SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NIE MOZLIWE I!?!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1864

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 515 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12350
Siemka, w tym temacie chcialbym poprosic Was o troche pomocy, szczegolnie osoby, ktore maja jakies doswiadczenie w kwestiach odpowiedniego odzywiania sie.

Wiec do rzeczy Bede ukladal w sumie 3 dietki i do kazdej bede mial pare osobnych pytan. Czesc rzeczy wiem, o czesc wole sie spytac zeby nie popelnic bledu.

Pierwsza dietka jest dla kobiety (50lat), na redukcje i ogolnie wprowadzenie odpowiednich nawykow zywieniowych. Jest ona 2-3mc po rzuceniu papierosow. Wzrost 170, waga 80, poziom tkanki tluszczowej 30-35%. Pytania:
1. Jaki rozklad weglowodanow/bialka/tluszczy uwzglednic przy ukladaniu diety dla tej pani na redukcję?!
2. Czy 5 posilkow dziennie, odpowiednio rozlozonych bedzie odpowiednia iloscia? Godziny 7, 10, 13, 16, 19 ??

Pozostala sprawa wyglada tak. Za miesiac zamierzam robic mase, ale zanim to zrobie chce troche zrzucic tluszczyku. Dlaczego? Obecnie waze 88-89kg przy wzroscie 180, poziom tkanki tluszczowej 17-19%. Gram w pilke i niestety moje stawy zle znosza wzrosty wagi, dlatego zanim zaczne robic mase chce troche jeszcze sie przygotowac i zbic wage. Dlatego przez miesiac bede chodzil 3x na silownie (obwodowka), po treningu silowym 30min aeroby, 2x w tygodniu HIIT, 2x pilka nozna. Chce ulozyc sobie na ten miesiac dietke redukcyjna i pytania mam takie.
1. Ile kcal obciac z dziennego zapotrzebowania?
2. I ile wegli/bialka/tluszczy na kg masy ciala powinienem brac pod uwage przy tej redukcji?
3. I jak obliczam zapotrzebowanie kcal to biore cala mase ciala czy beztluszczowa?

Trzecia sprawa, za miesiac bede robil mase. Wydaje mi sie, ze mam tendencje do lapania tluszczu oprocz czystej masy miesniowej i moje pytania biorac pod uwage tendecje do otluszcznia.
1. Jaka nadwyzke kcal zrobic?
2. Jaki rozklad B/W/T stosowac?

Bardzo prosze o odp, pozdrawiam.

PS. Temat nazwalem tak, zeby przyciagnac uwage

W sumie dodam, bo zapomnialem a wydaje mi sie istotne, podczas redukcji przez ten miesiac chce brac Thyrotherm, a on jest na efce. Z tego co wiem nie powinno sie wtedy drastycznie obcinac wegli.

Zmieniony przez - Bene w dniu 2006-09-15 09:13:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Jaki rozklad weglowodanow/bialka/tluszczy uwzglednic przy ukladaniu diety dla tej pani na redukcję?!
moze ok. 2,2 g/kg LBM bialka przy tym zatluszczeniu, tluszcze 30-35 % zapotrzebowania, reszta wegle mysle
2. Czy 5 posilkow dziennie, odpowiednio rozlozonych bedzie odpowiednia iloscia? Godziny 7, 10, 13, 16, 19 ??
a po 19 czemu nie? podejrzewam ze nie idzie spac o 20, bialkowy posilek na noc, te co podales sa ok

1. Ile kcal obciac z dziennego zapotrzebowania?
idealnie byloby obcinac tygodniowo po trochu, ale masz tylko miesiac, wiec odejmij okolo 10-15 % i skup sie zeby aktywnoscia robic deficyt a nie kaloriami
2. I ile wegli/bialka/tluszczy na kg masy ciala powinienem brac pod uwage przy tej redukcji?
bialko moze byc nawet 2,5 g/kg calej masy, reszta j.w. tluszcze 25-30 %, reszta wegle, mysle, ze optymalnie jak z weglami nie wyjdziesz powyzej 200-250 g
3. I jak obliczam zapotrzebowanie kcal to biore cala mase ciala czy beztluszczowa
oczywiscie, ze cala

1. Jaka nadwyzke kcal zrobic?
jesli sie boisz to pozostaje ci dodawac skromnie np 100 kcal tygodniowo, a najlepiej jakbys po redukcji z miesiac pobyl na bilansie 0 kcal
2. Jaki rozklad B/W/T stosowac?
standardowo jaki ci pasuje, 2,2 g/kg bialko, tluszcze 25-30 % reszta ww

Zmieniony przez - michal_bas w dniu 2006-09-15 09:31:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
dla Pani bym nie dawal tyle białka
1,5 g. /kg lbm wystarczy imo
ww ok. 2-2,5g/kg
a resztę z tłuszczy (odpowiednio dobranych)
z progiem kcal bym proponowal zaczynac od ok. 2000 i w czasie trwania przycinac stopniowo
oczywiscie dieta + RUCH


dla Ciebie imo więcej niz 300 kcal bym nie odejmował
zadbaj o odp. ilosc białka (przynajmniej 2g/kg), nie przesadzaj z cięciem ww, ale trochę na pewno, no i tłuszcze na dobicie do progu kcal
a wzorów na zapotrzebowanie jest wiele, znajdziesz w postach podwieszonych

co do masy pózniej...zacznij od 300 kcal i ew. zwiększaj, gdy nie będziesz zadowolony
postaw na tłuszcze, ale nie rezygnuj za bardzo z ww.
tez mam tendencję do łapania tłuszczu, ale podczas robienia masy,kiedy zbyt duzo ww zamieniam na tłuszcze, wychodzi bardziej poprawa definicji niz masa prawidlowa. rozklad btw ma znaczenie
bialko tez ok. 2g/kg

co do redukcji...wszystkim polecam ten art. to i Tobie polecę, imo jeden z lepszych i łatwiejszych do zrozumienia/wprowadzenia z naszego forum

https://www.sfd.pl/temat231127/

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Usunięty przez s.m.p.a. za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nie moge zlapac masy

Następny temat

dieta

Wiecej