SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Naderwanie stawów i więzadeł w kolanie

Wysłana -
Siemanko.
Jakieś 3 tyg temu na sparingach mma w parterze za plecami wpiąłem nogi i je skrzyzowalem.. Przeciwnik wykorzystał sytuację i wypchnął biodra. Wtedy coś strzelilo w prawym kolanie od wewnetrznej strony. Nastepnego dnia nie mogłem chodzić wiec poszedłem do lekarza. Nic powaznego nie stwierdził, zalecił oklady lodem, smarowanie maścią i wolne od treningów przez tydzień. Zrobiłem sobie ponad tydzień przerwy. Potem postanowiłem trochę pobiegać i ból wrócił ale nie w takim stopniu jak na początku. Utrzymuje sie do tej pory przy pełnym wyprostowaniu nogi, wstawaniu z kucania i rozciąganiu po treningu. W tej chwili chodzę na treningi bo planowałem startować w zawodach za ponad miesiąc lecz w tej chwili nie wiem co robić.
Mam pakiet w lux med ale standard więc za usg itd musze płacić wiec prosilbym o rozsadne rozwiazanie mojego problemu. Może udać sie do fizjoterapeuty?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Mam podobny problem z tym,ze ja naderwalem sobie delikatnie wiazadlo w lewym barku I nosze teblak,mam masci typu fastum,masc konska,na poczatku bylem zalamany ale wiem tylko,ze czasami nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu,skontaktuj sie z jakims dobrym fizjoterapeuta I on doradzi,pozdrawiam
Wysłana -
Zeby to wyleczyc musisz prawie calkowicie wylaczyc noge z "wyczynowego ruchu" zadne bieganie, cwiczenia nic a nic inaczej ten uraz nie ustapi - mialem podobnie przy treningach mma/silownia. Przeswietlenie tez by sie przydalo a co do czasu to ciezko powiedziec kilka tygodni na pewno, zalezy jak glebokiego doznales urazu, miesiac to tak na miekko przerwy.

Zmieniony przez - MarcelQ w dniu 2018-01-30 18:05:24
Wysłana -
Przede wszystkim diagnostyka, doszło podczas urazu a więc pierw trzeba wykluczyć czy nic nie jest uszkodzone.
Wysłana -
Witam.
Byłem na usg. Uszkodzona została ląkotka. Jutro wybieram się do ortopedy.
Wysłana -
Jaki jest rodzaj uszkodzenia , napisz dokładnie co wyszło w badaniu i daj znać po konsultacji z ortopedą
Wysłana -
Załączam zdjęcie wyniku usg.

Wysłana -
Ortopeda zalecił mi 6 tygodni oszczędzania nogi oraz fizykoterapie - pole magnetyczne i laser.
Wysłana -
Przydałby się terapia u fizjoterapeuty bądź osteopaty w celu opracowania manualnego i stworzenia warunków do prawidłowego gojenia tkanki (wyrównania napięcia, odżywiania itp.).
Wysłana -
Czyli według Pana zalecenia ortopedy są zbędne? Nie ma sensu wydawać pieniędzy na tą fizykoterapie?
Wysłana -
Żaden Pan na forum preferujemy luźniejszą formę może być jako dodatek ale ważne będzie to o czym wspomniałem
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź