SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay - Thai vs. Krav Maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34979

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Witam. Ja mam takie pytanie co sądzicie o walce Muay Thai ( co osobiście trenuje od niedawna ) vs. Krav Maga ? A który z tych styli jest wg. Was lepszy na ulice ( prosił bym o uzasadnienie )? Przeważnie się mówi, że MT, ale przecież w KM uczą walki z kilkoma przeciwnikami. Więc ? Prosze o konkretne podsumowania.

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
cynik75
elduce
Spamować telefon mi poprawia na spakować sorrki

Natychmiast odstaw to co bierzesz


Przez ten boks;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1643
Lol :D uprzedze _Knife_'a w tym topicu> :D Coś słabo sie orientujesz, w większości topiców jest napisane, że: Z WIELOMA PRZECIWNIKAMI NIE DA SIE WALCZYĆ. A czy to prawda? Z tego co słyszałem na kravce uczą, że tak bo musisz przetrzymać fejkowe butowanie leżąc na glebie i wtedy odkrywasz, że co bys nie zrobil to i tak w najlepszym wypadku jest to szpital. Co do MT sam trenuje od niedawna. W 1v1 to dobry uliczny system w 1vx daje jakieś szanse na ucieczke. Więc chyba znasz juz moje zdanie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Muay thai jest to styl ktory przedewszystkim uczy walki.
KM to zbior brudnych sztuczek ktore moga byc dobrym dodatkiem.
Co do walki z kilkoma przeciwnikami to daje to jedynie mylne poczucie bezpieczenstwa wiec lepiej to tylko trenowac z kolegami na sali a nie na ulicy.


Zmieniony przez - Kask w dniu 2004-11-19 09:05:49

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
"przecież w KM uczą walki z kilkoma przeciwnikami"

- tak i obrony przed nozem, pałką, kijem itp. Ale to wcale nie znaczy, że to komukolwiek się uda.

W Muay Thai wersji militarnej TEŻ uczą walki z kilkoma - ale to czysta teoria. W rzeczywistości to nie wyjdzie.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
na kravce z teg co slyszalem bardzo mala uwage przywiazuje sie do kondycji wiec odrazu jestes sie na starcie gorszym od zawodnika muay thai ktory moze chocby w chwili duzego zagrozenia poprostu szybko uciec

no i najwazniejsze generalna zasada krav magi wg zydowskiego przyslowia
"Jak najmniej za jak najwiecej" czyli bulisz podan 100zl(chyba stawki nizej nie schodza a slyszlaem tez i o stawkach grubo ponad 220zl) za 2 moze max 3x w tyg po 1h-1,5h

no i najwazniejsze km nie uczy myslec podczas walki tylko walczysz schematycznie czyli jak on mi tak to ja jemu to i to a tu nagle to twoje czary mary nie wychodzi bo albo nie udedzyles kolesia w krtan albo nie trafiles w jaja i nagle leci grad ciosow a ty tracac zeby jeszcze ostatkiem sil prubujesz kolesiowi trafic palcem w oko
2

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3361
kurdas czego ludzie jeszcze odpisujecie na takie posty, takich postow bylo juz sporo i nie maja one sensu
na ulicy sprawdza sie refleks i zryta psycha
moj trener mawia: "2 przeciwnikow to juz dawka smiertelna"
a najlepszy styl przeciwko kilku przeciwnikom to "szybkieadidasyjutsu" i kedywiatr" ;)
swoja droga dlaczego nikt nie zadaje pytan: co lepsze: smietnik uliczny czy gaz rura?
1

"99% orientalnych systemów to bzdura. Wyglądają dobrze, ale nie działają." Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 310 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1579
"na kravce z teg co slyszalem bardzo mala uwage przywiazuje sie do kondycji wiec odrazu jestes sie na starcie gorszym od zawodnika muay thai ktory moze chocby w chwili duzego zagrozenia poprostu szybko uciec

no i najwazniejsze generalna zasada krav magi wg zydowskiego przyslowia
"Jak najmniej za jak najwiecej" czyli bulisz podan 100zl(chyba stawki nizej nie schodza a slyszlaem tez i o stawkach grubo ponad 220zl) za 2 moze max 3x w tyg po 1h-1,5h

no i najwazniejsze km nie uczy myslec podczas walki tylko walczysz schematycznie czyli jak on mi tak to ja jemu to i to a tu nagle to twoje czary mary nie wychodzi bo albo nie udedzyles kolesia w krtan albo nie trafiles w jaja i nagle leci grad ciosow a ty tracac zeby jeszcze ostatkiem sil prubujesz kolesiowi trafic palcem w oko "

Byłeś na treningu KM czy tylko pier*** tak bo wszyscy tak mówią??
A.D.1
Na poczatku i na koncu treningu zawsze robimy kondyche biegi, skipingi, pompki i brzuchy.
A.D.2
100 zł -> u mnie 3x 1.5h + siłka ile razy chcesz, ogólnie możesz chodzić na wszystkie treningi wszystkich grup + w sobote sparingi przy oku trenera KB.
A.D.3
Weź pomyśl, palce w oczy czy trep w krocze tylko ostateczne sytuacje kiedy musisz uciekać. A proste, sierpy, garda, uniki, treningi z trenerem od judo czy od Kicka to tak dla rozrywki nie ??? przeciez w walce wsadze mu palce w oczy , a to tak dla zabawy.

Tak, ogolnie co do walki 1vs+1 to jest tak : Trener mówi na samym poczatku, w walce z więcej niż jednym przeciwnikiem dostaniecie wpier*** tak czy tak, ale zawsze możecie zabrać do szpitala chociaż jednego z nich! Jak bedziecie walczyć do ostatków może sobie odpuszcza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
To ze ja na kicku potrenuje duszenia nie znaczy ze w kicku sa duszenia.
Wiec nie pisz ze to jest KM bo mozesz zaczerpnac z kazdego stylu cos ale to bedzie wszysko po trochu a nie KM, czy kick.
To samo proste sierpy uniki garda to boks i tam sie tego najlepiej nauczysz.
Treningi z trenerem Judo to sa treningi judo a nie KM.
Jak ktos moze wygrac z kilkoma jak nie potrafi z jednym.
W walce z kilkoma trzeba wiedziec jak nie dac sobie zrobic krzywdy i jesli to mozliwe wyrobic sobie sytuacje do ucieczki. Bo jesli masz przyplacic to kalectwem to co z tego ze kogos tam wyslesz do szpitala? Ogolnie walka z kilkoma rozgrywa sie na poziomie psychiki w wiekszosci przypadkow.

Zmieniony przez - Kask w dniu 2004-11-19 17:04:52
1

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 310 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1579
Rzeczywiście masz psychike otoczą Cie polecisz na buty, masz psychikę bo obaleniu masz 0,01% szans na uczcieczke... Second treningi z trenerem od judo czy KB są żadko wypadają mnie więcej raz na miesiąc, ale doskonalą parter i kopnięcia w Krav Madze. Sa tylko dodatkiem przydatnym...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
nie zebym chcial sfakac krav mage ale cos mi sie nie chce wierzyc ze jak ktos cie uderza pala bejsbolowa to ty robisz pikny unik i super combosa po jajach i krtani.jak widzialem trening krav magi to wlasnie tak ucza.

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 310 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1579
przed pałka unik ?? proste, że próbujesz uniknąć odruch, ale takto próbujesz blokować?!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Combat któremu można zaufać

Następny temat

Do - "stoko"

Wiecej