BORGE A. FAGERLI:

Po pierwsze, realistycznie oceniłbym, jak blisko jesteśmy naszego potencjału genetycznego. Normalne środowisko hormonalne warunkuje uzyskanie i utrzymanie tylko pewnej ilości masy mięśniowej, wykroczenie poza ten stan wymagałoby sztucznej zmiany równowagi hormonalnej (np. dzięki przyjmowaniu sterydów anabolicznych). Prosta zasada mówi, aby po prostu 

(...)

WILL BRINK:

Większość programów wymaga zmiany co 8-10 tygodni lub powiedzmy „co kilka” tygodni, a różne programy mają rozmaite warianty, jak/kiedy je zmienić. Ale jeśli idziemy na siłownię i robimy zasadniczo ten sam program tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu i rok po roku (typowy program liniowy), prosimy się o stagnację. 

(...)

PIOTR GŁUCHOWSKI:

Żeby dowiedzieć się, dlaczego mamy zastój w budowaniu mięśni, musimy przeanalizować całe nasze zachowanie mające wpływ na budowanie mięśni.
Jeśli nie rosną wszystkie mięśnie - to przyczyn może być bardzo dużo. 
Na plan pierwszy wysuwa się 

(...)

PIOTR KACZKA:

Najczęstszą przyczyną zahamowania postępów treningowych w kulturystyce jest monotonia w wysiłku fizycznym, która wiąże się zarówno z samym układem ćwiczeń, jak i psychicznym zaangażowaniem (koncentracją) w trakcie ich wykonywania. Inną rzeczą może być nieodpowiednio zbilansowana pod dany wysiłek dieta i suplementacja, która, o ile sprawdzała się do tej pory, to po zwiększeniu wagi ciała o kilka kilogramów przestała być wystarczająca. Czynniki żywieniowo-treningowe będą zatem najczęstszą przyczyną pogorszenia tempa postępów, na które liczymy. A teraz chciałbym się skupić na problemach wynikłych z zagadnień niewłaściwego podejścia treningowego.

(...)

SŁAWOMIR AMBROZIAK: 

Aby przełamać brak progresji formy, najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czym tak naprawdę jest stagnacja i skąd biorą się jej przyczyny?
Zasadniczo spotykamy jedynie trzy przyczyny zahamowania dalszego rozwoju mięśni: (1) niedotrenowanie, (2) 

(...)

ZBYSZKO TARCZEWSKI:

• Jedz
• Odpuść
• Zmień
• Śpij
• Edukuj się

W tych pięciu hasłach mógłbym streścić całą swoją wypowiedź. I zapewne części z Was to wystarczy. Jednak Perfect Body znane jest z tego, że wyjaśnia, a nie tylko zaleca, dlatego nie inaczej będzie i tym razem z mojej strony. 
Chciałbym zacząć od dwóch ostatnich pozycji jako wymagających najmniejszego uzasadnienia. 

(...)


http://www.perfectbody.pl/ERT/9/794/Nie-rosnie--Oto-co-powinienes-zrobic.html