SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naderwanie/Naciągniecie Więzadła przedniego kolana? długośc rekonwalescencji? j

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 31208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
Witam 11 września podczas meczu naderwałem/naciągnąłem więzadło krzyżowe.. i stłuczyłem łakotke pojechalem na pogotowie tam wsadzili mi do gipsu na 4 dni.
Gips Sciągnieto.
Spuszczono mi Krew z płynem z kolana i kazano przyjsc za tydzien.
Tak też zrobilem. Ponownie mi spuszczono krew.
Ortopeda stwierdził ze najprawdopodniej mialem szczescie i przyjsc za 3 tyg do kontroli.
Oczywiście wczesniej zdecydowalem ze odwiedze lekarza sportowego
Po wizycie lekarz zlecił mi usg u dobrego specjalisty który robi świetne opisy jeżdza tam np. siatkarki BKS Aluprof
Pojechalem zrobilem.
Opis taki:

"Niewielki gesty wysiek w stawie kolanowym. Pogrubiala kosmowato obrzeknieta blona maziowa w zachyłku nadrzepowym przysrodkowym oraz bocznym gesty wysiek grubosci ok 5 mm schodzacy wzdluz wiezadla piszczelowego w kierunku jego przyczepu obejmujacy takze gesia stopke czesciowo rozwarstwiajacy wiezadlo piszczelowe. wysiek ten schodzi w kierunku dolu podkolanowego wzdluz sciegna m.polbloniastego oraz polsciegnistego na odcinku ok 39 mm nie stwierdza sie cech uszkodzenia tych miesni. Łakotka przysrodkowa z przytorebkowym uszkodzeniem o wym 4x2 mm.Lakotka boczna bez cech uszkodzenia. pogrubiale niejednerodne o obnizonej echogenicznosci wiezadlo pcl w przyczepie piszczelowym acl obszar niejednorodny o wym 9x8 mm przemawia za zmianami zejsciowymi po naciagnieciu (naderwaniu czesciowym) Objaw uciskowy ujemny obraz pozostalych wiezadel dlol podkolanowy bez cech patologi.."

Czyli mowiac w skrocie stwierdzil ze to wiezadlo przednie jest uszkodzone i na nim trzeba sie najbardziej skupic...

Zlecił mi Jonoforeze lasery i jakies inne pierdołki u mojego fizjoterapeuty. 10 razy.

Jestem akutalnie po 5 takich zabiegach powiem ze jest lepiej dam rade bez problemu wyprostowac noge na maksa zgiac tez ale jest to troche ograniczone musze pomoc sobie ręką. Kolano mam nadal troche opuchniete pewnie jest tam jeszcze ta krew... ból taki naprawde poważny czuje gdy obciązam to kolano tzn caly ciezar ciaga na ugientym kolanie wtedy jest bol (jak np sie kuca i na jedno kolano sie ciezar przenosi) wtedy czuje bol.)



Teraz mam kilka pytań
1. Jak oceniacie tą kontuzje moze ktos kiedys sie spotkal z czyms podobnym? Jak przebiegala rechabilitacja
2. Zamowilem sobie stabilizator taki mi polecil lekarz sportowy
http://allegro.pl/profesjonalna-orteza-2-szyny-muellerusa-reg-gratis-i1844879164.html co o nim sądzicie?
3. Ile pieniędzy dostane z ubeczpieczenia(Jestem ubezpieczony w szkole dla osob aktywnie uprawiajacych sport cos 80 zł bodazje) i dodatkowo w PZU. Oczywiscie zbieram wszystkie faktury wyniki badan itd.
4. Jak mam wzmacniac to kolano jakie cwiczenia wykonwywac jak wzmacniac miesnie.?? chcialemt o wiedziec przedtym jak udam sie do rechabilitanta

Z góry dzieki za przeczytanie i zainteresowanie pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witaj

Kolano jest dużym stawem, charakteryzującym się skomplikowaną budową. Jego prawidłowe funkcjonowanie umożliwiają więzadła: podkolanowe, krzyżowe i poboczne, a powierzchnię stawu zabezpieczają tzw. łąkotki. W przypadku naciągnięcia więzadła najlepiej jakbys skontakował się z dobrym fizjoterapeutą, który oceni stopnień uszkodzeń i będzie w stanie okreslić długośc powrotu do zdrowia. Warto na ten czas ograniczyć ilośc aktywności fizycznej, szczególnie tej obciążającej staw kolanowy.Naciągnięcie więzadeł to powszechny w sporcie uraz, który jest wynikiem nadmiernego napięcia mięśni, ścięgien i więzadeł. Podczas tego urazu powinieneś całkowicie zrezygnowac z aktywności fizycznej a długośc rekonwalescencji oceni lekarz.



Jako ciekawostkę warto zacytować artykuł z potreningu.pl : " Z badań naukowych wiemy, że najwięcej nie kontaktowych urazów ACL, czyli więzadła krzyżowego przedniego (ACL, ligamentum cruciatum anterius) - wynika z lądowania na jednej nodze [3]. Ruch obejmujący lądowanie na jednej nodze jest powszechny dla dyscyplin takich jak siatkówka, koszykówka, sporty walki (szczególnie obejmujące kopnięcia np. boks tajski, kickboxing, taekwon-do, karate) czy piłka nożna. Naukowcy dowiedli także, że lądowania na jednej nodze są dużo groźniejsze dla wiązadła ACL w porównaniu do wersji obunóż. [4, 5 ]. Z badań naukowych wiemy także, że kobiety są bardziej narażone na urazy ACL (mniejsze rozpraszanie energii przy lądowaniu, różnice w sposobie lądowania)."


Naciągnięcie więzadeł to powszechny w sporcie uraz, który jest wynikiem nadmiernego napięcia mięśni, ścięgien i więzadeł. Podczas tego urazu powinieneś całkowicie zrezygnowac z aktywności fizycznej a długośc rekonwalescencji oceni lekarz.


Pozdrawiam








Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-22 21:29:31

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
widze ze brak odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31
Spróbuje Ci pomóc odpowiadając i podpowiadając.
Pierwsze co podpowiem, to jeżeli idziesz do ortopedy staraj się poszukać specjalisty w danej dziedzinie, teraz to od kolana.

Ja teraz 21 września 2011 doznałem kontuzji lewego kolana grając w piłkę i na 99% zerwałem wiezadla krzyzowe przednie.

ACL- więzadło krzyzowe przednie

Jestem już po zabiegu rekonstrukcji ACL prawe kolano, zabieg miałem z Zorach. Wybrałem Metode dwupęczkowa+ śruby biochlanialne dopłacałem 5200zł,jednopeczkowo darmowo z NFZ.

Wracamy do obecnej kontuzji, kolano skrecilem w piatek wieczorem jak mowiłem grając w piłke. Nastepnego dnia pojechałem do ortopedy (nie będe podawał nazwisk), który stwierdzil,że kolano mam stabilne, testy łąkotkowe ujemne.Skierował mnie na RTG i poprosiłem o skierowanie na rezonans magnetyczny.
Pocieszyl mnie mowiąc, tym razem wykluczone aby poszły ACL.
Stwierdził lekkie skrecenie stawu kolanowego.
Nastepnego dnia nad kolanem stwierdziłem obecność płynu, co spowodowało mniejszy zakres zginania kolana.
Pogrzebałem w paierach z poprzedniej rekonstrukcji, natrafilem na nr.telefonu lekarza który mnie operował w Zorach.
Dzwonie do lekarza i mówie co i jak się stało, pytam kiedy i gdzie najszybciej moge umowic sie do niego na wizyte.
Zaprosił mnie na wizyte na nastepny dzien, czyli poniedzialek wieczorem.
Poniedzialek rano ide do lekarza rodzinnego w celu skierowania do ortopedy (skierowanie na wszelki wypadek)i wypisanie zwolnienia lekarskiego. Ten na slowo zwolnienie kieruje mnie do szpitala na ostry dyżur.
Jestem lekko załamany taka wizyta po wszesniejszym skreceniu w 2007 zakonczyla się punkcja i wpakowaniem na 2 tygodnie w gips.
A ja 1 pazdziernika ide z zona na wesele:(.
Jestem w tym szpitalu, mówie doktorowi co i jak oraz o tym ze wieczorem mam wizyte u ortopedy .
Lekarz z szpitala mnie bada, machając skrecając stawem kolanowym , czasami zaboli.
Ponowna diagnoza, że tylko lekkie skrecenie stawu bez uszkodzen łąkotek czy wiezadeł. Szczęśliwy opuszczam szpital.
Cały ten czas porusam się bez kul, założyłem tylko orteze spadek po wczesniejszym zabiegu.
W koncu wieczor jade do lekarza, który przeprowadzał rekonstrukcje w prawym kolanie.
Jestem na badaniu, tym razem bardziej dokładne i lekko się rózni od poprzednich.Niestety lekarz nie potwierdza wczesniejszych diagnoz, stwierdzajac, że mam zerwany ACL i jest tego 100% pewien, a wynik rezonansu tylko to potwierdzi.

Jest środa 5 dzień
Na godz 13 mam rezonans, a godz 15 wizyte u kolejnego ortopedy.
Pewnie Cię dziwi co tak szybko i tylu ortopedów :), w pracy korzystam z dodatkowego ubezpieczenia, co ułatwia dostęp do specjalistow bez skierowania i darmowo, więc czemu nie :)
Jestem juz po badaniu MRI (rezonans), pytam kiedy bede mógł odebrac wynik. Okazuje się że okolo godz 17, więc jade do ortopedy. Ten znowu bada, macha, zgina kolano.
Stwierdza ,że na 80% ACL mam całe, ale tak naprawde specjalizuje sie w kregosłupach.
Wracam po wynik badania MRI rezonansu
Dane ze skierowania: Stan po skręceniu kolana lewego.


Cechy pourazowego uszkodzenia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej z widoczną szczeliną pęknięcia w jego obrębie, bez wyraźnego przemieszczenia uszkodzonej części.
Część środkowa i przednia łąkotki przyśrodkowej bez cech uszkodzenia.
Łąkotka boczna o prawidłowej lokalizacji, o zachowanej ciągłości, o prawidłowej niskosygnałowej strukturze.
Więzadło krzyżowe przednie poszerzone, o zatartych obrysach, o niejednorodnej podwyższonej intensywności sygnału, w okolicy jego przyczepu udowego jedynie z cienkimi pasmami o zachowanej ciągłości - cechy częściowego zerwania.
Więzadło krzyżowe tylne, więzadło właściwe rzepki, ścięgno mięśnia czworogłowego uda oraz więzadła poboczne strzałkowe, o zachowanej ciągłości, o prawidłowej grubości i strukturze.
Poszerzenie i niewielkie zatarcie struktury więzadła pobocznego piszczelowego, ze śladową ilością płynu w jego sąsiedztwie, z zachowaniem jego ciągłości.
Chrząstki stawowe zarówno w stawie udowo-piszczelowym jak i udowo-rzepkowym
o zachowanej ciągłości, o prawidłowej grubości, o równych obrysach.
Podchrzęstne ognisko obrzęku szpiku kostnego o charakterze pokontuzyjnym w obrębie kłykcia bocznego kości udowej oraz w tylnej części kłykcia bocznego kości piszczelowej.
Zwiększenie ilości płynu w jamie stawowej, który lokalizuje się głównie w zachyłku nadrzepkowym.
Niewielki obrzęk tkanki tłuszczowej w obrębie dołu podkolanowego oraz tkanki podskórnej przedziału przednio - bocznego kolana

Wnioski:
Niewielkie pourazowe uszkodzenie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej bez cech jej przemieszczenia.
Cechy częściowego zerwania więzadła krzyżowego przedniego oraz niewielkie śródmiąższowe uszkodzenie (naderwanie) więzadła pobocznego piszczelowego.
Pokontuzyjne ognisko obrzęku szpiku kostnego kłykcia bocznego kości udowej.
Zwiększenie ilości płynu w jamie stawowej.
Obrzęk tkanki tłuszczowej dołu podkolanowego oraz tkanki podskórnej okolicy kolana.
************************************************** ************

W piatek ponownie jestem u ortopedy, ktory mnie operwał.
Zaczynamy od badania manualnego, nastepnie wklada płytke z badania MRI. Pokazuje gdzie co mam uszkodzone, zerwany ACL i pekniecie lakotki.

Pytam co z weselem, mogę iść ,ale w ortezie i nawet potanczyć z glową.
Na weselu tancze wolniejsze i wolne kawałki, lewe kolano moze mnie zakulo z 3/4 razy, ale niestety to po rekonstrukcji od godz 23 napierd....... . Jeszcze jakoś do godz 1 byłem w stanie wytrzymać ból podczas tancowania i stawania na niej.
Pewnie ból był spowodowany obciązeniem prawej nogi, lewa raczej słuzy do podpierania .

Teraz mam kilka pytań
1. Jak oceniacie tą kontuzje moze ktos kiedys sie spotkal z czyms podobnym? Jak przebiegala rechabilitacja

Po zerwaniu ACL w prawym kolanie wracałem do sprawności około 2 miesiecy. W tym 2 tygiodnie w gipsie, co go wydłuzyło.
Rehabilitacje mialem z NFZ POMYŁKA !!!!
ulradzwieki, pole magnetyczne i cwiczenia z taśmami polecam
oraz cwiczenia prostowanie nogi w siadzie pod obciązeniem.
To ćwicznie jest zabronione, tylko zwieksza szuflade kolana :(

Rehabilitacja po rekonstrukcji tym razem prywatnie
w Centrum Synergi w Chorzowie trwała 5 miesiecy.

Teraz po skreceniu kolana ponownie rehabilituje sie w Synergi, dodatkowo basen i silownia. (od 3 pazdziernika)
Tutaj masz zdjęcia z ćwiczeniami, sporą ilość z nich własnie wykonuje podczas zajęc.
W sumie 4 dni po skręceniu już moglem schodzic i wchodzić po schodach, wczesniej mocno bolało kiedy zginałem kolano pod obciązeniem. Wchodzilem i schodzilem krokiem przystawnym.
Od wczoraj już nie chodze w ortezie, nie odczuwam bolu podczas chodzenia. Wyprost mam pelny, przeprost wymaga cwiczen. Podobnie wyglada sprawa z zgieciem. Do posladków dotykam pieta po ćwiczeniach manualnych na rehabilitacji, lub po solance na basenie.Nie odczuwam aby kolano mi uciekało .

2. Zamowilem sobie stabilizator taki mi polecil lekarz sportowy
[allegro.pl/profesjonalna-orteza-2-szyny-muellerusa-reg-gratis-i1844879164.html] co o nim sądzicie?

Nie używałem i nie używam stabilizatora

3. Ile pieniędzy dostane z ubeczpieczenia(Jestem ubezpieczony w szkole dla osob aktywnie uprawiajacych sport cos 80 zł bodazje) i dodatkowo w PZU. Oczywiscie zbieram wszystkie faktury wyniki badan itd. Z PZU dostałem 2000zł chyba za 8% uszczerbu na zdrowiu

4. Jak mam wzmacniac to kolano jakie cwiczenia wykonwywac jak wzmacniac miesnie.?? chcialemt o wiedziec przedtym jak udam sie do rechabilitanta
Ja rechabilituje sie w Chorzowie Centrum Synergia, wejdz na link który podałem i tam masz zdjecia z cwiczeniami, które wykonuje.Oczywiscie nie wszystkie.
Możliwe że link zostanie usunięty, wiec jak co wpisz w google centrum synergia i masz rózne zakładki w tym galeria.

Jak co to pytaj, moze bede w stanie pomóc.
Jeszcze raz napisze, jak idziesz do ortopedy staraj się do kolanowca!!!
Co do rechabilitacji, tez się staraj do specjalisty.
Ja miałem styczność z rechabilitacja z NFZ, jak dla mnie to porazka.
Jak mi powiedział ortopeda "zabieg rekonstrukcji ACL to 40%, pozostałe 60% to odpowiednia rechabilitacja !!!"
pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31
Wiezadla w prawym kolanie zerwałem tez podczas grania w kwietniu 2007.
Rekonstrukcje przeszedłem w wrzesniu 2009, czyli 1,5 roku funkcjonowalem bez.
Braku wiezadła nie odczuwałem podczas czynności dnia codziennego, praca fizyczna, chodzeenie na grzyby, a nawet po górach.
Czasami grywałem w tenisa, jedynie nie mogłem grać w piłke. Raz nawet spróbowałem, ale musiałem zejsc z boiska jak zaboało w kolanie ( lekko skrecilem podczas zwodu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
Dzieki Wielkie za super odpowiedz
Powiedz mi a grasz teraz w Piłke??
i jak wygladał ból podczas urazu mogles biegac itd?
ja chodze do lekarza sportowego myśle ze to dobry wybór
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
Chciałem Ci powiedziec ze dla mnie powrót do sprawności znaczy powrót do pilki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31
Dzieki Wielkie za super odpowiedz
Powiedz mi a grasz teraz w Piłke??
i jak wygladał ból podczas urazu mogles biegac itd?
ja chodze do lekarza sportowego myśle ze to dobry wybór


Jestem dwa tygodnie od kontuzji kolana (prawdopodobnie zerwania więzadła). Nie w głowie mi teraz myslenie o piłce, czasami mnie jeszcze zaboli. Dzisiaj np. zaboało mnie jak ubierałem skarpetki po siłowni, skrecilem kolano i ukuło z tylu kolana. Czasami też zaboli jak chodząc zrobie przeprost, ale nie za każdym razem.
Teraz jak chodze lekko kuleje.

Jak wyglądał ból podczas urazu .
Najgorszy był dla mnie usłyszenie "trzasku" nie wiem czy go słychać na zewnątrz, może to tylko takie wrazenie.
Niestety ten "dzwiek/uczucie" pamietam z pierwszego urazu zerwania ACL.

Tym razem w miare szybko zebralem się z boiska i zszedłem o własnych nogach. Za pierwszym razem 2007 to się zczołgałem z boiska. Teraz zszedłem z boiska, za linią rozchodziłem noge, a po chwili biegałem truchtem.
A że jestem "*****" na punkcie piłki, to nawet wszedłem spowrotem na boisko. Miałem nadzieje, że tym razem to jednak nic poważnego. Jak dobrze pamietam nawet podbiegłem do piłi i zablokowałem ciałem przeciwnika. Po chwili spokojnie ide i nagle leże nie wiem co to było. Uciekło mi kolano, czy reakcja organizmu na ból. Po tym już całkowicie zszedłem z boiska.
Wczoraj koledzy grali w piłke na sali, pojechałem zawieść piłke i nawet kilka razy kopnołem prawą nogą ( lewa kontuzjowana).
Czasami mam wrażenie, że z kolanem jest już wszystko OK, ale po cwili cos zaboli . Teraz zeszła z kolana opuchlizna, jak leze na plecach i sobie prostuje, zginam noge w kolanie. Czuje (przyłoże palec) przeskakiwanie
- pierwsze po zewnetrznej stronie kolana, pewnie łakotka
- drugie troche blizej wyprostowania nastepny przeskok i to kości udowej wzgledem piszczela.
Pokazałem to swojej rehabilitantce, stwierdziła że ten drugi to pewnie "szuflada"

Lekarze sportowi, też mają swoje specjalizacje.
Jak możesz podaj kto Cię prowadzi.

W maju grający z nami kolega skrecił kolano, pojechał do Piekar Śl na urazowke. Tam lekarz stwierdził, że nic poważnego się nie stało. Zalecił osczędzanie nogi i za jakies 3/4 tygodnie moze powrócić do gry. Wrócił po 1,5 miesiąca i zagrał tylko 10min, ponownie skrecił kolano, wyniku czego nie mógł już zgiąc i wyprostować nogi. Ponownie wizyta w Piekarach Śl u tego samego lekarza, ponownie diagnoza lekkie skrecenie kolana . Po dwóch dniach pojechał do Kliniki w Zabrzu, tam wykonano USG i stwierdzono uszkodzenie łakotki oraz zerwanie ACL.
Po nastepnych 3 dniach miał artroskopie, zszyli łąkotke. Następnie nie chce sklamać chyba 2 miesiące przeprowadzono rekonstrukcje wiezadeł. Oczywiście wszystko prywatnie z NFZ tak szybko nie wykonasz zabiegu.

Co do słynnych na śląsku Piekar Śl, to w 2005r trafiłem do nich z problemem mięsnia czworogłowego prawej nogi.
Lekarz kazał wykonać RTG :) i przepisał maść, po której miałem uczulenie przez 30dni. Do uczulenia nic nie mam, ale RTG na zbadanie mieśni.
Po wyleczeniu uczulenia wykonałem telefon do kolegów byłych piłkarzy. Polecono mi lekarza sportowego, specjalisty od usg.
Stwierdzil zwókłnienie miesnia i polecił mi odpowiedniego lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
Prowadzi mnie lekarz z Bielska Białej

Lekarz Sportowy Siatkarek BKSU Aluproof Bielsko Biała przyjmuje w siedzibie klubu. Chodzą do niego reprezentantki krajuskierował mnie na USG do swietnego specjalisty który przyjmuje w Kętach/Pszczynie tam zrobił mi wlasnie to USG. powiem Ci szczerze ze mi juz prawie zeszła opuchlizna i ból czuje tylko jak kucne na wygięte kolano ...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
w rogu tylnym łakotki przysrodkowej widoczny nieprawidlowy pionowy sygnal wewnetrzny odpowiadajacy peknieciu łakotki - uszkodzenie III Stopnia.

poza tym obie łakotki prawidłowe.

wiezadlo krzyzowe przednie prawidlowe o zachowanej ciaglosci.

wiezadlo krzyzowe tylne slabo widoczne widoczne jedynie w zakresie przyczepu udowego jest pogrubiałe - podejrzenie znacznego jego naderwania

Wiezaldo poboczne przysrodkowe w okolicy przyczepu pogrubiale o nieco zatartym sygnale-naderwane

Wiezadlo poboczne boczne wiezadlo wlasciwe rzepki i csiegna prawidlowe

znacznie zwiekszona ilosc plynu w jamie stawowej zwlaszcza w schylkach bocznych staw udowo rzepkowy prawidlowy.


Dzisiejsze wyniki rezonansu co sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 208 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3777
kikor powiem ci ze nie masz wlasciwie co pisac na forum i zadawac pytan, bo z tego co widze trafiles na naprawde spoko lekarza i jestes w jak najlepszych rekach, wszelkie pytania kieruj do niego i napewno powie ci o wiele wiecej niz tutaj ktos z nas na forum.

spoko opisane usg, rozpoznanie uszkodzen, podejrzewam ze badanie manualne tez bardzo dobrze przeprowadzone, jedyne co to wydaje mi sie ze troche na poczatku troche za bardzo obciazales to kolano jak bylo swiezo po urazie ale bylo minelo, dobrze ze jest teraz duzo lepiej. jeszcze jeden plus dla lekarza ze odrazu skierowal cie na rehabilitacje, nie czesto sie to zdarza.

co do wyniku rezonansu to mysle ze jest spoko, lekarz napewno bedzie pytal czy chcesz czynnie uprawiac sport, jesli tak to moze bedzie ci podpowiadal artroskopie na to wiezadlo, choc nie koniecznie. Jednym slowem jest, dobrze;) bedziesz zyl:) Pogratulowac dobrego specjalisty i fajnego prowadzenia

Bez ciężkiej pracy nie ma wielkich rzeczy...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ginekomastia

Następny temat

Naderwanie mięsnia..

WHEY premium