Ilość wyświetleń tematu: 5256

...
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Koszykarze Sacramento Kings wyrównali stan rywalizacji w finale Konferencji Zachodniej. W nocy z poniedziałku na wtorek czasu warszawskiego pokonali we własnej hali Los Angeles Lakers 96:90. Stan rywalizacji 1:1.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Shaquille O’Neal, jednak 35 zdobytych przez niego punktów (15 celnych z 27 oddanych) nie dało mistrzom NBA zwycięstwa.

Center Lakers zaliczył 12 zbiórek, jednak w tym elemencie gry zdecydowanie lepszy od niego był Robert Horry, który zabrał aż 20 piłek z tablic (w tym 6 w ataku).

Trochę słabiej zagrał Kobe Bryant. Czołowy strzelec „Jeziorowców" zdobył 22 punkty, trafiając 9 z 21 prób.

W zespole gospodarzy najskuteczniejsi byli: Chris Webber - 21 punktów i 13 zbiórek i Mike Bibby - 20 punktów, 8 asyst.

Po meczach w Sacramento Lakers są w bardzo dobrej sytuacji. Kolejne dwa mecze rozegrają u siebie. Potem drużyny na przemian będą grały w Sacramento i Los Angeles.

Następne spotkanie odbędzie się 25 maja w Los Angeles.
MS/NBA/21 maja 2002 06:38

Pozdrawiam. Tomek

"Na tyle jesteś dobry, na ile jest dobry twój najsłabszy punkt"

Pozdrawiam - Tomek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Znawca
Koszykarze Boston Celtics wyrównali stan rywalizacji w finale Konferencji Wschodniej. W drugim meczu pokonali na wyjeździe New Jersey Nets 93:86.

...
Szacuny 0 Napisanych postów 260 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6129
Koszykarze z Sacramento przegrali 4 mecz przeciwko Lakersom 99-100. Buuuuuuuuuuu! A mieli przewage nawet 24 punktow podczas drugiej kwarty. Glupie szczescie LA.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

MJ

...
Znawca
W kolejnych minutach spotkania gospodarze mozolnie odrabiali straty, ale na dwie minuty przed końcową syreną wciąż przegrywali różnicą 6 punktów – 90:96.

Wtedy do akcji wkroczył Robert Horry, który na minutę i 39 sekund przed końcową syreną trafił za 3 punkty (93:96). Minutę później, po celnych rzutach wolnych O’Neala, Lakers przegrywali już tylko 97:98.

Po udanej akcji gospodarzy grę rozpoczęli goście. Sfaulowany został Vlade Divac, który trafił tylko jeden z dwóch rzutów osobistych, dając prowadzenie Kings 99:97.

W decydującej akcji spotkania pod kosz wchodził Kobe Bryant, jednak jego rzut był niecelny. Piłkę z tablicy zebrał O’Neal, który nie miał miejsca na rzut ponieważ był blokowany przez Divaca. Center Lakers podał piłkę do nieobstawionego Horry’ego, który trafił za trzy punkty.

Horry już trzeci raz przesądził o zwycięstwach mistrzów NBA w końcowych sekundach spotkania. Pierwszy raz uczynił to w trzecim meczu przeciwko Portland. Drugi raz trafił w końcówce piątego meczu przeciwko San Antonio

...
Znawca
NBA: Kings - Lakers 3:2!

Koszykarze Sacramento Kings są coraz bliżsi awansu do finału NBA. W piątym spotkaniu finałowym Konferencji Zachodniej pokonali we własnej hali Los Angeles Lakers 92:91 i prowadzą w serii best-of-seven 3:2.

...
Wszystko dzieki Bibby, ktory po zaslonie Webbera trafil do kosza na 8.2 sekundy do konca :)
Super!

Pozdrawiam

Pozdrawiam

MJ

...
Znawca
Koszykarze New Jersey Nets pokonali na wyjeździe Boston Celtics 94:92 i wyrównali na 2:2 stan rywalizacji w finale Konferencji Wschodniej w play off ligi NBA.

...
Znawca
W piątym meczu finałowym Konferencji Wschodniej koszykarze New Jersey Nets pokonali we własnej hali Boston Celtics 102:92 i prowadzą w rywalizacji best-of-seven 3:2.

Po dwóch kwartach wydawało się, że Nets odniosą łatwe i wysokie zwycięstwo. Gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 55:38.

W trzeciej kwarcie dominowali jednak goście, a na niespełna 11 minut przed końcową syreną objęli prowadzenie 74:73.

Zagrożeni porażką gospodarze „obudzili” się jednak, głównie za sprawą dobrej gry Jasona Kidda i Keitha Van Horna.

Rozgrywający Nets zdobył w całym spotkaniu 18 punktów, zebrał 12 piłek z tablic i zaliczył 7 asyst. Van Horn i Kenyon Martin dołożyli po 19 punktów.

W zespole Bostonu najwięcej punktów rzucił Paul Pierce – 24 (12 na 12 z rzutów wolnych) i Rodney Rogers 20. Słabiej zagrał Walker, który rzucił zaledwie 13 punktów.

Czołowy duet Celtics Pierce – Walker grał bardzo nieskutecznie. Obaj w sumie trafili zaledwie 10 z 33 wykonywanych rzutów.

Kolejne spotkanie rozegrane zostanie 31 maja w Bostonie.