SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja walka z ginekomastia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50007

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 686
Witam wszystkich.
Umieszczam tutaj moja historie walki z ginekomastia, ktora sie jeszcze nie skonczyla. Mam nadzieje, ze te informacje beda dla wielu osob pomocne i zobrazuja, co tak naprawde potrzebne jest do jej pozbycia, co jest skuteczne a co jest mitem. Jest wiele tematow na insonomii na temat ginekomastii, jednakze zaden nie zawiera wszystkich informacji na ten temat, bynajmniej nie tyle, abym byl w pelni usytsfakcjonowanym. Przepraszam za brak zdjec, ale nie mam aparatu, postaram sie w pelni wszystko opisac.

Mam 17 lat. Cwicze na silowni juz 1,5 roku. Nigdy nie stosowalem zadnych wspomagaczy, SSA i bog wie czego jeszcze, nie znam sie na tym. Moja wiedza w tej dziedzinie ogranicza sie do teorii. Ginekomastia pojawila sie u mnie w wieku ok 13 lat, nie jestem pewien. Nie spowodowalo to we mnie zdziwienia, gdyz tak naprawde zaczalem sie pilnie przygladac swojemu cialu wlasnie w tym wieku, a ze mialem nadwage, od razu nasunelo mi sie na mysl ze to od tluszczu. Wyczuwalne byly twarde grudy, guzy, ktore bolaly. Co mam na mysli mowiac wyczuwalne? Dotyk jednym palcem i przycisniecie sutka z mala sila, proba "wgniecenia" skory o jakies 3 mm konczyla sie bolem, i wyraznie wyczuwalnym czyms pod sutkiem. Coz, tata mi powiedzial ze to niedlugo zniknie... W pewnym sensie mial racje, po grudach nie bylo ani sladu po jakichs 2 miesiacach, ale pozostaly duze, rozowe, odstajace suty. Bylem pewien ze to tluszcz, nie dopuszczalem do siebie innej mysli, bylem bardzo zakompleksionym chlopakiem. W wieku ok 15 lat zaczalem swoja przygode ze sportem, pokochalem go. W efekcie uzyskalem ogromny spadek wagi, zjechalem do ok ~14 % bf. Suty zostaly. Czytalem duzo po forach nt. powiekszonych sutow. Wyroznilem dwie mozliwosci, ginekomastie oraz lipomastie. Nie dopuszczalem do siebie mysli ze to moze byc ginekomastia, dlatego wmawialem sobie ze to lipomastia, ze grudy nie sa wyczuwalne, ze sutek jest miekki (doklany opis sutka bedzie nizej). Coz ludzilem sie o wiele za dlugo... Ocknalem sie przed wakacjami 2007. Postanowilem cos z tym zrobic.
Poszedlem do lekarza ogolnego ktory od razu zlecil mi padanie poziomu PROLAKTYNY i USG sutka. Dostalem skierowanie do endokrynologa. Mialem czekac 3 miesiace na wizyte, chyba ich pop!@#$%^&*(... Poszedlem prywatnie. Doktorka mnie zbadala, pomacala suty i stwierdzila, ze to nie jest zaden problem i ze to nie jest ginekomastia, tylko taka mam urode i jjem za duzo kurczakow... Wiem ze teraz pomysleliscie, dlaczego nie protestowalem? Odpowiedz jest prosta, ta kobieta byla swiecie przekonana ze wie lepiej, 70 zl - papa. Dlaczego zaplacilem? Poniewaz placilem przy wejsciu, tak nie dostala by pani endokrynolog ode mnie nawet zlotowki... Nic sie nie dowiedzialem, ale uswiadomilem sobie ze przejscie przez to gowno w polsce nie bedzie takie proste. Odpuscilem na jakis czas, przeczytalem caly temat "Jak pozbyc sie ginekomastii bez skalpela?". Po miesiacu staran dorwalem zel Andractim, ktory zmniejszyl gino, jednak za chu$@ nie byl warty swojej ceny. Srednica sutka zmniejszyla sie o 2mm przez 2 tygodniowa kuracje, 170 zl - dziekujemy. Wierzylem ze mozna sie tego pozbyc farmakologiczne, moje poglady zostaly zwerifikowane, strata pieniedzy, no coz... Pieniadze zarobione przez okres wakacyjny bardzo szybko znikaly. Zrobilem USG sutka - gruczol 39 mm x 7 mm oraz gruczol 33 mm x 9 mm... No coz. Dziekujemy - 100 zl. Poziom prolaktyny - 35 zl, jest to hormon odpowiedzialny za wzrost piersi kobiet w ciazy, u mezczyzn tez tam pelni jakas role... Poszedlem z tym prywatnie do chirurga - porada 100 zl, a w poradzie co? Nazwiska onkologow w miescie ktorzy wykonuja zabiegi na kase chorych - 100 zl. Dlaczego do chirurga prywatnie? Znajomy lekarz powiedzial mi wprost, ze mnie splawia. Rozmawialem z onkologiem - termin operacji bede mial wyznaczony w listopadzie, teraz strajkuja... ah te polskie szpitale.
Srednica mojego sutka wynosila 41 mm x 16 mm, po uzyciu Andractimu 39 mm x 15,5 mm. Jest rozowy, sterczy. Kurczy sie pod wplywem zimna i uszczypniecia - moj sposob na przebieranie sie w miejscach publicznych, najbardziej mnie boli to ze nie powinienem sie wstydzic swojej budowy, a wstydze sie.
Czy wyczuwam teraz cos pod sutkiem? Nie. Jednakze gruczol jest, moze wyczuwam jakies male grudki tluszczu, gruczol sam w sobie jest niewyczuwalny dla mnie a jednak istnieje, wiec to ze nie macie grudek wcale nie swiadczy o tym, ze nie macie ginekomastii.
Bede relacjonowal wydarzenia na bierzaco, ile bede musial czekac na operacje itp.
Pozdrawiam, mam nadzieje ze ten tekst komus pomoze.
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
krzykacz
Patrz może na daty. Tutaj masz aktualny topic:

https://www.sfd.pl/GINEKOMASTIA_cz._4-t1054202.html

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 92 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1359
Tragedia ;/ Ja jeszcze nie zacząłem walki a już patrze że tyle kasy mozna wyłożyć, a pieprzeni lekarze wszystkich pławią. Najpierw robie redukcje, żeby nie było, że jakaś lipomastia. Lipo i ze taką masz urode to głupi mit, bo kolesie po 100 kg i mega nadwagą nie mają sterczących sutków. Teraz większość ma takie odstające sutki, a pod spodem nic nie ma i to ma być zawsze lipo ???

Da sie isc do endykrologa za free ??? Za USG zawsze sie płaci ??? Ja znowu nie zamierzam się męczyć i wstydzić rozebrac na następnych wakacjach. Każdy dzień z tym gównem to dla mnie dzień stracony.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 159 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 825
Dajcie spokoj. XXI w. a nie ma nawet srodka ktory by w 100 % leczył tą chorobe u wszystkich a nie u niektorych.
A lekarze to g**** wiedzą. Mozna u panstwowego lekarza załatwic Nolve ??? Koniecznie to musi byc androlog, endykrolog ?

I jeszcze tyle kasy na marne przedupic u tych sępów.
I dobrze ze wziąłes sie za to bo nie chce mi sie wierzyc ze jak do teraz nie znikło, to ma zniknąć do 22 roku zycia, a dalej bedziesz sie ukrywał przez kolejne 5 lat.

Ja ide, jak każą mi czekac 3 miesiące na badania to c**j poczekam, lepiej to niz dawac na tych sępów, a i tak efekt jest taki sam.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 686
"Da sie isc do endykrologa za free ??? Za USG zawsze sie płaci ??? Ja znowu nie zamierzam się męczyć i wstydzić rozebrac na następnych wakacjach. Każdy dzień z tym gównem to dla mnie dzień stracony."

USG za free - w zyciu nie bedziesz mial USG suta za friko, za sonomammografie sie placi... Co endokrynologa da sie isc za free, ale - musisz miec skierowanie, ktore ciezko wysepic i u mnie byly terminy 4 miesieczne... Twoj wybor.

Pytalem sie mojego prywatnego endokrynologa, jednak nawet nie wiedzial co to gino / lipo, a o nolvadexie nigdy nie slyszal.
W niektorych poradnikach na forum pisza ze trzeba zrobic w **** hormonow, co tez kosztuje w granicach 30 zl od sztuki - wiem, ze na 100 % wystarczy samo USG i prolaktyna. W ogole nie polecam pchac sie do endokrynologa... chyba ze nie macie zarostu / maly nie pracuje tak jak powinien . Od razu podbijac do chirurga / onkologa do szpitala (do tego 2 nie trzeba miec skierowania)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 489
byczek441 i jak poradziłeś sobie z tym??? ja już rok się mecze :/
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
Pozwólcie ze opisze wam mój przebieg ginekomastii i prosze was o ewentualne porady na temat jak sie jej pozbyc.Moja choroba zaczela sie ponad rok temu od pojawienia sie wiekszego sutka w kturym jest wyczuwalny swego rodzaju guz , dosc duzy . Byłem z tym u lekarza pierwszego kontaktu , dostałem skierowanie na USG i oczywiscie lekarz powiedział ze to normalne w tym wieku i ze nie mam sie czytm przejmowac bo to znimknie po paru miechach. Niestety mecze sie juz z tym ponad rok i nie ma zadnego zmniejszenia. Myslałem ze to od picia duzej ilosci napojów energrtyzujacych ktore piłem zaczynajac ostro cwiczyc, teraz juz tego nie pije a ginekomastia nadal nie znikła. Nie wiem juz co mam robic zeby sie tego pozbyc. Pare moich kolegow tez miało ginekomastie ale te guzy w sutkach im znikły. Nie wiem co mam z tymzrobic ; /.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 276 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1280
Moze jestes na to podatny genetycznie. Mi lekarka podczad USG mowila ze w porownaniu z kiedys to teraz jest ogrom chłopaków z tym problemem. Wiadomo czym teraz faszeruje sie kurczaki, krowy itd. Pełno estrogenow i kto jest podatny genetycznie nie ma szans. Najgorzej mnie wk***a ze lekarze nie widzą problemu w tym ze ginekomastia trwa 4 lata ( a powinna zniknac do roku ) i zbywają mnie i pocieszają bo nie mają pojecia jak to wyleczyc. I jeszcze wk***ają gadką w stylu ... ja tu nic nie widze, to jest małe nikt nie zobaczy ... to moze i byc minimalne ale przez to klatka jest zepsuta i jakbym jej nie cwiczył nigdy nie bedzie wyglądac tak jak powinna. Nowy rok czas to usunąc bo tak byc nie moze ze cwiczy sie zeby lepiej wyglądac a na wakacje siedzenie w domu zamiast wygrzewac dupe na plazy
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
Dokładnie Aksel. Ja tez cwicze i wkurza mnie to jak patrze na siebie i widze te odstajace suty . ;/ . Ale najgorsze jest to ze zaden lekarz nie powiedział mi ze to jest ginekomastia , musiałem dopiero poszukac po necie zeby dowiedziec sie co to jest.A nie wiecie czy usuniecie operacyjnie ginekomastii jest bezpłatne ?
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 276 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1280
Jest bezpłatne tylko w teorii, tak naprawde zeby dojsc za free do operacji to po pierwsze trzeba trafic na lekarzy ktorzy Cie zrozumieją, a zazwyczaj juz endokrynolog zaczyna truc dupe ze nie da skierowania do chirurga, bo jeszcze dojrzewasz, wszystko sie unormuje i da Ci rade w stylu nie jedz kurczaków to przejdzie. A jak juz Ci sie uda przejsc endo i dojsc do operacji to cała procedura moze trwac nawet pół roku, tyle ze to zalezy tez od miasta, bo w niekorych miastach to na wizyte u endo trzeba tyle czekac. Poprostu brak słów .... I jeszcze kliniki biorą grubą kase za wyciecie tego, a jedyny polecany tu znany lekarz co tym sie zajmuje jest z Kielc czyli 400 km ode mnie. Zebym mieszkał gdzies w poblizu nawet bym sie nie zastanawiał, a jak tylko wspomne o tym rodzicom ze tam jade to mi obiecują ze juz zajmą się sprawą po czym czekają na przetrzymanie i znowu nic. Jak juz załatwili mi endo to ta powiedziała, ze nie ma sie czym przejmowac i nie nalezy jesc kurczaków to ojciec jej slepo uwierzył i mi mowi : Widzisz nie ma sie czym przejmowac. Myslałem normalnie ze skoncze ze sobą. Nowy rok czas na zmiany i juz bede im od jutra truł ze to ma zniknąc. Powiedziałem im o problemie rok temu, przez ten czas mozna było załatwic operacje nawet za NFZ, ale oczywiscie dla swietego spokoju załatwili jakiś konowałów którzy im naoopowiadali bajek...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13235
W jaki sposob jedzenie kurczakow ma to powodowac??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 276 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1280
Są faszerowane estrogenami. Nie muszą oczywiscie powodowac gino, ale kto jest podatny mogą pomoc, szczegolnie jak sie ich duzo je w czasie dojrzewanie kiedy hormony skaczą.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

co na wzmocnienie ukłądu miesniowego?

Następny temat

Kosc Ogonowa

WHEY premium