SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naderwane MCL, a trening.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1498

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1239
Witam,

Jest to mój pierwszy temat na forum i nie do końca wiem czy napisałem to w dobrym dziale.
Ale przejdę do meritum :)

Miesiąc temu w trakcie treningu bjj bardzo mocno uderzyłem kolanem o matę. Myślałem ze poboli i przejdzie (nieraz to się zdarzało) ale po tygodniu gdy nic się nie zmieniło wybrałem się do ortopedy. Kazał położyć się na leżance powyginał w różne kierunki nogę i orzekł, że jest to naderwanie więzadła pobocznego II stopnia. Zalecił, żeby odstawić treningi przynajmniej na 6 tygodni, a w zamian jeździć na rowerku i pływać (tylko nie stylem klasycznym) i zimne suche okłady na kolano. Powiedział też, że nie utraciłem stabilizacji w kolanie więc stabilizator nie jest potrzebny.

Po kolejnych dwóch tygodniach gdy w kolanie odczułem coraz większy ból wybrałem się do innego ortopedy. Ten od razu przeprowadził badanie USG i stwierdził, że faktycznie naderwane itd. Jego zalecenia diametralnie różniły się od pierwszej diagnozy, od razu kupić stabilizator i chodzić w nim 8 tygodni, basen oraz rower zupełnie odpadają o bieżni nie wspominając.

I teraz mam następujące pytania:
1. Czy ktoś z użytkowników forum miał taką kontuzję i jakie były zalecenia lekarza, którą diagnozę oraz zalecenia z powyżej opisanych traktować poważnie?
2. Z racji tego, że odstawiłem treningi waga podskoczyła w górę, przy wzroście 182cm ważę 101kg, jaki rodzaj aktywności fizycznej (oczywiście oprócz diety) polecacie, aby waga spadała. Zaznaczam, że nigdy nie ćwiczyłem na siłowni, ale wygląda na to że trzeba będzie zacząć.

Pozdrawiam,
A.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
witaj.
MCL jest zerwany czy naderwany?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1239
Naderwane II stopnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
zazwyczaj stosuje sie stabilizacje trwala na okolo 3-7 dni po czym noge wsadza sie juz w stabilizator i nawet do miesiaca nosi sie go na nodze z ustawieniem do 30 stopni zgiecia, jednak to tylko slowa "ksiazkowe", lekarz prowadzacy podejmuje decyzje, kwestia dodatkowych powiklan lub ich braku

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1239
Przez złe zalecenia pierwszego lekarza oraz swoją głupotę moja stabilizacja opóźniła się o jakieś trzy tygodnie. Mam stabilizatora ale bez zegara, z dwoma zawiasami po obu stronach kolana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
takie byly zalecenia ortopedy?
aby noga latala na pelnym wyproscie jednak?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1239
Pierwszy, ten bez stabilizatora, powiedział żeby chodzić na lekko ugiętej.
Drugi powiedział, że taki stabilizator wystarczy.



Zmieniony przez - Arek_arek_ w dniu 2018-04-23 00:07:57

Zmieniony przez - Arek_arek_ w dniu 2018-04-23 00:08:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
uwielbiam te porady%) czlowiek chodzi przez wiekszosc czasu swojego zycia, a oni nagle zalecaja zerwanie wzorca ruchowego i chodzenie na ugietej nodze bez ortezy%) tehcnicznie jest to niemozliwe, chyba ze o kulach

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1239
Tak samo jak ich zalecenia odnośnie basenu i roweru, zupełnie się różnią. Kupiłem stabilizator i będę w nim chodził, zobaczymy czy coś to pomoże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1239
@TomQ-MAG
Jaki rodzaj ruchu byś polecił, żeby powoli wrócić do sprawności?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
niestety tego typu ogolnikowe porady na forum sportowym nie sa wskazane, nie znam dokladnie przypadku, sam nie mialem okazji zbadac, wiec malo profesjoalne by bylo, gdybym cos doradzal

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plecy

WHEY premium