SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MotoGP - sezon 2013

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22966

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Zawodnicy klasy królewskiej na sezon 2013

Repsol Honda: Dani Pedrosa i Marc Marquez [Honda RC213V]
Yamaha Factory: Jorge Lorenzo i Valentino Rossi [Yamaha YZR-M1]
Tech3 Yamaha: Cal Crutchlow i Bradley Smith [Yamaha YZR-M1]
Ducati Team: Nicky Hayden i Andrea Dovizioso [Ducati Desmosedici GP13]
Junior Ducati Team: Ben Spies i Andrea Iannone [Ducati Desmosedici GP13]
LCR Honda MotoGP: Stefan Bradl [Honda RC213V (ze wsparciem fabryki)]
Honda Gresini: Alvaro Bautista i Bryan Staring [FTR-Honda]
NGM Forward Racing: Colin Edwards i Claudio Corti [FTR-Kawasaki]
Aspar MotoGP: Randy de Puniet i Aleix Espargaro [ART]
BQR: Hiroshi Aoyama i Hector Barbera [FTR-Kawasaki]
Paul Bird Motorsport: Michael Laverty i Yonny Hernandez [ART]
Cardion AB: Karel Abraham [ART]
IodaRacing Project: Danilo Petrucci i Lukas Pesek [Suter-BMW]

Kalendarz na sezon 2013

7 kwietnia - GP Kataru - Doha/Losail [wyścigi wieczorne]
21 kwietnia - GP Ameryki - Austin
5 maja - GP Hiszpanii - Jerez de la Frontera
19 maja - GP Francji - Le Mans
2 czerwca - GP Włoch - Mugello
16 czerwca - GP Katalonii - Catalunya
29 czerwca - GP Holandii - Assen [wyścigi w sobotę]
14 lipca - GP Niemiec - Sachsenring
21 lipca - GP USA - Laguna Seca [tylko klasa królewska]
18 sierpnia - GP Indianapolis - Indianapolis Motor Speedway
25 sierpnia - GP Czech - Brno
1 września - GP Wielkiej Brytanii - Silverstone
15 września - GP San Marino - Misano Adriatico
29 września - GP Aragonii - Motorland Aragon
13 października - GP Malezji - Sepang
20 października - GP Australii - Phillip Island
27 października - GP Japonii - Motegi
10 listopada - GP Walencji - Ricardo Tormo-Valencia

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Testy, to jak lizanie lizaka przez opakowanie^^ Nie mogę doczekać się sezonu, przed startem zrobię nowy temat, żeby nie było lipy

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Po pierwszych testach na torze Sepang w Malezji możemy prognozować, że to znów będzie sezon pod dyktando Hondy i Yamahy. Pedrosa i Lorenzo byli najlepsi w czasie testów, Rossi pokazał że dwa lata spędzone w Ducati to był błąd i powrót na Yamahę to dobry ruch, a Marquez zaliczył już swoją pierwszą glebę w królewskiej kategorii. Dovi i Spies już pewnie żałują przejścia na maszyny Ducati, które traciły do czołowych zespołów ponad 2 sekundy! Dochodziło do tego, że Spiesa i Iannone wyprzedzali nawet zawodnicy jeżdżący na maszynach CRT...

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Sezon zapowiada się naprawdę ciekawie Nowe twarze, nowy system kwalifikacji, powrót Vale na Yamahę Nie mogę się już doczekać pierwszego wyścigu

Mam nadzieję, że ten sezon będzie jeszcze lepszy od poprzedniego no i tak mi się coś zdaje, że Pedrosa może się zrewanżować Lorenzo za sezon 2012

Zmieniony przez - wikt w dniu 2013-02-11 12:46:13

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Nie mam nic przeciwko, żeby Vale pogodził obu Hiszpanów ale to póki co takie myślenie życzeniowe
No i oczywiście jestem mega ciekawy jak będzie wyglądać teraz qual wg nowego systemu

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Póki co czekamy na kolejne testy, które pod koniec lutego znów zawitają na tor Sepang

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4315
Trzymam kciuki za rudzielca i peska! i ciekawe czy to prawda ze stoner poleci ! i ciekawe czemu pesek nie leci z cardionu hm?

Zmieniony przez - Ździchu w dniu 2013-02-18 22:39:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34592 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434064
Co rozumiesz pod pojęciem: "Stoner poleci"? to że możemy go zobaczyć w wyścigach z dzikimi kartami?

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4315
Poleci tzn, że ma wystartować z dziką kartą z repsola w jednym z wyścigów :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Dla mnie ta cała emerytura Stonera spowodowana tym, że "MotoGP zmierza w złym kierunku", to jakaś kpina. Jeśli chcesz coś zmienić, to nie opuszczasz cyklu, tylko startujesz i razem z innymi zawodnikami próbujesz zmienić to, co wg Ciebie zabija ten sport.
Dla australijskich kibiców to byłaby niezła sprawa, gdyby Stoner wrócił na GP Australii z dziką kartą i pewnie tak będzie...

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4315
No niby tak ale Stoner ma dużo racji jeżeli chodzi o klase motogp bo to na prawde ..., wole ogladac WSBK czy nawet brytyjskie superbike'i bo z mojego pkt widzenia to jest nudne i zaczyna śmierdzieć, mianowicie co mam na myśli -> kase i wsparcie fabryk dla drużyn, zawodnicy sie marnują bo przychodzą z niższych klas i nie mogą nic osiągnać ze względu na bariery, ile to było przypadków, że potem zawodnicy z klasy gp dostawali sie do teamów wsbk i nie mogli nic osiągnać ;/ Checa pokazal jedynie ze mozna ale w gp jezdzil to co, jezdzil zeby jezdzic, po co de puniet w motogp jedzie ktory narozbijal najwiecej motocykli w historii tez nie mam pojecia, generalnie z motogp zrobilo sie maslo maslane, kolo sie zamyka clay czas i wszystko traci sens + ta cala elektornika zabija cale widowisko... Proponuje jechać na tor poznan u nas i zobaczycie ze ciekawsze sa wyscigi niz w gp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Dojdą do punktu, gdzie trzeba będzie ciąć koszty, to zaprzestaną wyścigu z elektroniką, ujednolicą pewne elementy maszyny dla wszystkich itd. Nie pisałem, że Stoner nie ma racji, bo po części z nim się zgadzam, ale takim swoim odejściem na emeryturę nic nie zmieni. Prędzej gdyby Vale w proteście odszedł z MotoGP, to większy wywołałoby to szum i efekt.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

kosz a siłka

Następny temat

KTM COMP 3.0 Czy warto kupic

WHEY premium