SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NOWOŚĆ - GREEN TEA

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12651

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
catechol-O-methyl transferase COMT

Tak wyczytałem w kilku artach nie jestem medykiem wiec mogłem coś pokrecic ..ale watpie.Zreszta patrz wypowiedź Olimpa o COMT.

Zaraz znajde ten art.

"Strong coffee, much strong coffee, is what awakens me. Coffee gives me warmth, waking, an unusual force and a pain that is not without very great pleasure."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
"Monoamines (biogenic amines)
Norepinephrine (Noradrenaline; NA) and Epinephrine (Adrenaline; AD)
Precursors:
L-Tyrosine (a) -> L-DOPA, (b) -> dopamine, (c) -> noradrenaline, (d) -> adrenaline
Synthesising enzymes:
(a) tyrosine hydroxylase, (b) L-aromatic amino-acid decarboxylase, (c) dopamine-beta-hydroxylase, (d) phenylethanolamine-N-methyl transferase
Metabolising enzymes:
MAO and COMT
Metabolites:
Vanillylmandelic acid (VMA) and 3-methoxy-4-hydroxyphenylglycol (MHPG)"


"The action of noradrenaline is terminated by diffusion from the site of action, re-uptake back into the presynaptic nerve ending where it is inactivated by the enzyme Monoamine Oxidase in mitochondria or metabolism locally by the enzyme Catechol-O-Methyl-Transferase. "



"Strong coffee, much strong coffee, is what awakens me. Coffee gives me warmth, waking, an unusual force and a pain that is not without very great pleasure."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
"The thermogenic effect of green tea involves two mechanisms:  I.) green tea contains a catechin, EGCG, which inhibits catechol O-methyltransferase (COMT), an enzyme that degrades noradrenaline  II.) the caffeine in green tea increases intracellular cAMP accumulation by inhibiting the enzyme, phosphodiesterase. "

"Strong coffee, much strong coffee, is what awakens me. Coffee gives me warmth, waking, an unusual force and a pain that is not without very great pleasure."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3704 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Okej juz wszystko wiem :) zwracam honor... musialem sobie przypomniec pare rzeczy :)

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 724 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6791
To coś mało tych katechin w jednej pigułce - 170mg EGCG. To 5g dobrej parzonej zielonej herbaty zawiera 150mg tej katechiny (EGCG). Przy dobrym parzeniu uwalnie się z liści ze 100mg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
drifter to sa informacje wiarygodne? bo sam niedawno zaczalem pic zielona herbatke -5-6 filizanek dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Tak Drifter ma racje.
Dobrej jakości zielona herbata i odpowiednio zaparzona moze miec okolo 150 mg tych katechin.
Ale ten extrakt ma duzo wiecej polifenoli ktore tez sa zbawienne dla organizmu w porownaniu do kubka herbaty. Średnio trzeba wypić 3-4 kubki aby to sie zrównoważyło.
EGCG to nie wszystko ehhe


Ale patrzac na cene produktu Olimpa mysle że sie opłaca. Ja np. niestety nie moge pić dużo zielonej herbaty bo mam po niej zgage :((((
Wiec tu kapsółki sa zbawieniem

"Strong coffee, much strong coffee, is what awakens me. Coffee gives me warmth, waking, an unusual force and a pain that is not without very great pleasure."

Zmieniony przez - KAIN w dniu 2003-02-14 20:31:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
no dobra reklame teoretyczna juz zrobiłem Olimpowi , teraz poprosze o jedna darmowe opakowanie Tego extraktu z herbatki na testy praktyczne.
Pozwole sobie potestowac na własnym organiźmie heheh

"Strong coffee, much strong coffee, is what awakens me. Coffee gives me warmth, waking, an unusual force and a pain that is not without very great pleasure."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 724 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6791
Tak w sumie nie jest taka droga. Za 50 zl to nie tak duzo, no i lyka sie pigule w kazdej chwili i nie trzeba nic pic. Ja tam osobiscie 2 x dziennie po 10 g wiec wychodzi to okolo 400mg katechiny dziennie. Miesięcznie kosztuje mnie to ok. 30 zł. Zieloną piję jakieś 9-10 m-cy. Efekty sa takie, ze ona bardziej stabilizuje wage i nie pozwala na przybranie tluszczu u mnie zawsze jest jakies +-2kg, przy czterech - piecu posilkow dziennie dieta bardziej zbilansowana niz kulturystyczna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Kain, zielona herbata zawiera właśnie cały kompleks substancji, działających tak, jak ECA. Katechiny działają, słbiej, ale tak, jak efedryna. Kofeina - wiadomo. Fenolokwasy tak, jak aspiryna. Ważna jest również zawartość flawonoli. Flawonole hamują enzym, aldolazę, zamieniający glukozę w fosfoglicerol. Łączenie się fosfoglicerolu z kwasami tłuszczowymi to estryfikacja, czyli proces gromadzenia tłuszczu zapasowego... Jedna kapsułka zawiera ilość substancji czynnych, równoważną min 2 szklankom dobrego, mocnego naparu. Jest to produkt mianowany, co oznacza, że producent gwarantuje Wam stałą, niezminną zawartość substancji aktywnych. Napary herbaciane znacznie różnią się zawartością składników, w zależności od gatunku, rejonu uprawy, czasu zbioru, spasobu utrwalania, transportowania, przechowywania i w końcu przygotowania samego naparu. Rozbiezności są w skali dziesiętnej - od dwudziestu kilku do dwustu kilkudziesięciu...

S. Ambroziak

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PRZEPROSINY

Następny temat

NOWOŚĆ - OLIMP HCA

WHEY premium