SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naderwany mięśien pachwiny (krawiecki)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 64761

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34
Witam , a więc około 3 tyg. temu podczas meczu nie trafilem w pilke .. tzn. "majtnełem sie "" i poczułem straszny ból w lewej pachwinie i niestety nie mogłem dograc meczu do końca. Po około 3 dniach wybrałem sie do lekarza i diagnoza brzmi " naderwany i nadwyrężony mięsien pachwiny (krawiecki)". Mam zabiegi na , które chodze lecz niestety nic mi nie pomagają. Mam pytanie czy moze ktos z was spotkał sie z czyms takim ? ile trwał wasz powrót do zdrowia ? czy może sa jakies maści ? albo polecacie jakies okłady czy też cwiczenia wspomagające rehabilitacje ? z góry dzieki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Mięsień krawiecki jest mięśniem kończyny dolnej. Przyczep początkowy tego mięśnia znajduje się na kolcu biodrowym przednim górnym. Z kolei przyczep końcowy nieznacznie poniżej guzowatości piszczeli. Ma on kształt długiej i wąskiej taśmy przebiegającej wzdłuż przedniej części uda. Co ciekawe jest on najdłuższym mięśniem naszego organizmu.

Określenie fizykalne naderwania mięśnia krawieckiego nie jest prostym zadaniem. Nawet dla specjalisty. Dlatego też zalecane w tym przypadku będzie wykonanie szczegółowych badań. Np. USG a najlepiej rezonansu magnetycznego. Niestety to drugie badanie to koszt około 500 zł. W tym celu zdecydowanie warto udać się do dobrego specjalisty, najlepiej prywatnie, który dokładnie określi, z czym jest problem i co robić, aby dojść do pełnej sprawności.

Prawdopodobnie konieczne będzie ograniczenie obciążania nogi, stosowanie kremów i leków przeciwzapalnych i schładzanie mięśnia. Dalszym etapem dojścia do sprawności będzie rehabilitacja. W tym celu niezbędne jest znalezienie dobrego fizjoterapeuty, który stosując odpowiednie zabiegi manualne oraz zaleci odpowiednie ćwiczenia wzmacniające.



1

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 831
Siemka!!Wiesz ja chciałbym ci pomóc bo niby właśnie w tym celu napisałeś by dostać odpowiedż.Problem w tym że ja pisze tylko dlatego żę sam mam ten sam problem,tylko że czas mojej kontuzjo to jakieś 4miechy!!!!
Nigdy wcześniej nie musiałem pauzować,no może parę dni a tu taka kontuzja że biegać nawet nie mogę:(Mnie to spotkało to też na meczu,pod sam koniec zrobiłem wykrok i wystarczyło:(
Boli mnie niemiłosiernie i tak długo że jestem już totalnie załamany:(
Brałem chyba już wszystkie prochy,jadłem wiele odżywek wspomagających odbudowe i regenerację i nic.Trochę nogę nadwrężam bo pracuje jako dostawca(noszę towar,prowadzę auto)ale zero gry za to jednak to nie pomaga,ból nie ustępuje.Cały sezon miałem z głowy(zagrałem tylko 2razy na prochach przeciwbólowych-bo niestety człowiek głupi i za bardzo tą piłeczkę kocha!)ale poza tym nic zero biegów itp.Jednak ból nie ustaje.Słyszałem o ćwiczeniach które niby pomogły,stosował je znajomy mojego znajomego.Lekarz niby zabronić wogóle coś z tym robić ale chyba nie mam wyjścia bo chcę wkońcu grać!!
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
> Brałem chyba już wszystkie prochy,jadłem wiele odżywek wspomagających odbudowe i regenerację i nic
Niemożliwe, nie pomogły? A przecież takie mądre rzeczy piszą na ulotkach DDDDDDDD.
Klucz jest w odpowiednich ćwiczeniach itp oraz oszczędzaniu. A to ostatne czasem jest po prostu niemożliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34
a moge sie dowiedziec jakie to sa cwiczenia ? pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 831
No fakt nie ma się co spodziewać po tego typu specyfikach ale niestety łudzi się człowiek gdy bardzo chce wyleczyć...Ja niestety odpocząć jej całkowicie dać nie mogę,jedynie nie biegam i nie gram w piłkę oczywiście....Jak tylko odnajdę kartkę z zapisem owych ćwiczeń to wpiszę tu....I sam chyba też zacznę ćwiczyć bo marzy mi się powrot na new sezon.Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 831
Nie mogę tego znależć:(Jedno to było coś takiego że nogi na ścianę kładziesz i dalej to nie wiem czy tak jakby chodzisz po niej czy na boli,nie pamiętam:(Proszę jeżeli ktoś wie coś na ten temat to POMOCY!Pilne proszę o ćwiczenia i rozpiskę bo jestem zdesperowany:((((((((((((((((((((((Muszę wrócić do sportu,czy z takimi ćwiczenia dam radę w miesiąc?Oczywiscie czy to mozliwe bo czy sie uda to czynnikow jest tyle ze trudno przewidziec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 831
aaaaaaaa i jeszcze jedno chodze na siłownię(coś zamiast piłki muszę robić)czy to przeszkadza w rekonwalescencji pachwiny??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34
aa to szkoda .. mi wczoraj lekarz przepisal dwie mascie jedna przeciwbolowa po zerwaniach , naderwaniach miesni itd a druga na krwiaka zobaczymy czy cos pomoze
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 94 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 831
Ja jak bylem u sportowego to twierdzil ze masci nic nie pomogą.No ale probuj moze warto...A mam pytanie jaki to bol?mnie po meczu bolalo przez tydzien tak ze nie dawalem rady uniesc nogi,pozniej troche lepiej ale i tak bol jest przy ruszaniu nogi(do gory)Mogr zapytac jakie sa to masci?Zwlaszcza ta od krwiaka??Czy są one na recepte?daj znac a ja szukam tych cwiczen.Pozdro i szybkiego wyleczenia zycze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34
Przeciwbólowe to Olfen kosztuje to około 15zł



Niesteroidowy lek przeciwzapalny (pochodna kwasu aminofenylooctowego) o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej (hamowanie syntezy eikozanoidów, zmniejszanie zawartości kwasu arachidonowego w granulocytach). Działa przeciwagregacyjnie na płytki krwi. Zastosowany zewnętrznie (na skórę) - łagodzi ból, zmniejsza obrzęk, zmniejsza odczyn zapalny. Forma żelowa leku ułatwia wchłanianie, przy intensywnym stosowaniu lub nadużywaniu należy brać pod uwagę ogólne działanie leku. Przy typowym, miejscowym stosowaniu wchłania się około 3,3% dawki podanej zewnętrznie. Po wchłonięciu w 99% wiąże się z białkami osocza. Metabolizowany jest w wątrobie do 4 metabolitów, z których 4'-hydroksypochodna wykazuje wysoką aktywność przeciwzapalną i przeciwbólową. Metabolity w postaci glukuronianów i siarczanów wydalane są z moczem (około 65%) i żółcią (około 35%). T0,5 wynosi około 1-2 h.

Wskazania:
Jako lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w chorobach reumatoidalnych, chorobach zwyrodnieniowych stawów, bólach korzeniowych, zapaleniach nerwów i nerwobólach, stanach pourazowych (zapalenie, obrzęk po skręceniach, przeciążeniach, stłuczeniach). Znajduje zastosowanie w leczeniu umiejscowionych zmian gośćcowych (zapalenie kaletki maziowej, zespół bolesnego barku, zapalenie pochewek ścięgnistych, zapalenie okołostawowe). Może być stosowany w połączeniu z leczeniem
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34
A na krwiak to Arcealen



Skład:
100 g maści zawiera: wyciąg gęsty z kwiatów arniki i kwiatów nagietka (Arnicae et Calendulae inflorescentiae extr. comp. spissum) 2,0 g; eskulina (Aesculinum) 1,0 g; substancje pomocnicze: lanolina bezwodna, parafina stała, parafina płynna, wazelina biała, stearynian magnezu, olejek cytrynowy, Euxyl K400, woda oczyszczona.

Działanie:
Składniki czynne maści ARCALEN działają przeciwzapalnie, przeciwkrzepliwie, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, wywierają korzystny wpływ na krążenie obwodowe.

Wskazania:
ARCALEN ułatwia i przyspiesza resorbcję krwiaków, wylewów podskórnych oraz wysięków stawowych i nacieków okołostawowych po urazach i złamaniach. Preparat poprawia krążenie obwodowe w obrębie miejsca użycia. Stosowany jest wspomagająco w leczeniu trudno gojących się ran. Podnosi efektywność masażu sportowego i leczniczego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skrzywienie kregoslupa

Następny temat

Skrecona kostka?

WHEY premium