SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Na apetyt

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 96441

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 251 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7230
Borykalem sie z brakiem apetytu przez wiele czasu i nagle go mam. Oczywiscie sam z siebie nie przyszedl, tylko jest efektem stosowania odpowiednich zabiegow, podziele sie teraz z wami wiedza, ktora w drodze eksperymentow zdobylem. Specjalista zadnym nie jestem, po prostu mam teraz chwilke wolnego, wiec co mi tam, napisze. Wiekszosc z was moze sie ze mna nie zgadzac i slusznie, bo to co pobudza i hamuje apetyt dziala na mnie, a na was wcale nie musi dzialac

W takim razie co pobudza apetyt?
- Rosnace miesnie same wolaja o pokarm, wiec na pierwszym miejscu jest intensywny trening. Na drugi dzien powinno sie czuc miesnie, nie mowie to u takich zakwasach przez ktore nie mozna wstac z lozka, ale przy treningu masowym sadze, ze odczuwalne na drugi dzien przemeczenie danej partii ciala jest znakiem odpowiedniej intensywnosci.
- preparat o nazwie Citropepsin dostepny w aptekach bez recepty. Polykalem lyzeczke od herbaty tegoz srodka 20 minut przed posilkiem i moze nie chcialo mi sie po nim tak od razu jesc, ale jak zaczalem wsuwac to nie moglem skonczyc, a jedzenie smakowalo o wiele lepiej niz zwykle. Z reszta na ulotce bylo napisane, ze nie tylko wzmaga laknienie, ale rowniez poprawia smak jedzenia - polecam.
- duzo wody mineralnej miedzy posilkami przyspiesza trawienie i powoduje, ze po 3 godzinach chce sie juz jesc. Nie powinno sie pic przed posilkiem, bo zapelnia sie wtedy niepotrzebnie zoladek i jest w nim woda zamiast pokarmu.
- picie siemia lnianego pobudza apetyt i rozpycha zoladek, plaska lyzeczka na szklanke goracej wody, mozna kupic w sklepach spozywczych, poza tym chroni zoladek, dobre na przyklad po libacji alkoholowej kiedy na drugi dzien jest czlowiekowi niedobrze, wtedy siemie i po godzinie zoladkowi jest znacznie lepiej
- jezeli jesz wiecej blonnika (owoce,warzywa,platki) szybciej trawisz i szybciej jestes glodny
- przebywanie na swierzym powietrzu, wietrzenie mieszkania i przebywanie na sloncu. Jest czesto bagatelizowane, ale to okropnie pobudza apetyt, jestem przekonany
- witamina B12. Szczerze mowiac to nie wiem, na mnie chyba nie dziala, ale na pewno naszemu apetytowi nie zaszkodzi lykanie raz dziennie tabletki Centrum, Multiwitaminy czy innch tego typu suplementow
- uzywanie roznych przypraw, soli pieprzu, oregano, bazylii, ostre dania przyspieszaja trawienie i polepszaja apetyt
- roznorodnosc jedzenia. Idzcie sobie do duzego hipermarketu i popatrzcie na polki, setki roznych produktow. Jedzenie dzien w dzien tunczyka z ryzem moze sie kiedys znudzic, trzeba urozmaicac.
- male ilosci alkoholu np. piwko albo troche wina po obfitym obiedzie znacznie przyspieszy trawienie, ale to raczej raz na jakis czas
- mozna kupic w sklepie cos takiego jak 'nalewka gorzka', takie kropelki. Podobno dziala, ale na mnie slabo, lepszy citropepsin.
- cieple napoje po posilkach, niedobrze caly dzien loic wode, dobrze sobie zrobic od czasu do czasu goraca herbatke, zwlaszcze po obfitym obiedzie
- czasem fajnie obejrzec ksiazke kucharska z kolorowymi zdjeciami, albo wlaczyc telewizor jak cos reklamuja w TVShopie np. noze, albo mikser, od razu cieknie slinka

Teraz powiem co moim zdaniem apetyt hamuje:
- wszelkie stresy zwiazane ze szkola, praca egzaminami, a najbardziej to chyba problemy z laskami, przynajmniej u mnie :)
- papierosy i wszelkie speedy, ale o tym chyba kazdy wie
- opuszczanie posilkow. Nie wiem jak wy, ale ja mam tak, ze jak jestem glodny i nie zjem czegos w ciagu godziny to pozniej glod mija i nie czuje go nawet przez caly dzien. Podejrzewam, ze organizm wtedy sie buntuje i mowi 'nie dales mi pozywienia? to ja teraz bede je czerpal z twoich miesni i mam cie gdzies!'. Moze to glupota, ale po prostu czuje, ze tak jest.
- kawa, ale tylko w duzych ilosciach, male ilosci nawet troche podkrecaja apetyt. Wlasciwie to nie kawa tylko kofeina, bo lykalem kiedys kofeine w tabletkach i nie chcialo mi sie po tym jesc
- chrom organiczny i wiele innch roznych takich, ale nie bede wnikal, bo pisze to z mysla o hardgainerach, a nie odchudzajacych sie
- takie zapychacze jak czipsy i chrupki, cola, paczki, bulki slodkie

Co sie tyczy trawy to mam mieszane uczucia. Jak pale to lape gastro, zjadam pol lodowki, do konca dnia chodze tym napchany i jem skromna kolacje. Rano 3 godziny sie zastanawiam czy w ogole wstac i zrobic sobie sniadanie, bo jestem jeszcze w swiecei wyobrazni. Tak dziala na mnie, ale inni nie narzekaja. Jezeli zas chodzi o opiaty, jakies nalewki makowe i zastrzyki z opium (pewno nie ma tu nikogo kto sobie cos takiego robi, wiec moze niepotrzebnie mowie:) to jedni mowia, ze sa ciagle glodni i moga mnostwo zjesc, ale wiekszosci dokuczaja nudnosci, a czasem nawet wymioty.

Nic innego juz mi nie przychodzi do glowy, jak dobrnales az do tad to gratuluje cierpliowsci.


Pozdrawiam

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-01-07 14:40:54
5

Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 274 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11200
Nigdy sie nie spodziewalem ze i mnie to dopadnie ale apetyt poszedl w dol. Jak otwieram lodowke to...
Mam do zjedzenia 5000 kcal i jest ciezko. Na razie zjadam chyba z polowe tego.
Biore sie za owoce bo zdecydowanie za malo.

Dodam ze jestem na cyklu z meta i testo. Meta mnie zapycha ;/ Ogołem SOG i dziękuję

The greatest feeling you can get in a gym, or the most satisfying feeling you can get in the gym is...,
The Pump!

Arnold Schwarzenegger

ARNOLD IS NUMERO UNO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 251 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7230
ehhh, sory, tam w ostatnim punkcie 'co hamuje apetyt?' jest blad, bo przyprawy pobudzaja go, a nie hamuja...

Pozdrawiam

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeszcze komus odwali i zacznie sobie w zyle dawac bo ,,masa mu nie idzie w gore" moze zbastuj troche z takimi tekstami

Ruła musi być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 251 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7230
Co? Z jakimi tekstami? Kurde, przeciez to ma charakter informacyjny. Ja tu sie napracowalem, wyslalem tekst, uwazam, ze calkiem przydatny, a ty mi mowisz, zebym przystopowal z tekstami.OK, jak tam chcecie. Doprawdy nie rozumie, ze zbulwersowalo Cie to (prawdopodobnie bo nie wiem o co tak naprawde chodzi), ze powiedzialem jak dzialaja na apetyt marihuana i morfina, a na forum mozna dokladnie przeczytac jakie sterydy, co gdzie, wszystko, jeszcze plan uloza na walenie koksu...

Pozdrawiam
1

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 743 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13087
A mnie osobiscie sie post podoba :)
Nie wiedzialem o tym preparacie Citro...
Moze sam kiedys zastosuje ?! Zreszta b. duzo sie zgadza u mnie tez z tym co napisales :)
TheOpij SOG leci do Ciebie! ;)


..:: only pure underground techno ::..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 514 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13340
Ode mnie tez Sog leci ,takiego posta szukalem bo czesto nie mam apetytu THX

"...choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym". 1Kor. 13; 2
1

Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1536
dobry art:) nie mialem pojecia o tym preparacie z apteki. na pobudzenie apetytu do tej pory znalem tylko dibecozide magnum pozdr. sog dla ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Jezeli chodzi o Citropepsin to dobry preparat a za art łap soga, tylko odbij

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 54 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 305
ja jem blonnik i pije len zeby zmniejszyc apetyt,zeby przyspieszyc trawienie a co za tym idzie szybciej chudnac,a ty piszesz ze to pobudza apetyt.sorry,ale cos tu nie gra.no chyba ze na ciebie tak dziala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11256
Jesli chodzi o błonnik, to daje poczucie sytości i wspomaga trawienie. Moze tez troche ułatwić zrzucanie zbędnych kilogramówJak spozyjesz produkty zawierające sporo błonnika to na pewno sie "zapchasz"

Jeżeli w niebie nie będę mógł palić cygar, nie pójdę tam :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
sog

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

raz w tygodniu?

Następny temat

Jakie żele na odchudzanie?

WHEY premium