SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mrożone owoce

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3390

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
Witajcie! Mam takie pytanko, co według was jest lepsze? Co wy preferujecie ? Chodzi mi o owoce, lepiej np kupować osobno tam załóżmy truskawki, jagody mrożone, czy mieszanke owocową? Co według was jest lepsze i ekonomiczniejsze? WIem wiem, jak się zgadza makro to jedz, ale nie rozchodzi sie teraz tutaj o samo makro a ogólnie o całokształt. Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Nie przepadam za mrozonymi, osttanio jagody jakieś kupiłem i jedna wielka ciapa, maliny to samo, co innego jak sobie sam zamrozisz.

Jedz to co Ci smakuje.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75805 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753535
Lepsze będą te, które lubisz lub pasują Ci do danego posiłku. Przecież nie będziesz jadł tych, które lubi ktoś inny. Ja jadam świeże. Są sporo tańsze i nie musze rozmrażać.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
tzn zdaje sobie sprawę z tego, to jest post czysto dyskusyjny, poprostu jestem ciekawy jak to wygląda u was, co wypada ekonomiczniej, no i czy takie mixy nie sa w jakis sposob "dosładzane" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75805 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753535
Nie są dosładzane. Wszystko powinno być w składzie. Ekonomicznej wychodzą świeże.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Owoce świeże są zdecydowanie bardziej smaczne jak i tańsze w ujęciu holistycznym. Jak np: zacznie się sezon na truskawki, jagody i maliny to oczywistością jest, że nikt nie będzie jadł mrożonych. Mogą one stanowić opcjonalny element w okresie jesienno-zimowym np: do koktajlu, bo raczej sobie ich nie ,,pochrupiesz'' przy filmie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 124 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19981
no właśnie chodzi mi o okres zimowy, gdzie takie truskawki czy maliny sa trudno dostepne..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75805 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753535
To kup inny owoc: ananas, melon, banany, pomarańcze, kiwi, liczi, itp.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 134 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7846
Jeśli miałbym wybrać jeden najzdrowszy owoc to borówka. Ale jest sporo innych owoców godnych uwagi - choć sam nie jestem fanem owoców, ale to bardziej z przymusu - wszystko zależy od tego jakie chciałbyś konkretnie uzyskać korzyści, np. podaż jakiej witaminy, minerału Cię interesuje (choć generalnie to w przypadku owoców w większości przypadków nie ma zbytnio z czego przebierać jeśli chodzi o witaminy i minerały - są owoce bardzo bogate w witaminę C, są też nieliczne, które zawierają przyzwoite ilości manganu, i dosłownie kilka sensownych źródeł witaminy A). |
Ja, jak już pisałem, wybrałbym borówkę głównie ze względu na antocyjany.
Wyżej wymienione też są bardzo dobrym wyborem - głównie jako źródło witaminy C, cytrynianów, enzymów proteolitycznych, banan jako źródło potasu - bardzo istotnego elektrolitu, którego często może brakować w diecie.
1

♫♪ Hi, My name is... ♫♪ https://youtu.be/sNPnbI1arSE
Rozpoczęcie Intermittent Fasting: 28.03.2018

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Czarne porzeczki są godne uwagi, zawierają wysoki wskaźnik antyoksydacyjny, więcej niż chociażby jagody i jabłka, poza tym są znakomitym źródłem kwasu askorbinowego, jak i dostarczają przyzwoitej dawki potasu. Jako ciekawostkę można dodać, że antocyjany zawarte w czarnej porzeczce mogą przyczynić się do poprawy widzenia u chorych na jaskrę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 134 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7846
Yep, porzeczki są świetnym źródłem witaminy C - wbrew powszechnym mitom, jest wiele owoców o sporo wyższej zawartości witaminy C od cytryny. Polecam, ponieważ porzeczki to lokalny, tani produkt, a niezwykle zdrowy.
Jeśli chodzi o ORAC (współczynnik pojemności oksydacyjnej) to owoce są również dobrym źródłem, jednak sporo efektywniejsze jest po prostu włączenie do diety przypraw ziołowych jak cynamon cejloński, goździki, kurkuma, oregano (ogólnie zioła prowansalskie), kakao w proszku. Wystarczą niewielkie ilości (2-5g dziennie), by zaspokoić dziennie zalecenia w okolicach 3000-5000 mmol TE.

♫♪ Hi, My name is... ♫♪ https://youtu.be/sNPnbI1arSE
Rozpoczęcie Intermittent Fasting: 28.03.2018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie odżywki na noc

Wiecej