SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NOWOŚĆ - GREEN TEA

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Redzik333
zapalenia prostaty


nie znam podloza dolegliwosci
ale jak slysze problemy z postata
do glowy przychodzi mi oczywiscie
PROSTATAN
oraz
np ekstrakt z granata

zdrowia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Rozumiem, że chodzi tutaj o jałowe zapalenie prostaty, czyli nie związane z zakażeniem gruczołu...?

Z 'domowych' sposobów - najlepiej działają tu podobno izoflawony sojowe. Możesz zrobić tak: kupić preparat Aktiv-Meno (50 mg izoflawonów na 1 tabletkę) i brać w ostrej fazie po 1 tabletce dziennie. Gdy objawy złagodnieją, albo brać po 1/2 tabletki, albo przestawić się Vita-Min Plus dla Kobiet Olimpu (też zawiera izoflawony), albo na Sojavit - izolat białka sojowego Olimpu w formie odżywki.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 188
ambroziak
Rozumiem, że chodzi tutaj o jałowe zapalenie prostaty, czyli nie związane z zakażeniem gruczołu...?

Z 'domowych' sposobów - najlepiej działają tu podobno izoflawony sojowe. Możesz zrobić tak: kupić preparat Aktiv-Meno (50 mg izoflawonów na 1 tabletkę) i brać w ostrej fazie po 1 tabletce dziennie. Gdy objawy złagodnieją, albo brać po 1/2 tabletki, albo przestawić się Vita-Min Plus dla Kobiet Olimpu (też zawiera izoflawony), albo na Sojavit - izolat białka sojowego Olimpu w formie odżywki.



Sorry za OT
Tak, chodzi tu o niebakteryjne zapalenie prostaty,choć jest teoria, że jest to tez bakteryjne zapalenie.Chorobę ma wywoływać bakteria jeszcze nieznana naszej medycynie,ale to tylko teoria-jedna z wielu.
Też właśnie słyszałem o dobroczynnym działaniu przeciwzapalnym izoflawonów sojowych.
@Biniu chorób prostaty jest wiele i ludzie często mylą zapalenie prostaty z przerostem lub rakiem prostaty, te suple które zapodałeś bardziej pasują mi zapobiegawczo do przerostu prostaty lub raka prostaty.Mnie chodzi o coś naturalnego, silnie przeciwzapalnego.

Adminów proszę o zapodanie linka, gdzie mógłbym dalej prowadzić dyskusje na ten temat?

Zmieniony przez - Redzik333 w dniu 2012-11-25 14:16:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dlatego dodalem
nie znam podloza dolegliwosci - teraz juz wiemy

zdrowka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Masz rację, jest teoria, że zapalenie może mieć podłoże drobnoustrojowe, tyle że niezidentyfikowanym mikrobem i że środowisko prostaty dosyć skutecznie blokuje dostęp antybiotyków. Niby leczy się to Sumamedem przez 12 miesięcy, ale potem często następują nawroty. Na moim forum ktoś się nawet skarżył na to. Dlatego niektórzy autorzy uważają, że jest to jednak zapalnie jałowe, a Sumamed czasowo pomaga, bo działa przeciwzapalnie.

Znam jednak kilku facetów (jednego nawet z bliskiej rodziny), którzy dzięki izoflawonom całkowicie pozbyli się problemu.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 188
ambroziak
Masz rację, jest teoria, że zapalenie może mieć podłoże drobnoustrojowe, tyle że niezidentyfikowanym mikrobem i że środowisko prostaty dosyć skutecznie blokuje dostęp antybiotyków. Niby leczy się to Sumamedem przez 12 miesięcy, ale potem często następują nawroty. Na moim forum ktoś się nawet skarżył na to. Dlatego niektórzy autorzy uważają, że jest to jednak zapalnie jałowe, a Sumamed czasowo pomaga, bo działa przeciwzapalnie.

Znam jednak kilku facetów (jednego nawet z bliskiej rodziny), którzy dzięki izoflawonom całkowicie pozbyli się problemu.


Mnie pomogły do pewnego momentu leki o nazwie Levoxa(dobrze penetruje prostatę)i unidox brałem je razem przez trzy miechy.Będzie trzeba wypróbować te izoflawony sojowe-dzięki.Jakby wpadło coś nowego w tym temacie to proszę o info.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Pierwszy to pochodna chinolu, a drugi to doksycyklina. Chinole działają przeciwzapalnie. Wiele antybiotyków też działa przeciwzapalnie, więc nie wiadomo - czy pomaga tu aktywność antybiotyczna, czy przeciwzapalna.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 188
ambroziak
Pierwszy to pochodna chinolu, a drugi to doksycyklina. Chinole działają przeciwzapalnie. Wiele antybiotyków też działa przeciwzapalnie, więc nie wiadomo - czy pomaga tu aktywność antybiotyczna, czy przeciwzapalna.


No tak, tylko wcześniej przez miesiąc brałem cipronex, a to jest też chinolon, a poprawy nie było żadnej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 188
Redzik333
ambroziak
Pierwszy to pochodna chinolu, a drugi to doksycyklina. Chinole działają przeciwzapalnie. Wiele antybiotyków też działa przeciwzapalnie, więc nie wiadomo - czy pomaga tu aktywność antybiotyczna, czy przeciwzapalna.


No tak, tylko wcześniej przez miesiąc brałem cipronex, a to jest też chinolon i poprawy nie było żadnej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Może gorsza dystrybucja do środowiska prostaty.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PRZEPROSINY

Następny temat

NOWOŚĆ - OLIMP HCA

WHEY premium