SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja historia z treningiem, wzloty, upadki, kontuzja przetrenowanie,nowe bodźce..co robić?

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 946

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
Witam, w wielkim skrócie opiszę swoją sytuację:

W maju 2016 roku zacząłem przez 9 miesięcy ćwiczyć FBW, który dał mi chyba życiowe efekty w postaci siły i masy mięśniowej. Nie zrobiłem żadnej przerwy na regenerację, co skutkowało przetrenowaniem i kontuzją mięśniową w bicepsach (kłujący ból, który utrzymywał się ponad pół roku). Od grudnia 2017 roku zacząłem powoli znowu trenować z małym ciężarem. Robiłem pojedyncze treningi z 1-2 ćwiczeniami jak wyciskanie na ławeczce czy biceps i wyciskanie hantli zza głowy triceps. Po 2 miesiącach efekty były przeciętne a ja zacząłem obserwować w swoim ciele zmiany na minus a mianowicie zapadająca się klatka piersiowa (bardziej koścista, uwydatnione obojczyki i mniejsze barki). Postanowiłem zainwestować w odżywkę białkową i zmienić trochę trening. Skonstruowałem sobie trening na bazie Splitu a wygląda on konkretnie tak:

TRENING A
A) Klatka na ławce poziomej
B) Wyciskanie hantli zza głowy
C) Wykroki
TRENING B
A) Wyciskanie żołnierskie
B) Szrugsy ze sztangą
C) Biceps z hantlami
D) Spięcia łydek
TRENING C
A) Wiosłowanie ze sztangą
B) Unoszenie bokiem handelek
C) Martwy ciąg

Ćwiczyłem tym systemem 2 miesiące a efekty nie były zbytnio zadowalające. Przyszło i trochę siły, bo zwiększałem co 2 tygodnie ciężar po 0,5 kg do 1 kg. Robiłem między tymi treningami 3 dni przerwy. Przez pracę którą mam jadłem nie regularnie a mianowicie:

O 6:00 2jajka/szynka/odżywka (jadłem zawsze płatki na mleku, ale jestem uczulony na laktozę i już nie mogę ich jeść
Między 9:00 a 10:00 jakaś kanapka
O 12 duża porcja ryżu z kurczakiem i sosem uncle ben
Po powrocie z pracy ok. 17:00 porcja ryżu z kurczakiem przed treningiem + carbo
Ok. 18 po treningu to samo + odżywka
O 19 puszka tuńczyka, wiejski i kawałek kurczaka
O 21 odżywka na sen.

Ten trening zaczął mnie męczyć, dodatkowo zaobserwowałem zapadanie się klatki piersiowej i uwydatnianie się kości w miejsach, gdzie wcześniej nie były widoczne. Mam też stresującą i dynamiczną pracę, dużo piję wody, śpię minimum 8 h, od listopada jak już wspomniałem mam problemy żołądkowe i wizyty w toalecie z rana (3-4 razy, leczę się i szukam nadal przyczyny).

Moje pytanie brzmi następująco: Co robić? Co zmienić w moim treningu,diecie, nawykach żeby móc się znowu rozwijać? Może ćwiczenia już na mnie nie działają? Większość z nich robiłem w 2016 roku podczas FBW. Może warto by było wrócić do treningu całego ciała? Jakie ćwiczenia pobudzają najbardziej mięśnie do rozwoju? Co z klatką piersiową? Przestać trenować? Mam wrażenie, że jej tylko szkodzę jak ćwiczę a czytałem już w Internecie, że najbardziej po niej widać przetrenowanie. Obecnie nie ćwiczę od 2 tygodni a chcę jeszcze dociągnąć z przerwą do 4. Planuję zakup sztangi łamanej i ćwiczenia nią bicepsów, tricepsów i pleców. Czy co ćwiczyć najpierw a co na końcu, żeby dać mięśniom odpoczynek? Czy te 3 dni to wystarczający czas na regenerację?
Wiem, że się rozpisałem, ale może ktoś dotarł do końca mojego „wypracowania” i mi pomoże? Nie wiem już co robić.

Pozdrawiam, będę wdzięczny za każdą pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Przyczyna to odżywka białkowa jak to jest WPC to niestety mogą to być problemy z laktozą.

Nie uwzgl;ędnaisz w planie wielu grup mieśniowych jak jechałeś na mkasa w/w planem to się zajechałeś
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
Zmienilem odzywke na taka bez laktozy i nadal mam problemy. Jakie grupy pomijam? Jakie cwiczenia powinienem robic?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
Mistrzu, przetrenowanie to jest jak kilka godz po treningu krew Ci leci z nosa, jak bolą Cię stawy i mięśnie obojętne czy to dzień treningowy czy nietreningowy. Nie dostałeś przetrenowania od machania hantelkami, co najwyżej naciągnąłeś sobie łapę.

Zachowujesz się jak hipohondryk - pół roku przerwy bo Cię rączka bolała? To może hospitalizacja jeszcze?

Teraz też robisz sobie miesięczną przerwę? Od czego, czym Ty się zmęczyłeś, jakie roztrenowanie? Błagam, Ty naprawdę masz 25 lat?

Stary, zapisz się na siłkę i zacznij ćwiczyć normalnie z ciężarami, jakimś mało objętościowym planem których wiele masz podancyh w postach podwieszonych.

Bardzo możliwe że chudniesz od stresu: czynnik stresogenny wypadałoby wyeliminować. Żadna praca nie jest tego warta aby przez nią wysychać. Jak jesteś taki super mega junior speczialist w korpo to znajdziesz bez problemu mniej nerwowe korpo. To samo z pracą fizyczną.

Ogólnie weź się w garść bo wg mnie nie jesteś w cale przetrenowany tylko stres Cię zżera a Ty szukasz fallusa do anusa i tyle

Przetrenowanie to może byś miał pracując przy wyrębie lasu 6 dni w tygodniu ale nie robiąc takie treningi jakie opisujesz, na litość boską.. ;)


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-05-04 14:10:15
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Po prostu traktujesz grupy po macoszemu, 3 cwiczenia na treningu, no chyba że każdego robisz w cholerę serii

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1186
Też szukam jakiejś odżywki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Co ma to wspólnego że szukasz odzywki z tym tematem na temat treningu ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 4 regulaminu
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy oraz dieta?

Następny temat

Ocena diety na masę.

WHEY premium