sie bardzo dobrze sprawdzić

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 90 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1307
pk1
radzilbym CI wyleczyc to do konca, urazy uda maja to do siebie ze lubia czesto powracac, mozesz okladac lodem (moje ulubione) i smarowac mascia
ja na poczatku sierpnia mocno naderwalem miesien uda, i dopiero teraz czuje ze jest w 99% zaleczony..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 73 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1908
@oska5
A mogla bys doradzic jaki zabieg wybrac laser, ultradziweki, krio...?
Ps. ILT!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
hmmm... mi na ten bolący mięsien jesli chodzi o bezposredniość działania to pomógł solux niebieski, ale krio ponoc tez jest dobra.. krio miałam na ganglion akurat wiec nie bardzo mam porównanie, bo nie bede naderwanego miesnia z torbielą porównywac
kradam niech ci cos zaleci

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 561 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3537
Ja mam coś podobnego bo grałem bez rozgrzewki w piłke i nie trafiłem w nią przy strzale xD I teraz jak kopne piłke to czuje jakbym miał wbitą igłe w udo, przy kopnięciu piłki ale przy chodzeniu/bieganiu nic nie czuje i chciałem zapytać na ile musze zrobic sobie przerwe od grania? I jakich cwiczen nie moge przez ten czas wykonowyc? czy moge biegac? rozciągac sie? czy musze poczekac?
2

...:::UmIeSz LiCzYć ?! LiCz Na SiEbIe !! TwOjE SzCzEsCiE InNyCh j**iE !!!:::...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

leczenie zapalenia węzłów chłonnych

Następny temat

naderwany ? bark

WHEY premium