SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MojeImie - DT

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5836

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Hejka. Po dość długawej przerwie, 2 czy 3 miesiące, znów powracam do treningów. Urządziłem swoje miejsce w nowym domu i na spokojnie mogę się zabrać do ćwiczeń. Zacząłem w tym samym dniu co zacząłem nową pracę, a mianowicie 1 sierpnia 2016 roku. Teraz pracuję od 6 rano do 14 w południe i jestem bardzo zadowolony, posiłki przyjmuję przed pracą, w pracy, po treningu i w trakcie dnia jak tam wyjdzie. Diety specjalnie nie utrzymuję, ale trenuję z głową, powoli, stopniowo do przodu.
Mam za sobą 4 dni treningowe, łącznie z dniem dzisiejszym. Dzisiaj trening prezentował się tak:

martwy ciąg 12x40kg, 2x12x55kg
wyciskanie w staniu 6x40kg, 4x40kg, 3x40kg
podciąganie na kołach gimnastycznych 6,4,3
pompki z rękoma wyżej(ręce na sztandze) 3x11
wznosy kolan 3x8

na razie na spokojnie zaczynam, nie za dużo ćwiczeń, tak samo z seriami.
nierówne podłoże mam na martwy ciąg dlatego nie odstawiam sztangi na dole i nie rozluźniam się, tylko gdy poczuję, że dotykam podłoża, od razu wstaję, staram się bez odbijania i zatrzymywania.
w pierwszym tygodniu sprawdziłem ćwiczenia i zamiast wyciskania z pomocą nóg robię na sztywnych, zamiast dipów na kółkach robię zwykłe pompki, zamiast wznosów do klatki robię do poziomu, a nawet lekko wyżej, ale bez przesady.
na kolejny dzień, wyciągnę średnią na 3 serie w podciąganiu i wyciskaniu i będę progresował powtórzeniami w górę, ż do skuchy i potem rozpoczęcie od niższego pułapu, ale wyższego niż poprzedni. wszystkie ćwiczenia taką progresją będę wykonywał, z wyjątkiem martwego ciągu bo tam dodaję co trening 5kg, jak się zatrzymam na danym obciążeniu to wtedy będę myślał co dalej.

Pozdrawiam Was i do kolejnej wypiski już w środę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Trening. 20

Wykroki 12, 11+15kg, 11+15kg
Wyciskanie w staniu 12+8kg, 11+20.5kg, 11+20.5kg
Podciąganie neutral 5,5,5
Dipy 5,5,5
Uginanie sztangielek z supinacją 11+12.5kg, 11+12.5kg
Prostowanie sztangielki neutral jednorącz 11+10kg, 11+10kg
Wznosy boczne sztangielek 11+7.5kg, 11+7.5kg


Ten tydzień w ogóle nie był moim najlepszym pod względem snu. Spałem po 4 godziny, czasem mniej i nie miałem za bardzo siły ćwiczyć stąd taka przerwa. Dzisiaj postanowiłem zrobić trening mimo, że najlepiej się nie czułem. Wpadł dosyć galancie. Podciąganie dociągnąłem do 3x5. W dipach zmniejszyłem ilość i pogresuję dalej przy pełnym skupieniu na technice. Miałem pomysł by nie dodawać powt. tylko obciążenie. W podciąganiu może dodam gumę by robić więcej powtórzeń.

QUEBLO, nie mam drążka rozporowego tylko kółka, ale są tak blisko belki, że prawie się nie ruszają.

EDIT: dodam, że przed treningiem mam teraz 10 minut rozgrzewki na rowerku, a w dni bez treningu siłowego będę jeździł 20 minut przez 10 treningów i potem zwiększę znów o 10 minut.


Zmieniony przez - MojeImie w dniu 2017-01-20 19:35:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
powrót? na dłużej ?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
na dłużej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
git. Będę zapewne zaglądał

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
powodzenia,
nowa praca nowe mozliwości ;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Miałem zrobić wczoraj trening, ale zjechali się znajomi. Jest o tyle fajnie, że przygotowałem się na to, że może przesunąć się dzień treningowy, ale zawsze zaczynam i kończę te 3 dni treningowe w tym samym tygodniu.
Już myślałem, że nie dam wypiski, komputer strasznie się ciął, ale jednak udało się go naprawić.

martwy ciąg 12x40kg, 2x13x50kg
wyciskanie w staniu 3x4x40kg
podciąganie 3x4
pompki z rękoma wyżej 3x13
wznosy kolan w zwisie 3x9

zastanawiałem się ile muszę podnosić w martwym, ale tak czy siak będę jednak dążył do wyższych ilości powtórzeń na 50 kg. tak jak zwykle, sztangi nie odkładam na podłogę tylko wykonuję ciągły ruch. dobrze czuć plecy, a i przedramiona dostają wycisk. spróbuję dojść do 20-25 powtórzeń na serie.
w wyciskaniu w staniu nie czuję progresu, nie wiem czy dam radę 3x5, ale postaram się to podnieść i iść w górę z powtórzeniami. może dam pierwszą serię jako rozgrzewkę i będę ja robił 12x10kg.
w podciąganiu ten sam problem, nie czuję by chciało coś ruszyć do przodu.. reszta ok, w pompkach lekkie trudności, ale progresuję dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
czemu ciąg na takich dużych powtórzeniach?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
tak sobie postanowiłem po prostu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
aha,myślalem że coś się za tym kryje

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
hej, moja nieobecność tutaj była spowodowana zepsutym dyskiem twardym. dzisiaj przyszedł mi nowy dysk twardy, zainstalowałem system i oto jestem.
tamtym treningiem jechałem równy miesiąc, był to okres rozgrzewkowy, teraz dodałem trochę ćwiczeń, zmniejszyłem czas przerw jak i zmniejszyłem ilość treningów do 2x w tygodniu zaczynając od tego tygodnia. planem tym zamierzam trenować długi czas, aż do okresu zimowego gdy będzie mniej roboty w domu jak i na zewnątrz, a w tym okresie letnim będę robił trening 2x w tygodniu. w okresie zimowym gdy wszelkie roboty fizyczne ustaną, będę trenował 3, a nawet 4 razy w tygodniu.
trening podam Wam we czwartek, po skończonym treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
trening nr 1

wspięcia na palce 8/8/8 x 7.5 kg + wznosy kolan w zwisie na drążku 8/8/8
przysiad 8/8/8 x 7,5 kg + martwy ciąg na sztywnych nogach 8/8/8 x 7,5 kg
podciąganie na kółkach 3/3/3 + wyciskanie w staniu 8/8/8 x 7,5 kg
wiosłowanie 8/8/8 x 7,5 kg + pompki 8/8/8
uginanie podchwytem 8/8/8 x 7,5 kg + wyciskanie francuskie w staniu 8/8/8 x 7,5 kg

przerwy między super seriami 30 sekund, między seriami 1 minuta.


tak teraz będzie wyglądał mój trening, będę dokładał 2,5 kg na trening, czyli 5 kg na tydzień.
w tamtym tygodniu trenowałem raz, lecz postanowiłem wypocząć trochę, mało snu, dużo pracy przy remoncie i na działce zrobiły swoje.
dodałem super serie, zmniejszyłem ilość treningów do 2 w tygodniu i miejmy nadzieję, że to pomoże by się nie przeładować robotą.
kolejny trening w piątek.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak siły w rękach.

Następny temat

Sprzęcik za rozsądną cenę ;)

WHEY premium