SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Morskie coś %-)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4100

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7764




Składniki:
Scallopsy z muszlami, krewetki, ryż, masło, zielona pietruszka, zioła (np. bazylia, estragon, tymianek), czosnek, jakaś sałata, chili, łyżka creme fraiche (lub kwaśnej śmietany), lekki sos vinegrette, sól, pieprz (najlepiej biały)


Przygotowanie:
- Muszle wyparzamy wrzątkiem.
- Scallopsy gotujemy chwilę na parze.
- Sos do muszli: Rozpuszczamy masło, dodajemy drobno pocięte zioła, czosnek, pietruszkę, sól, pieprz i po chwili dodajemy łychę śmietany.
- Smażymy krewetki na maśle, razem z czosnkiem, pietruszką i solą.
- Gotujemy ryż razem z papryczką chilli.
- Wrzucamy scallopsy do naszego sosu i gotujemy przez chwilkę.
- Na talerz nakładamy sałatę, ryż, muszle i krewetki. Delikatnie nakładamy łyżką scallopsy i sos do muszli, i polewamy ryż sosem vinegrette.

Może opis trochę lakoniczny, ale nie pamiętam dokładnie, bo to było z miesiąc temu. Ja jesteśmy z kimś to można sobie kupić dobre białe winko (polecam Suovignon Blanc).

"Nie dyskutuj z d****em: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Tłuszcze - Kompilacja --> http://www.sfd.pl/Tłuszcze_-_Kompilacja-t464716.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5090
taaa.. niedługo zobaczymy przepis na psa po rumuńsku

nie chiałoby mi się tego robić za cholerę ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7764
Drugie coś - wersja wstrętna dla niektórych
Kalmary, ryż, sea weed i krewetki.





Przepis:
- gotujemy małe kalmary na parze.
- gotujemy ryż
- kroimy większe kalmary na krążki, obtaczamy w wodzie i mące, i smażymy
- smażymy sea weed z cukrem (pycha)
- smażymy krewetki na maśle z czosnkiem, zieloną pietruszką i solą.
- nakładamy na talerz i gotowe.

"Nie dyskutuj z d****em: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Tłuszcze - Kompilacja --> http://www.sfd.pl/Tłuszcze_-_Kompilacja-t464716.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7764
Krab skur***wysyn





Gotujemy kraba i męczymy się żeby wyjąć mięso...

"Nie dyskutuj z d****em: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Tłuszcze - Kompilacja --> http://www.sfd.pl/Tłuszcze_-_Kompilacja-t464716.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 160 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5727
Sam to robiłeś?

Zmieniony przez - NTJ w dniu 2009-01-30 16:20:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
męczymy się żeby wyjąć mięso

Polecam mały młoteczek

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7764
Mam szczypce do krabów, ale uważam że dużo więcej się namęczę niż to jest warte... ale na szczęście mięso kraba można kupić osobno i włożyć do środka, hehe

"Nie dyskutuj z d****em: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Tłuszcze - Kompilacja --> http://www.sfd.pl/Tłuszcze_-_Kompilacja-t464716.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 5280 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22336
daj spokoj z takim zarciem. dla mnie no bet.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na inso to widziałem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1084
Może kiedyś spróbuje. Wcześniej mówiłem, że za nic nie zjem ślimaka, a w zeszłym roku we Francji jadłem i powiem, że był smaczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 360 Napisanych postów 3449 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 56832
Masz SOGa za kraba s****ysyna .

PS. Jesteś kucharzem w restauracji czterogwiazdkowej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 691 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7764
Przez krótki okres czasu pracowałem jako szef kuchni... ale nie da rady, jeżeli staff ma wszystko w dupie i Cię nie słucha... ale ogólnie to dopiero uczę się gotować (tylko jako hobby), a szefem byłem bo jestem 'Mr nasty' i myśleli że dam radę kontrolować kuchnię... hehehe

"Nie dyskutuj z d****em: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Tłuszcze - Kompilacja --> http://www.sfd.pl/Tłuszcze_-_Kompilacja-t464716.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spaghetti à la Bolongese

Następny temat

Mega Omlet

Wiecej