SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NADCIŚNIENIE I STRES

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3
Witam!

Pod koniec czerwca wybieram się na komisję lekarską dotyczącą zawodowej służby wojskowej. Problem w tym, że zauważyłem u siebie "efekt białego fartucha" (kiedy pomiaru dokonuje ktoś obcy) od razu wjeżdża adrenalina, serce zaczyna szybko walić i pomiar jest zawyżony. Nie chciałbym odpaść przez takie głupstwo zważywszy na to, iż mam pewność, że jestem zdrowy. Nigdy nie miałem problemów z nadciśnieniem, a gdy zerkam w kartoteki szkolne wszędzie widnieje 120/70. To samo kiedy dokonuję pomiarów w warunkach domowych.

Staram się teraz o konsultację z kardiologiem. Mam nadzieję, że będzie mógł wypisać stosowne zaświadczenie. Jednak nie mam przecież pewności, że komisja będzie chciała w ogóle na nie patrzeć.
Chodzę też co kilka dni do przychodni i proszę o pomiar ciśnienia z nadzieją, że się przyzwyczaję.
Moje pytanie brzmi: Istnieją jakieś środki, suplementy, zioła które są w stanie zablokować tą reakcję stresową lub obniżyć ciśnienie? Ashwaganda?
Może macie jakiś pomysł co jeszcze mógłbym zrobić by się przełamać?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Więcej relax & fun. Choć kumaty lek na komisji z pewnością zauważy że jesteś zdenerwowany sytuacją a nie jesteś chory, oni mają oko do tego także bądź spokojny

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Spokojnie, jak będziesz miał wieksze to im to powiedz, u nas sporo osób na badanaich okresowych ma takie problemy.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3
Słyszałem, że w tych komisjach często zasiadają świry i można odpaść na byle czym. Dlatego rozkminiam różne warianty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
White97


Staram się teraz o konsultację z kardiologiem. Mam nadzieję, że będzie mógł wypisać stosowne zaświadczenie. Jednak nie mam przecież pewności, że komisja będzie chciała w ogóle na nie patrzeć.



Podkładka od kardiologa zawsze może się przydać , będzie aktualna to na pewno zwrócą na nią uwagę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 938
mam podobny problem i zastanawiam się czy są jakieś jednorazowe środki na zbicie ciśnienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jednorazowe środki ? chodzi też na jeden szczególny moment jakieś badanie ? kwestie farmakologii to lekarz
bo generalnie jak jest wysokie to trzeba o to zadbać bo poźniej może spowodować dużo poważniejsze problemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jednorazowe to jakieś leki, w takim przypadku najlepiej się udać na pogotowie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania s testosteron

Następny temat

żylaki powrózka nasiennego

WHEY premium