SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NN feat. IHS czyli jak ze świniaka zrobić kociaka DT

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
IGM

to samo byś zrobił na każdy innym sensownym treningu , sam program treningowy to ostatnia szczypta do smaku .

Trening przy redukcji ma za zadanie utrzymać jak najwięcej mięsa , za to efekt będziesz zależał od zmiany składu ciała poprzez odżywianie i dostarczenie odpowiedniej ilości wypoczynku względem wysiłku.

Za to nie rozumiem skąd kult treningu całościowego który jest szerzony , do tego dla ludzi którzy chcą się skupić na sylwetce .

Sam osobiście polecam ten system dla osób początkujących , dla osób które wracają po przerwie czy też trenują inne dyscypliny sportowe.

Jednak na trenuj całościowo bo tak się robi formę bez koksu mówię NIE !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Nie mam teraz za wiele czasu żeby sobie z wami powymieniać poglady
a lubie to!!!!

Co do treningów redukcyjnych po częsci zgodzę się z Tomaszem a po części nie tyle co nie a bardziej powiem, że jak sam wiesz są różne szkoły i ja np często popieram trening nieco odmienny tzn na dużej ilości powt często wiele cwiczen izolowanych choć bez przesady oczywiście ze skróconymi przerwami dzieki czemu intensywność jest bardzo wysoka....
Tak jak mówię jednak jest to jeden z wariantów tylko bo również trening siłowy typowo siłowy! Czasami jest ciekawym rozwiązaniem
Jednak w tym przypadku jeśli miałes sporą przerwe to oba podane przeze mnie warianty raczej nie są wskazane

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Marcin4_

"Nie mam teraz za wiele czasu żeby sobie z wami powymieniać poglady"

Też to lubię i cieszy mnie Marcin że się pojawiłeś

wysokie zakresy powtórzeń są w przypadkach ludzi którzy budują sylwetkę to idealne rozwiązanie , większość zaawansowanych kulturystów mówi że doświadczenie właśnie przyniosło pracę na wysokich zakresach .

Łatwo dotrzeć do danej partii mięśniowej , wykonywać poprawnie technicznie ćwiczenia , uzyskać pompę mięśniową , bezpieczne dla stawów itd ..... plus właśnie wyższa intensywność .

Jednak bazowe ćwiczenia powinny być w każdy planie treningowym , chyba że mowa o ACT który jest dobrym rozwiązaniem na starcie by przygotować układ nerwowy , stawy, ścięgna itd ...

Ćwiczenia izolowane , a no pewnie jednak to zależy od stażu , poziomu , i pamiętajmy że to szczypta do smaku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 712 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6861
15-10-5 jest o tyle dobry, że zmusza do wykonania bardzo dużej pracy nie obciążając przy tym układu nerwowego, oraz adaptacja nie występuje tak szybko ze względu na zmianę zestawów.

oczywiście przemyślany split, oraz izolacje po głównych ćwiczeniach są drogą właściwą dla budowy sylwetki, ale dla kogoś, kto już ma wypracowane podstawy - a szczerze mówiąc niewielu ćwiczących dochodzi do takiego poziomu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Powiem tak przy budowie estetyki ciała , FBW to jak rzezbienie w drzewie siekierą - powodzenia , oczywiście trzeba trochę porąbać , jednak prędzej czy pozniej trzeba wyciągnąć dłuta i inne zabawki do pracy w ciele

FBW 15/10/5 jest dość sensownym rozwiązaniem jednak zależy dla kogo .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 712 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6861
zgadzam się, tylko że bardzo wielu ćwiczących myśli, że potrzebuje dłuta tam, gdzie tak naprawdę trzeba właśnie "siekiery". myślę, w przypadku NN jest strzałem w dziesiątkę.

Zmieniony przez - krisss_zaw w dniu 2013-01-13 12:53:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Tomasz1405
IGM

to samo byś zrobił na każdy innym sensownym treningu , sam program treningowy to ostatnia szczypta do smaku .




IGM trenował Splitami itp i g**** było :D
Trening ostatnia szczypta smaku ???
Nie zgodzę się , a może nie zrozumiałem sensu?



Tomasz1405
Powiem tak przy budowie estetyki ciała , FBW to jak rzezbienie w drzewie siekierą - powodzenia , oczywiście trzeba trochę porąbać , jednak prędzej czy pozniej trzeba wyciągnąć dłuta i inne zabawki do pracy w ciele

FBW 15/10/5 jest dość sensownym rozwiązaniem jednak zależy dla kogo .


Owszem tyle że zauważ że On wraca do treningów.
Niech się wkręci do trenowania przy FBW a potem się będzie kombinować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
Trening ostatnia szczypta smaku ??? przy redukcji , gdyż najważniejsza jest DIETA .

SPLIT to podział a podziałów jest wiele , jeszcze nie widziałem kulturysty który trenuje na FBW ewentualnie jakieś HST ale to jako mikro cykl treningowy .

Za dużo tych mitów na temat splitu od osób które same sylwetką nie zachwycają .

Jeśli ktoś myśli że od samego wiosłowanie urośnie mu biceps a od wyciskania urośnie triceps to powodzenia .

wystarczy popatrzeć na pierwszego lepszego zawodnika trójboju który ćwiczy kilka lat a sylwetki - brak lub totalne zalanie , 1 na 100 może się pochwalić wyglądem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Tomasz1405
Trening ostatnia szczypta smaku ??? przy redukcji , gdyż najważniejsza jest DIETA .

SPLIT to podział a podziałów jest wiele , jeszcze nie widziałem kulturysty który trenuje na FBW ewentualnie jakieś HST ale to jako mikro cykl treningowy .

Za dużo tych mitów na temat splitu od osób które same sylwetką nie zachwycają .

Jeśli ktoś myśli że od samego wiosłowanie urośnie mu biceps a od wyciskania urośnie triceps to powodzenia .

wystarczy popatrzeć na pierwszego lepszego zawodnika trójboju który ćwiczy kilka lat a sylwetki - brak lub totalne zalanie , 1 na 100 może się pochwalić wyglądem .


Też jestem tego zdania że na sylwetkę to Split i nic lepszego nie będzie.
Co do ich sylwetek to większość nie trzyma diety więc.... Albo ma się gena i dobrze wygląda .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 147326
system całościowy ma swoje ograniczenia i na pewnym poziomie nie pomaga a wręcz ogranicza .

Dla przykładu podam przykład prosty pierwszy SPLIT polecany w TDP .

autorstwa moderatora Antoś098 który bawi się w kulturystykę .

https://www.sfd.pl/Push/pull/legs_wg_Antosia-t885847.html

Byłego moderatora i doradcy w TDP traktor71

https://www.sfd.pl/SPLIT_3x_w_tyg-t786661.html
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wpadka dopingowa Justyny Kowalczyk?

Następny temat

NABÓR DO TESTU 50/50 KOBIETY IRON HORSE SERIES

Wiecej