SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadciśnienie tętnicze a budowanie sylwetki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1521

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 5
Witam. Mam 20 lat od jakiegoś miesiąca biorę tabletki na spadek tetna oraz cisnienia, teraz jest ono w normie srednio 125/70 puls 65-80. Jak miałem 17 lat zaczalem chodzic na silownie trwalo to okolo 2 lat , potem studia brak czasu noi minal juz rok odkad mam przerwe. Niedawno lekarz stwierdzil u mnie nadcisnienie , zazwyczaj mialem 145/90 ale z racji szybkiego tetna 90 do prawie 100 kazal brac tabletki na cisnienie , a jak zapytalem o aktywnosc fizyczna to tylko wysilek dynamiczny czyli wiadomo rower, plywanie ogolnie cardio standart. Jak zapytalem o silownie odrazu powiedzial ze przy nadcisnieniu sie nie zaleca wykonywac cwiczen statycznych bylem u drugiego lekarza powiedzial to samo . Mam teraz do zredukowania jakies 10 kg to postaram sie to zrobic glownie dieta i aerobami ,ale co potem? Nie wiem ale wydaje mi sie ze oni tak mowia ''dla zasady''.Jest ktos kto bierze tabletki na nadcisnienie i robi normalny trening silowy? a jesli nie to czy da sie zbudowac mase miesniowa z wykluczeniem podnoszenia sztangi?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Poprostu w trakcie wysiłku siłowego wzrost ciśnienia jest dużo większy niż w przypadku cardio , jesteś młody i prawdopodobnie masz spore możliwości niefarmakologicznego oddziaływania na te wartości poprzez prawidłowy styl życia aktywność fizyczną , sen , odpowiednie odżywienie (pilnowanie soli , spożycie orzechów itp.)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Męski kompleks

Następny temat

Pierwszy ból barku

WHEY premium