SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadciśnienie tętnicze a siłownia.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18638

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 980
Otóż mam taki problem, stwierdzono u mnie niedawno nadciśnienie tętnicze ,poprostu pewnego dnia strasznie źle się czułem, zbadano mnie i wyszło jakieś 180na100! Założono mi holtera serca-wszystko wyszło ok. Założono ciśnieniowego i średnie wyniki były rzędu 150na90. Ćwicze od ponad 3lat, już w LO w drugiej klasie na badaniu szkolnym wychodziło mi ponad 140, 150, ale się tym nie przejąłem. A było to 3lata temu.
Biore już jakiś lek-Bisocard, zamierzam to dalej badać aby poznać przyczyne( jakby to było coś z nerami to może dałoby się to jakoś wyleczyć bez konieczności żarcia leków latami).
I teraz nie wiem jak to wszystko ma się do siłowni. Słyszałem ,że lekarze zakazują ćwiczyć, zalecając jakiś wydolnościowy trening typu basen czy bieganie. A ja nie mam ochoty rzucać siłowni. Czy to się jakoś odbije na moim zdrowiu, leczeniu? Może ma ktoś z was podobny problem?
Dodam jeszcze ,że nigdy w życiu się nie kłułem.

Zmieniony przez - Micha19 w dniu 2010-05-03 18:15:16
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 629 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5944
nie wiem zrob jak sadzisz ja tez mam wysokie cisnienie ale nie mam zamiaru przestac cwiczyc :) (a pielegniarka w szkole mowila mi ze widzi ze chyba chodze na silownie i powinienem troche przystopowac bo w tym wieku to mi wystarczy jak pomoge troche mamie i tacie i miesnie same urosna) haha

Tak ! Jestem Zbieraczem Sog'ów!
Zaglosuj na mnie,Prosze! =(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 123 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1532
Wszystko z umiarem a bedzie dobrze, nie przesilac sie i nie dzwigac astronomicznych ciezarow bez koksow kreatyny innnych białek chemicznych i bedzie spoko, tez mam te problemy i nalezy je zwalczac ruchem a nie siedzeniem, a basen to jest to co ci proponuje od tego cisnienie moze spasc odstresowuje i wogole
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 179 Wiek 42 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9446
A zwracasz uwagę na poprawne oddychanie podczas treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16837
massakra wlasnie chcialem to napisac. Oddychanie jest cholernie wazne...
sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 123 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1532
Czyli jak nalezy oddychac np przy cwiczeniach na tricka albo przy robieniu klaty?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
sam mam nadcisnienie tetnicze wykryte niedwno jakies moze 1,5 miesiaca temu, od listopada mam podwyzszone cisnienie,
cisnienie mam w gornej granicy ok, mam ok dla 30 letniego faceta (mam 19 lat)
biore jakies Betaloc ZOK 50, pol kapsulki codziennie rnao i szczerze mowiac czuje sie spiacy po tej tabletce i nie mam checi o treningow, jak zapomne wziasc to jest wszystko ok tylko czasem mi sie lekko w glowie zakreci jak przesadzam z intensywnoscia

swiczenia silowe i sredniej intensywnosci obnizaja cisnienie, sport jest zdrowy na cisnienie bo je obniza - tka powiedziala moja lekarz, mowi cwicz ale nie tak intensywnie

zreszta, walnij rano kapsulke a pol godziny przed treningiem wypij se 2-3 lyki tigera np i bedzie fajna ochota na trening, na prawde, sprawdzalem na sobie ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 101 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1292
Ćwicz bo to zdrowie. Tylko odpuść sobie kreatyny , spalacze i inne gówna. Sam mam problemy z ciśnieniem i to właśnie przez nasze 'zdrowe' odżywki. Teraz ćwiczę ale tak potocznie mówiąc na "sucho". Ułóż sobie zdrową dietę i pracuj nad sobą. Do diety dorzuć jeszcze Omegę 3 w kapsułkach oraz czosnek również w kapsułkach , oba preparaty to wydatek kilkunastu złotych. Jedz dużo owoców i warzyw! Trzymaj się i bądź zdrów. :)

Zmieniony przez - THUG_NWK w dniu 2010-05-04 13:04:27

Zmieniony przez - THUG_NWK w dniu 2010-05-04 13:05:43

Po paru wpadkach nawet najgorszy może stać się najlepszym.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o odpowiedź [ważne]

Następny temat

!!TROCHE INFORMACJI O NAŁOGU PALENIA TYTONIU!!

WHEY premium