SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naderwanie stawów i więzadeł w kolanie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 204
Siemanko.
Jakieś 3 tyg temu na sparingach mma w parterze za plecami wpiąłem nogi i je skrzyzowalem.. Przeciwnik wykorzystał sytuację i wypchnął biodra. Wtedy coś strzelilo w prawym kolanie od wewnetrznej strony. Nastepnego dnia nie mogłem chodzić wiec poszedłem do lekarza. Nic powaznego nie stwierdził, zalecił oklady lodem, smarowanie maścią i wolne od treningów przez tydzień. Zrobiłem sobie ponad tydzień przerwy. Potem postanowiłem trochę pobiegać i ból wrócił ale nie w takim stopniu jak na początku. Utrzymuje sie do tej pory przy pełnym wyprostowaniu nogi, wstawaniu z kucania i rozciąganiu po treningu. W tej chwili chodzę na treningi bo planowałem startować w zawodach za ponad miesiąc lecz w tej chwili nie wiem co robić.
Mam pakiet w lux med ale standard więc za usg itd musze płacić wiec prosilbym o rozsadne rozwiazanie mojego problemu. Może udać sie do fizjoterapeuty?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 347 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5925
Mam podobny problem z tym,ze ja naderwalem sobie delikatnie wiazadlo w lewym barku I nosze teblak,mam masci typu fastum,masc konska,na poczatku bylem zalamany ale wiem tylko,ze czasami nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu,skontaktuj sie z jakims dobrym fizjoterapeuta I on doradzi,pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Zeby to wyleczyc musisz prawie calkowicie wylaczyc noge z "wyczynowego ruchu" zadne bieganie, cwiczenia nic a nic inaczej ten uraz nie ustapi - mialem podobnie przy treningach mma/silownia. Przeswietlenie tez by sie przydalo a co do czasu to ciezko powiedziec kilka tygodni na pewno, zalezy jak glebokiego doznales urazu, miesiac to tak na miekko przerwy.


Zmieniony przez - MarcelQ w dniu 2018-01-30 18:05:24

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przede wszystkim diagnostyka, doszło podczas urazu a więc pierw trzeba wykluczyć czy nic nie jest uszkodzone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 204
Witam.
Byłem na usg. Uszkodzona została ląkotka. Jutro wybieram się do ortopedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jaki jest rodzaj uszkodzenia , napisz dokładnie co wyszło w badaniu i daj znać po konsultacji z ortopedą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 204
Załączam zdjęcie wyniku usg.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 204
Ortopeda zalecił mi 6 tygodni oszczędzania nogi oraz fizykoterapie - pole magnetyczne i laser.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przydałby się terapia u fizjoterapeuty bądź osteopaty w celu opracowania manualnego i stworzenia warunków do prawidłowego gojenia tkanki (wyrównania napięcia, odżywiania itp.).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 204
Czyli według Pana zalecenia ortopedy są zbędne? Nie ma sensu wydawać pieniędzy na tą fizykoterapie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Żaden Pan na forum preferujemy luźniejszą formę może być jako dodatek ale ważne będzie to o czym wspomniałem
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Regeneracja barku po uszkodzenie

Następny temat

Pocenie się stóp

WHEY premium