SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Muay thai + zapasy vs vale tudo na ulice

Wysłana -
Tak jak w temacie , co lepsze na ulice wedlug waszych opinii , dodam ze mieszkam w warszawie : )
Oprocz komentarzy prosze o glos w ankiecie. Pozdrawiam

Zmieniony przez - Ro3ert w dniu 6/18/2017 1:14:45 AM
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Co to jest Vale Tudo?
Wysłana -
Vale tudo z tego co wiem to coś chyba jak mma tylko troche inne zasady..
Wysłana -
Valę Tu Go , odnosnie tematu to juz chyba ktorys z kolei co lepsze na ulice, to napisze Ci kolego LEKKOATLETYKA, uciekac jak najdalej dbac o zdrowie cieszyc sie zyciem, pozdro
Wysłana -
Vale tudo nie jest sportem walki, a formą organizowania zawodów. Często walczono bez podziału na kat. wagowe, bez rund i bez rękawic. Występowało najczęściej w Brazylii, Japonii, USA i nie wiem czy nadal są takie "gale" organizowane. Z tego praktycznie ewoluowało MMA. To coś w stylu jak byś powiedział, że zacznę trenować KSW.
Wysłana -
K1 też kiedyś było tylko organizacją ;)
Wysłana -
Ro3ert
Tak jak w temacie , co lepsze na ulice wedlug waszych opinii , dodam ze mieszkam w warszawie : )
Oprocz komentarzy prosze o glos w ankiecie. Pozdrawiam

W Warszawie sprawdza się vale tudo, ale np. w Poznaniu kung fu, a w Rzeszowie karate
Wysłana -
Jako że jestem z Poznania składam oficialny protest - w poznaniu sprawdza się bjj
Wysłana -
Na ulice to szybkie nogi i nie doprowadzanie do eskalacji w konfliktowych sytuacjach. Sprawdź krav magę lub combat 56, mma odpada bo chyba nie chcesz kogoś poważnie uszkodzić a tylko poradzić sobie w trudnej sytuacji i dać nogę.
Wysłana -
Mma odpada? Ja bym powiedział że combaty odpadają. Lepiej kopać w jajca się nie nauczysz. Sporty walki są znacznie lepsze od zabójczych technik i obron przed nożem/pistoletem/siekierą itd. A to co zadziała w mma zadziała w samoobronie. Rzut nie zadziała? Lewy prosty nie zadziała? A techniki kopania w jajca nie udoskonalisz. Dlaczego? Bo nie przećwiczysz tego w pełnokontaktowym sparingu. Chyba, że trenujesz sporty walki kilka lat to możesz pomyśleć o combatach. Poza tym na ulicy liczy się psychika i pewność siebie. Jeżeli będziesz sparował, będziesz poobijany i jak jeszcze będziesz jeździł na zawody to będziesz znacznie mocniejszy fizycznie. Oczywiście równie ważne są warunki fizyczne (wzrost, waga), jak i przygotowanie motoryczne (siła, eksplozywność, czy wytrzymałość). To jest tylko moja opinia, nie każdy musi się z nią zgadzać. Nie jestem też żadnym strit fajterem.
Wysłana -
Mma odpada? Ja bym powiedział że combaty odpadają. Lepiej kopać w jajca się nie nauczysz. Sporty walki są znacznie lepsze od zabójczych technik i obron przed nożem/pistoletem/siekierą itd. A to co zadziała w mma zadziała w samoobronie. Rzut nie zadziała? Lewy prosty nie zadziała? A techniki kopania w jajca nie udoskonalisz. Dlaczego? Bo nie przećwiczysz tego w pełnokontaktowym sparingu. Chyba, że trenujesz sporty walki kilka lat to możesz pomyśleć o combatach. Poza tym na ulicy liczy się psychika i pewność siebie. Jeżeli będziesz sparował, będziesz poobijany i jak jeszcze będziesz jeździł na zawody to będziesz znacznie mocniejszy psychicznie. Oczywiście równie ważne są warunki fizyczne (wzrost, waga), jak i przygotowanie motoryczne (siła, eksplozywność, czy wytrzymałość). To jest tylko moja opinia, nie każdy musi się z nią zgadzać. Nie jestem też żadnym strit fajterem.

Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-06-21 15:41:48
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź