SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mr. Olympia 2008 - Dyskusja po zawodach

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 4951 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 58469
Zakladam ten temat zeby uslyszec (przeczytac) wasze opinie odnosnie tegorocznych zawodow. W temacie o relacji zrobil sie lekki chaos, wiec chcialbym zeby pojawialy sie tutaj jakies bardziej rzeczowe komentarze. Prosze usunac jezeli moderatorzy uznaja temat za niepotrzebny.

Jak oceniacie tegoroczne zawody? Jak oceniacie sedziowanie? Czy bylo w tym troche polityki? Czy zawody byly sprawiedliwe i kto powinien byl wygrac? I wszystko inne co macie ochote napisac, prosze bardzo.

Przypomne wyniki i przedstawie wam moja ocene zawodnikow.

1. Dexter Jackson
2. Jay Cutler
3. Phil Heath
4. Dennis Wolf
5. Toney Freeman
6. Melvin Anthony
7. Silvio Samuel
8. Dennis James
9. Moe Elmoussawi
10. Gustavo Badell

________________________

Na poczatek napisze, ze dla mnie Mr. Olympia to taki zawodnik, ktory posiada najlepsza KOMBINACJE rozmiaru miesni, ich ksztaltu, jakosci i ogolnego wygladu, definicji/formy, seperacji miesni.

Dexter Jackson. Po pierwsze wielkie gratulacje dla tego 39letniego zawodnika za osiagniecie takiego sukcesu, ktory pieknie przypieczetowal cala jego kariere, a nie oszukujac sie, zmierza ona ku koncowi. Nie mniej jednak uwazam, ze tytul Mr. O nie powinien byc przyznany z racji tego, ze "nalezalo mu sie", a taka jest moja opinia nt. zwyciestwa Dexa. Dodajac do tego szczypte sponsoringu Muscletecha i mamy przepis na nowego Mr. Olympia.

Wszystko to co jednak napisalem nie zmienia faktu, ze Dexter, jak zawsze, wygladal fenomenalnie i moim zdaniem zasluzyl na drugie miejsce. Piekna, estetyczna sylwetka, kompletna, w ktorej jednak widzialbym wieksze lydki, troszke wieksze i bardziej odseparowane miesnie nog. Jezeli chodzi o definicje/forme trzecie lub czwarte miejsce (odziwo to miala byc najmocniejsza strona tego zawodnika).

Jay Cutler. Tak jak juz pisalem w innych tematach, to jest zawodnik, ktory nie powinien byl sie nawet znalezc w pierwszej szostce. Biorac pod uwage wyznaczyki Mr. Olympia, o ktorych napisalem, Jay posiada jedynie rozmiar. Wyglad jego miesni to jedna wielka wodnista papka. Poza lydkami zadna partia nie wyrozniala sie wsrod innych zawodnikow. Powinien byl sie cieszyc, ze dostal taki prezent od sedziow (muscletecha), tak jak King Kamali na AC Pro.

Phil Heath. Wiekszosc pewnie domysla sie co napisze nt. tego zawodnika, ale takie moje zdanie. Krotko. Najlepszy zawodnik na swiecie, poza konkurencja. Najlepsza genetyka w historii tego sportu imo. Nikt nie byl tak pociety i nie mial tak poseparowanych miesni jak Phil. A wyglad i jakosc tego miecha to po prostu bajka i pomyslec, ze gosc ma 28 lat. Zarzuty iz Heath jest zbyt waski na obreczy barkowej wg mnie calkowicie znikaja gdy zaczyna sie pozowanie. Ma na sobie naladowane tyle miecha, ze stojac obok zawodnikow o 20-30 funtow ciezszych nie wyglada w wiekszosci poz ani troche na mniejszego. Nie brakuje mu zadnej partii miesniowej. Prawdziwy Mr. Olympia 2008.

Dennis Wolf. Najwiekszy na scenie, a przy tym estetyczna, dobrze prezentujaca sie sylwetka. Poprawil forme/definicje porownujac do roku 2007. Niestety nadal jest ona jego dosc slaba strona. Pomimo wielkich rozmiarow, widac wiele brakow w jego sylwetce (glownie lydki, plecy w pozie bicepsy tylem, miesnie posladkow, seperacja czworek i innych miesni).

Jestem rowniez pod wrazeniem formy X-Mana (Toney Freeman). To byl prawdopodobnie najlepszy jego wystep w karierze. Fantastyczna forma i ladne ksztalty. Moim zdaniem przed Dennisem Wolfem.

Top6 Mr. O 2008 wg mnie:
1. Phil Heath
2. Dexter Jackson
3. Toney Freeman
4. Dennis Wolf
5. Melvin Anthony
6. Silvio Samuel

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1816 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31177
jak najbardziej sie zgadzam .....

2 kroki w przód jeden w tył i tak do usranej śmierci

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
jestem troche zaskoczony ze dex wygral
wielka niespodzianka, wiele osob nie wrozylo mu top3
ale forme ma rewelacyjną

phil rewelacja
wolf rzeczywiscie mimo ze mu kibicowalem to odbiegal pocieciem i formą od pozostalych zawodnikow.
tez jestem pod wrazeniem formy freemana i zgadzam sie z tym co napisales - jeszcze go w takiej nie widzialem :)

Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2008-09-28 11:09:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11373 Napisanych postów 72640 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958107
Phil Heath . Wiekszosc pewnie domysla sie co napisze nt. tego zawodnika, ale takie moje zdanie. Krotko. Najlepszy zawodnik na swiecie, poza konkurencja. Najlepsza genetyka w historii tego sportu imo. (...) Nie brakuje mu zadnej partii miesniowej. Prawdziwy Mr. Olympia 2008.

Twoje umiłowanie ,do tego zawodnika zaczyna mnie powoli przerażać
Bardzo dobry zawodnik, bardzo dobra forma ALE bez przesady, powyższe epitety troche za mocno koloryzujesz, wg mnie Dexter był w tym roku po prostu lepszy Jak pisałem w drugim temacie, chociażby (nie będę oceniał każdej z póz, nie jestem sędzią jak większość z nas, a poza tym poczekajmy na fotki z finału) w pozie bicpesy przodem - prezentuje się niesamowicie, z wąską talią i b.dobrymi m.brzucha (i to go wyróżnia przede wszystkim na tle innych) , rozłożystymi najszerszymi, dużymi łapami, idealną symetrią, wszystko to sprawia iż wylgąda po prostu LEPIEJ niż heath, u którego - jak wiadomo - to też mocna strona.
Lubię obu zawodników, Dextera za całokształt, Heath za chociażby skromność, za to iż ma poukladane w głowie. Jednak nie odważyłbym się pisać textów jak powyższy , cytowany. Bo najlepszym zawodnikiem na świecie póki co NIE jest, a czy będzie? Naprawdę szczerze w to wątpie , przynajmniej w najbliższych latach, ale kto wie z racji wieku (28) co będzie np. jak będzie mial tyle co Dexter lub troche wczesniej, o ile zdrowie mu pozwoli. Osobiście za rok, jak dobrze pójdzie, zapowiadają się świetne zawody, może Dex dorzuci kolejnych parę lbs mięśni? (chociaż nie zapominajmy iż będzie to już jednak 40latek) ale osobiście liczę na Victora Martineza lub Roberta Piotrkowicza

Zmieniony przez - Banan w dniu 2008-09-28 11:51:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
scr , mocno przegiunasz z tym najlepszym genem , jak dla mnie nie dorasta do flexa , ksztalty miesni proporcje i kosciec tez dex ma wiele lepsze , lepsza <sersza i bardziej rozlozysta> klatka , dexowi brak tylko lydek , ale fakt forma powalal , dziwi mnie jedynie ze w tym roku jay byl duzo lepszy niz rok temu a rok temu wygral z vicem a w tym roku przegral z dexem ;/ , ale coz muscletech najwidoczniej chcial miec dwoch mr o w skladzie ;/

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13211
j/w duzo ludzi bylo zaskoczonych werdyktem sedziow, iz to dex wygralale tez mi sie wydaje ze mogl raz w zyciu zdobyc ten tytul, lecz mimo wsyztsko nie pasuje mi na tron zawodowej kulturystykimi osobiscie sie podoba jay, bardzo dorby zawodnik co pokazuje juz od kilku lat, lecz jego talia szcegolnie w pzoie bicepsy przodem wyglada ochydnie i ogladajac zdjecie z ostatnich 2 imprez(mr.o.) dosc folgowal sobie z rzezba i definicja co psulo efekt calej jego sylwetkiwolf- myslalem ze zjamie 3 miejsce ale gdy zobaczylem zjdecia heath'a to sie grubo zastanowilema co do miejsca trzeciego... mysle ze mogl byc przynjamniej 2miejmy nadzieje ze za rok pokaze iz statuetka sandowna powinna stac na pulce w jego domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11373 Napisanych postów 72640 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958107
Ja poczekam az snes zapewne lub scr wkleją cos tutaj na sfd , a nie tam po innych serwisach będę latał Poza tym zapewne pojawią się jak rok temu - chyba na jakiejs czeskiej - porównania, pomiedzy dowolnymi zawodnikami w dowolnej pozie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
SneS Personal Trainer
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 7157 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100758


Co do werdyktu to ekhm... Lepszy niz rok temu ale i tak dziwny. Widac w tym jednak nadal polityke. Nie widac natomiast logiki :D
W tym roku wygral Dexter, pokonal Cutlera, ktory byl w lepszej formie niz rok temu, a slabego Jaya rok temu nie mogl pokonac Victor w zyciowej formie, ktory jest lepszy od Dextera No i pozostale wyniki. Skoro wygral Dexter to conajmniej Phil i Freeman powinni byc przed Cutlerem. A tak naprawde to powinien to wygrac Phil, drugie miejsce dla X-mana, trzeci Dexter ;) Dexter jakos szczegolnie nie pasuje mi na Mister Olympia (nie wyroznia sie jakos szczegolnie, tak jak bylo to z Colemanem, Dorianem czy innimi wielkimi) i mysle ze bedzie to przejsciowy 1-roczny tytul. Za rok wroci Victor i odbierze to co mu ukradli w 2007 roku.

Top6 moim zdaniem:
1. Phil
2. Toney
3. Dexter
4. Wolf
5. Silvio
6. Melvin/Cutler


Co do fotek to spokoijnie zaraz sie wruzci, dopiero wstalem %)

Zmieniony przez - SneS w dniu 2008-09-28 12:07:01

*TRENER PERSONALNY* - kompleksowa pomoc ONLINE w zakresie TRENINGU, DIETY i SUPLEMENTACJI.

Kontakt: [email protected]
http://WWW.AKIELASZEK.PL
https://www.facebook.com/KamilAkielaszekTrenerPersonalny/
https://www.instagram.com/kamilakielaszek/

BLOG(żywienie,trening,suplementacja): Alternatywne podejście do kształtowania sylwetki:
http://www.sfd.pl/Kamil_Akielaszek__alternatywne_podejście_do_kształtowania_sylwetki-t1076973.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 16310 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 69593
Dex przedstawił w tym roku świetną formę, Heath jest po prostu mega. Cieszę się, że nie wygrał w tym roku Cutler i powinien zamienić się miejscem z Wolfem. Freeman był na tej Olimpii w życiowej formie, wygląda świetnie, tylko zerwany mięsień klatki psuje efekt...
Kibicowałem Wolfowi i będę mu kibicował, troszkę szkoda mi że się nie załapał na podium, ale jeszcze wiele przed nim.
Takie jest moje zdanie na temat zawodników.
Pozdro

"Mam dwie głowy, co prawda obie są głupie, ale jedna bardziej lubi jak się na niej siada."
Per Aspera ad Astra

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Phil powinien wygrać. Już zamiast Dexa powinien wygrać Jay IMO. Bezsensu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dennis James aktualna forma

Następny temat

Shawn Ray powraca na scene IFBB!!!

WHEY premium