SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Muay Thai - pozycja walki (problem z ustawieniem)

Wysłana -
Witam,
od miesiąca trenuje Muay Thai (nigdy wcześniej nie trenowałem sztuk walki) - jestem zafascynowany wysiłkiem jaki trzeba włożyć na każdym treningu.
Mam problem z pozycją walki, moja pozycja wygląda w następujący sposób:

- prawa noga z przodu, lewa z tyłu - tak czuję się najlepiej, naturalnie;
- kopie mi się dużo lepiej z prawej nogi, lewej praktycznie nie potrafię użyć.

Dalej zaczyna się problem:
- jestem leworęczny (tylko piszę lewą) - zatem lewa ręka jest z tyłu, nie potrafię nią uderzyć, jest słaba.
- prawa ręka jest z przodu - naturalnie mi się nią uderza, mam dużo większą siłę w tej ręce.

Jeden z trenerów powiedział, że silniejsza ręka powinna być z tyłu, zatem musiałbym odwrotnie stać, przez co nie czułbym się naturalnie na nogach.
Natomiast drugi powiedział, że najważniejsza jest pozycja stania, powinniśmy tak stać jak najbardziej komfortowo się czujemy, w związku z czym słabą rękę, którą nie potrafię uderzyć mam z tyłu.

Proszę o poradę, jak to powinni prawidłowo wyglądać
Dziękuję za pomoc
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Sugerowalbym jednak silniejsza reke trzymac z tylu. Tym bardziej jak sam wspomniales kopniecia silniejsze wykonujesz noga prawa. Dobre na poczatek moze byc dla ciebie czeste zmiany pozycji, wtedy powinienes wyczuc najlepsze dla ciebie ustawienie. Sprobuj wykonac kilka kombinacji z zmiana pozycji i zobach dla, ktorej pozycji wyjsciowej czujesz, ze jest lepsze.
Wysłana -
Właśnie tu jest dylemat bo na nogach czuję się idealnie gdy prawa jest z przodu, ale wtedy ręce są w złej pozycji.
Wysłana -
W takim razie sytuacja niecodzienna. Czy przy rozciaganiu np. zauwazasz ze jedna strona jest krotsza? Nie tylko nogi, ale rowniez plecy mam na mysli. Druga kwestia to koordynacja: na lewj balansujesz rownie dobrze jak na prawej?
Wysłana -
Na lewej wykrocznej, ciężej się poruszać, balansować, aczkolwiek myślę, że po prostu nie jestem przyzwyczajony do tej strony i nie jest to jakoś bardzo uciążliwa zmiana, na pewno nie tak stabilna. Myślę, że warto będzie spróbować zmienić stronę.

Jeżeli chodzi o krótszą stronę, to myślę, że jest symetrycznie.
Wysłana -
Ja jestem prawo ręczny też lepiej kopię prawą i też lepiej mi się stoi z prawą z przodu, ale wtedy walczę inaczej. Nie jest tak ciężko nauczyć się walczyć w odwrotnej. Trzeba po prostu to trenowac
Wysłana -
Zaletą odwrotnej jest to, że praworęczni mogą mieć z tobą problem. Aczkolwiek najlepiej będzie jak połączysz obie te pozycje i wykorzystując odpowiednio zalety każdej nie będzie na ciebie przeciwnika. Jeśli jednak chcesz jedną wybrać, to ja bym się na twoim miejscu zdecydował na lewą nogę z przodu.
Wysłana -
Dziękuje za porady, potrenuje teraz miesiąc z lewą z przodu i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Myślę, że powinno się udać :)

Jakie ćwiczenia techniczne byście polecili do wykonywania w domu dla osoby która dopiero stawia kroki, a chciałaby trochę na własną rękę zrobić jeszcze coś w domu, żeby lekko przyspieszyć progres?Zmieniony przez - salkometer88 w dniu 2017-05-28 23:31:48
Wysłana -
salkometer88
Jakie ćwiczenia techniczne byście polecili do wykonywania w domu dla osoby która dopiero stawia kroki, a chciałaby trochę na własną rękę zrobić jeszcze coś w domu, żeby lekko przyspieszyć progres?


Polecam na poczatek:
- pozycja i poruszanie sie w 4 kierunkach,
- trzymanie gardy i blokowanie
- technika ciosow i kopniec

jak opanujesz te punkty, mozesz juz probowac lekkiego sparingu.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź